x
WYBRANE MEBLE -20%
Użyj kodu: STYLOWE-ZAKUPY
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Mała wersalka – czy to odpowiedni mebel dla Ciebie?

Wersalka – co to za mebel?

Na początku wyjaśnimy, czym jest wersalka – to mebel zbudowany ze skrzyni i dwóch skrzydeł. Zazwyczaj prostokątna skrzynia służy do przechowywania pościeli. Skrzydła wersalki to dwie tapicerowane ramy, które połączone są ze sobą oraz ze skrzynią metalowymi elementami.

Jedno ze skrzydeł służy za siedzisko, drugie skrzydło – za oparcie. Są różne rodzaje wersalek, ale podstawową ich zaletą – niezależnie od tego, czy jest to duża, czy mała wersalka dla dziecka – jest możliwość ich rozłożenia. W takiej formie może służyć głównie jako miejsce do spania.

 

Gdzie pasuje wersalka?

Dawniej, gdy wersalki były popularne w aranżacjach, idealnie zapełniały lukę w wyposażeniu wnętrz. Funkcjonowały w każdej sypialni, a nawet kuchni, która często służyła również za pokój dzienny. W ciągu dnia wersalka pełniła funkcję kanapy, na której się odpoczywało i sadzało gości, z kolei w nocy przeistaczała się w łóżko, na którym mogli spać zarówno dorośli, jak i dzieci.

Obecne wersalki znajdują wielu zwolenników wśród młodych ludzi, którzy wykorzystują je np. jako dodatkowe miejsce do spania dla gości. Wersalki różnią się więc jakością i wykończeniem od swoich poprzedniczek, dopasowując się designem do obecnych trendów. Często to właśnie sofa czy wersalka jest wykorzystywana jako dominujący element w nowoczesnych pomieszczeniach. Wtedy trzeba do niej dopasować resztę wyposażenia.

Funkcjonalność małej wersalki

Wersalka doskonale pasuje zarówno do nowoczesnych aranżacji, jak i do klasycznego wystroju. Taki mebel sprawdzi się również u rodzin z dziećmi, gdyż dostępne są również małe wersalki dla dzieci. W ciągu dnia, gdy maluch potrzebuje dużo miejsca na zabawę, wersalkę można złożyć, do skrzyni schować pościel i nasza pociecha już ma miejsce na swoje harce. Wieczorem zaś, gdy przychodzi pora spania, wystarczy rozłożyć ją i mamy łóżko dla dziecka. Dla zwiększenia bezpieczeństwa malucha można kupić też małą wersalkę z bokami.

Wybór wersalek jest ogromny. Ciekawe rozwiązania można znaleźć na stronie www.meble.pl. Znajdują się tam zarówno wersalki klasyczne, jak i małe wersalki z bokami, wersalki z funkcją spania, a także całe komplety wypoczynkowe, dzięki którym można pięknie zaaranżować pokój dzienny.

 

Nie tylko pokój dzienny

Poszukując łóżka dla dziecka, kierujemy się wygodą, jakością wykonania oraz możliwościami przestrzeni, jaką mamy zapełnić. Oprócz naszych wymagań musimy wziąć również pod uwagę oczekiwania i gust naszego dziecka – użytkownika wybieranego łóżka. O ile mamy do dyspozycji duży pokój, nie powinno być problemu przy podjęciu wspólnej decyzji.

W małym pomieszczeniu musimy wziąć pod uwagę możliwości danego pokoju. W rozwiązaniu tego problemu może pomóc mała wersalka dla dziecka. Jeśli jest to nastolatek, w pokoju można umieścić samą wersalkę. Dla mniejszego dziecka warto zakupić małą wersalkę z bokami, która podczas snu będzie pełniła rolę zabezpieczenia przed zsunięciem się z łóżka. W ofercie można znaleźć wersalki o różnej kolorystyce – wystarczy więc wybrać barwę oraz kształt mebla zgodnie ze stylem, jaki chcemy wprowadzić do pokoju dziecka.

 

Moje miejsce w domu

Każdy ma swoje miejsce w domu. Jedni lubią posiedzieć w salonie, inni mają swoje ulubione miejsce w sypialni, a nawet w garażu. Jest grono ludzi, których królestwem jest kuchnia połączona z salonem. Nie mogą się z nią rozstać, gdyż ciągłe kulinarne pomysły wymagają natychmiastowej próby ich realizowania. A tego nie można odłożyć.

Dla niektórych kuchnia jest również miejscem, gdzie znajduje się serce domu, gdzie zaprasza się gości lub ogląda telewizję – dlatego łączą oni kuchnię i salon w jedno pomieszczenie. W przypadku małych mieszkań, tam również przenosi się strefa spania. Wystarczy wtedy umieścić małą wersalkę w kuchni i w taki sposób zaaranżować przestrzeń, żeby wszystkie funkcje pogodzić.

Na wersalce będzie można odpocząć, czekając na posiłek, a także obejrzeć telewizję i posadzić gości podczas niespodziewanej wizyty. Wybór małych wersalek, które można umieścić w kuchni, jest bardzo duży. Warto również zdecydować się na tapicerkę łatwościeralną, z której szybko można pozbyć się plam i innych zanieczyszczeń.

Wielkość a wygoda

Wygoda kojarzy nam się z czymś dużym, obszernym, miękkim i miłym w dotyku. Jednak przy wyborze małej wersalki wcale nie musimy rezygnować z tych cech! Wręcz przeciwnie – warto zainteresować się tym meblem, gdyż kształty, formy i materiały nowoczesnych wersalek mogą okazać się zaskakujące, a my przy okazji mamy szansę otworzyć się na nowe możliwości aranżacji wnętrza.