• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Kolorowe dodatki do białego salonu – zrób to ze smakiem

Który kolor króluje w salonach od lat? To oczywiście biel! Białe salony są zazwyczaj niezwykle eleganckie, przytulne, a do tego uniwersalne aranżacyjnie. Biały wystrój koreluje z wieloma stylami, a dodatkowo w łatwy sposób można go odświeżyć i wprowadzić szereg delikatnych zmian, które widocznie zmienią jego oblicze. Jak mądrze dobierać kolorowe dodatki do białego salonu, aby przez długi czas cieszyć się wyjątkową przestrzenią, która jest przyjazna dla całej rodziny oraz naszych gości?

stylowe kolorowe dodatki do...

stylowe kolorowe dodatki do wnętrza białego salonu

stylowe kolorowe dodatki do...

stylowe kolorowe dodatki do wnętrza białego salonu

 

Biały salon – czym się charakteryzuje?

Wystrój i aranżacja białego salonu ma niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie i kondycję. Salon to przecież miejsce przeznaczone do wypoczynku oraz regeneracji sił po długim czasie poza domem. Oczywiście – kluczowy jest odpowiedni rodzaj mebli, ale nie bez znaczenia pozostają również dodatki, które przyczyniają się do stworzenia wyjątkowego klimatu. 

Biały salon jest dość charakterystyczny. Przede wszystkim związany jest z prostotą. Nie każdy z nas przepada za tym rozwiązaniem, ale decydując się na białe wnętrza, możemy czuć się niezwykle bezpieczni w naszych aranżacyjnych poczynaniach – trudno jest cokolwiek zepsuć. Producenci dostarczają nam wiele mebli oraz dodatków, dlatego mamy w czym przebierać, by wyszukać oryginalne elementy, które pozwolą przełamać biel i uatrakcyjnić wnętrze.

Kolorowe dodatki do salonu – czy one właściwie pasują? Oczywiście, że tak, ale nie możemy sobie pozwolić na ich nadmierną ilość i nieograniczone wariacje barw. Warto postawić na jeden, maksymalnie dwa kolory, inaczej narazimy swój idealnie zaprojektowany wystrój pomieszczenia na chaotyczny wygląd. Biały salon wymaga ostrożności w tym zakresie i warto jest postawić na dodatki prawdziwie wysokiej jakości.

kolorowe akcenty w białym salonie

kolorowe akcenty w białym salonie

kolorowe akcenty w białym salonie

kolorowe akcenty w białym salonie

 

Kolorowe dodatki w salonie na przełamanie nudy

Kolorowe dodatki w salonie to również sposób na przełamanie nudy. Przewaga bieli oczywiście jest elegancka i prezentuje się bardzo dobrze, ale na dłuższą metę może nas zacząć po prostu nudzić. Żywe dodatki będą potrafiły skupić na sobie wiele uwagi, ale również nieco odświeżą oblicze naszego pokoju dziennego. Co więcej, kolorowe dodatki nie muszą być drogim sposób na przełamanie aranżacyjnej nudy i nadanie nowego ducha domowej przestrzeni.

Jakie kolorowe dodatki do białego salonu są dobrym pomysłem niezależnie od stylu i wielkości pokoju? To przede wszystkim różnego rodzaju żyrandole, lampy i ciekawe sposoby oświetlenia. Lampy – oprócz tego, że właściwie spełnią swoją funkcję użytkową – również staną się elementem wyposażenia, na którym będzie można skupić wiele uwagi. Co więcej, kolorowe lampy nie zawsze muszą wiązać się z wysoką ceną. Wystarczy dobry research, a sukces mamy zagwarantowany.

Kolorowe akcenty w wystroju...

Kolorowe akcenty w wystroju białego salonu

Kolorowe akcenty w wystroju...

Kolorowe akcenty w wystroju białego salonu

 

Kolorowe dodatki we wnętrzu o stonowanych barwach

Kolorowe dodatki we wnętrzu o stonowanych barwach były niegdyś uważana ze kiczowate i świadczyły o braku poczucia stylu posiadacza salonu. Wiele się zmieniło we współczesnym wzornictwie i estetyce postrzegania przestrzeni. Kolorowe dywaniki, doniczki, zegary i obrazy dobrane ze smakiem potrafią prawdziwie zachwycić i zmienić dotychczasowy charakter danego wnętrza.

Ciekawym sposobem na ożywienie białego salonu są dodatki w stylu boho. Warto postawić na ciekawe zasłony bądź poduszki, które idealnie nadadzą się do białych sof i foteli. Styl boho stał się niezwykle modny w dzisiejszych czasach, a do tego przedstawia bogatą gamę nietuzinkowych rozwiązań dla jego miłośników. Jeżeli nie uda Ci się znaleźć czegoś, co przypadnie Ci do gustu, dodatki równie dobrze możesz wykonać samodzielnie!

Jak dobrać kolorowe dodatki do salonu i nie przesadzić?

Dobierając kolorowe dodatki do salonu, warto zadbać przede wszystkim o umiar. Nie przesadź z ilością bezużytecznych dodatków, które określane są jako „łapacze kurzu” bez najmniejszej wartości estetycznej dla Twojego wnętrza. Stosując się do tych rad, stworzysz oryginalne, przytulne i efektowne wnętrze – idealne zarówno na odpoczynek po całym dniu, jak również na rozrywkowe spotkania z rodziną i przyjaciółmi.

stylowe kolorowe akcesoria do...

stylowe kolorowe akcesoria do salonu

stylowe kolorowe akcesoria do...

stylowe kolorowe akcesoria do salonu