• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Półki wiszące - doskonałe rozwiązanie do każdego pomieszczenia

Półki wiszące to niezbędne elementy w każdym domu i mieszkaniu. Można je zastosować we wszystkich pomieszczeniach domowych, w których będą odgrywać ważną rolę, jeśli chodzi o eksponowanie dekoracji. Jednak dzisiejsze trendy wnętrzarskie kuszą nas o zupełnie nowe aranżacje, w których często spotykane są niebanalne kompozycje ścienne. Odkryjmy zatem już dziś nowoczesne półki wiszące do salonu, które warto wykorzystać w swoich wnętrzach.

 

Półki wiszące na ścianę i ich zalety

Półki wiszące do pokoju to zdecydowanie niezwykle uniwersalne elementy, które warto wykorzystać w swoich czterech ścianach. Ich główną zaletą jest możliwość zastosowania nawet w niewielkich pomieszczeniach, gdyż nie zabierają miejsca. Dodatkowo stanowią doskonałą podstawę do eksponowania ciekawych dekoracji takich jak kwiaty doniczkowe, zdjęcia w ramkach, a także świeczniki czy różnego rodzaju figurki ozdobne. Masywne modele półek sprawdzą się również jako miejsce do przechowywania kolekcji książek i powieści. Co ciekawe, za pomocą półek wiszących możemy stworzyć ciekawe dla oka aranżacje ścienne, które będą nie mniej ciekawe niż plakaty czy obrazy. Można wykorzystać również nowoczesne oświetlenie, które podkreśli grę świateł i prezentowaną ekspozycję, nadając tym samym pomieszczeniu eleganckiego charakteru. Kolejną zaletą półek wiszących na ścianę jest łatwa dostępność do rzeczy znajdujących się na nich. Zwykle wystarczy sięgnąć po nie ręką i gotowe.

Nowoczesne półki wiszące do salonu

Półki wiszące na ścianę doskonale sprawdzą się zarówno w sypialni, jak i w salonie. W pokoju dziennym można za ich pomocą stworzyć ciekawe aranżacje. Doskonałym przykładem będą półki w kształcie drzewa, które cechują się niebanalnym designem zwracającym na siebie uwagę. Urok tego modelu tkwi w szczegółach. Zwykle w centralnej części znajduje się pień drzewa, a jego gałęzie służą jako pojedyncze półki. Taki model będzie już sam w sobie doskonałą dekoracją ścienną.

Czym kierować się podczas wyboru półek?

Podczas aranżacji warto znaleźć dla półek odpowiednie miejsce. Następnie należy zwrócić uwagę na jakość wykonania poszczególnych elementów, gdyż na nic nie przyda nam się półka, która nie będzie w stanie utrzymać zawartości. Ponadto półki powinny mieć odpowiednią szerokość, by zmieścić najszerszą książkę, gdyż wystający kant powieści może zaburzać całą harmonię panującą we wnętrzu. Pamiętaj, że półki wcale nie muszą ze sobą współgrać. W nowoczesnych aranżacjach liczy się przede wszystkim pomysłowość. Warto zatem pobudzić nieco wyobraźnię i zastosować różnorodne modele, które doskonale uzupełnią styl i podkreślą jego charakter. Ciekawym rozwiązaniem będą również okrągłe półki. Od dawna klasyczna półka kojarzy się z prostokątnym kształtem, który w dzisiejszych czasach może wydawać się nudny. Warto zatem przełamać pewne zwyczaje i wyposażyć swój salon w nowoczesne modele. Półki w kształcie pudełek mogą przy odpowiedniej kompozycji przypominać regał. Kolejnym, nowoczesnym pomysłem na aranżację jest poukładane na półkach obrazów i zdjęć, które zwykle wieszamy na ścianie. Tak zaaranżowana galeria fotografii i grafika będzie z pewnością prezentować się bardzo efektownie, a jednocześnie będzie łatwa i szybka w ewentualnej modyfikacji. Ciekawie wyglądają również półki na ścianę w kształcie schodów, które są bardzo nowoczesnym rozwiązaniem i pozwalają na segregowanie książek np. pod względem tytułów bądź autorów. Do sypialni doskonale wpasują się modele połączone z lampką nocną, która idealnie sprawdzi się podczas czytania wieczornej lektury, a także wersje zastępujące stoliki nocne. Pamiętajmy również, że półki ścienne mogą wisieć na różnej wysokości, dzięki czemu otworzą się przed nami zupełnie nowe możliwości aranżacji. Niezależnie od tego czy wybierzemy klasyczne półki prostokątne, czy te o okrągłym kształcie, z pewnością będziemy często je wykorzystywać, dlatego powinny znaleźć się w większości pomieszczeń domowych, szczególnie takich, w których brakuje miejsca na dużą ilość mebli do przechowywania drobnych przedmiotów.