• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Nowoczesne witryny do salonu

Wnętrze salonu to przestrzeń, która powinna być urządzona w stylistyce eleganckiej z dodatkiem wysokiej funkcjonalności oraz praktyczności codziennego użytkowania mebli. W salonie wypoczywamy wraz z rodziną, a także spędzamy czas z zaproszonymi gośćmi, dlatego nie należy lekceważyć funkcji dekoracyjnej salonu. Jednym z mebli, który polecany jest do wspomnianego pomieszczenia, jest witryna, która zazwyczaj posiada przeszklenia, dzięki którym można wyeksponować zastawę stołową, naczynia, kieliszki oraz inne atrakcyjnie się prezentujące przedmioty. Szeroki wybór witryn dostępnych na rynku meblowym pozwoli na znalezienie modelu, który nie tylko spełni oczekiwania stylistyczne, ale również oczekiwania pod względem funkcjonalności. Witryna może okazać się obok kredensu głównym elementem dekoracyjnym pomieszczenia, a to wszystko za sprawą ponadczasowego designu.

Gdzie ustawić witrynę?

Witryna to mebel, który ostatnimi czasy zyskuje popularność na ogromną skalę. Witryna to jeden z elementów nowoczesnej meblościanki — mebel dostępny jest zarówno w wersji wolnostojącej, jak i w wersji podwieszanej. Dostępne są także witryny narożne, które bez problemu wpiszą się w wymiary nawet małego pomieszczenia. Witryny występują w różnorodnych wymiarach, a także kształtach — można zdobyć witrynę szeroką, dwudrzwiową, a także słupkową. Szeroka oferta witryn pozwoli na znalezienie odpowiednich mebli do swojego salonu. Aby zyskać na spójnym efekcie wraz z innymi meblami w salonie, warto wybrać witrynę, która stylistyką nie odbiega od zaaranżowanych elementów wyposażenia.

minimalistyczna witryna w stylu...

minimalistyczna witryna w stylu skandynawskim w salonie

minimalistyczna witryna w stylu...

minimalistyczna witryna w stylu skandynawskim w salonie

 

Witryna szklana lub drewniana

Zadaniem witryny jest przechowywanie potrzebnych sprzętów, a także eksponowanie akcesoriów i jednoczesne zadbanie o dekorację wnętrza. Dużą popularnością cieszą się witryny drewniane, które nie tylko prezentują się dobrze w tradycyjnych wnętrzach salonów, ale także w przestrzeniach nowoczesnych i skandynawskich. Dekor ciepłego drewna z naturalnym usłojeniem wprowadzi do salonu przytulny klimat sprzyjający wypoczynkowi. Witryny wykończone w stylistyce skandynawskiej niezwykle często są bielone oraz wykończone w efekcie postarzenia, dzięki któremu bryła zyskuje na ponadczasowym charakterze. Częstym wyborem do salonu jest witryna z przeszklonym frontem, która umożliwia dopełnienie aranżacji nowoczesnej. Szklana witryna przypadnie do gustu niemal każdemu użytkownikowi, dzięki idealnemu zestawieniu walorów estetycznych oraz praktycznych. Szklana witryna wpisze się niemal w każdą aranżację — ciekawie się prezentuje i z pewnością będzie zwracała na siebie uwagę.

elegancka nowoczesna witryna w...

elegancka nowoczesna witryna w salonie

elegancka nowoczesna witryna w...

elegancka nowoczesna witryna w salonie

 

Witryna na książki i dekoracje

Witryna to idealny mebel na wyeksponowanie atrakcyjnych dekoracji, ulubionych tomów książek, a nawet porcelanowej zastawy stołowej. Nowoczesne witryny zachwycają swoją delikatnością zastosowanych rozwiązań — nie przytłoczą nawet małego pomieszczenia, dzięki wykorzystaniu jasnej i stonowanej kolorystyki. Główną zaletą witryny jest możliwość dobrania modelu, który oferuje zarówno półki umieszczone za przeszkleniami, jak i kilka zamykanych szafek — dzięki takiemu rozwiązaniu niektóre przedmioty można ustawić w celu ich podziwiania, a niektóre po prostu schować.

elegancka nowoczesna witryna w...

elegancka nowoczesna witryna w salonie

elegancka nowoczesna witryna w...

elegancka nowoczesna witryna w salonie

 

Witryna lepsza niż kredens?

Ciekawym rozwiązaniem są nowoczesne witryny wiszące, które perfekcyjnie sprawdzą się w małych wnętrzach — nie będą zabierać zbyt wiele powierzchni użytkowej, jednocześnie oferując sporą pojemność brył. Do przeszklonej witryny można dodać ekskluzywne oświetlenie LED, które pozwoli maksymalnie wyeksponować dekoracje. Wprowadzenie takiego oświetlenia do salonu, szczególnie wieczorem nada mu unikalnego klimatu sprzyjającego wypoczynkowi. Witryna różni się od kredensu tym, że świetnie eksponuje zamknięte w niej przedmioty, natomiast kredens pełni w salonie głównie funkcję praktyczną — służy do przechowywania rzadko używanych przedmiotów, a także takich akcesoriów, które niekoniecznie muszą być na widoku. 

stylowa witryna salonowa o...

stylowa witryna salonowa o nowoczesnym designie

stylowa witryna salonowa o...

stylowa witryna salonowa o nowoczesnym designie