• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Regał z szufladami - ciekawy i nietuzinkowy

W każdym domu kolejne miejsce do przechowywania akcesoriów oraz dekoracji jest na wagę złota. Stale poszukujemy kolejnych komód, szaf, a nawet montujemy na ścianie półki czy niewielkie szafki wiszące. Zapominamy jednak o regałach. Te bardzo wdzięczne meble są przystosowane do przechowywania ogromnej ilości rzeczy i zdecydowanie podkreślają panującą aranżację w każdym pomieszczeniu. Wszystkie charakteryzują się doskonałym wyglądem i zarazem nieszablonowością. W większości domów są bowiem wymieniane na szafy lub zamykane szafki, które co prawda pełnią podobną rolę, lecz są bardzo stonowane i zmniejszają wizualnie mieszkanie.


 

Jak wygląda regał z szufladami?

Regały charakteryzują się kilka cechami typowymi dla każdego modelu. Po pierwsze, są otwarte i nie ukrywają zawartości, co stanowi zarówno ich zaletę, jak i w niektórych przypadkach także wadę. Zaletą jest bardzo lekka forma, która znakomicie sprawdzi się w praktycznie każdym pomieszczeniu, nawet tym małych i ciasnym, a wadą jest fakt, że wszystko co umieścimy na półce będzie widać jak na dłoni. To jednak minus, który dość szybko można zmienić na swoją korzyść. Wystarczy bowiem dobrze zaaranżować przestrzeń i ułożyć dekoracje tematycznie. Np. na górnej półce zastosować ozdoby ze szkła, a na drugiej - te kamienne czy drewniane. Możliwości jest tysiące!

Wiele modeli nie ma również tyłu, dlatego wyglądają świetnie nawet w bardzo niewielkich pomieszczeniach. Nie zasłaniają ściany swoją obudową i mają bardzo czystą formę, dzięki czemu skutecznie urozmaicą pomieszczenia w bardzo małych domach. Na uwagę zasługują modele na cienkich nóżkach, które są jeszcze lżejsze i zarazem mniej zwracają na siebie uwagę.

Najbardziej praktyczne są tytułowe regały z szufladami. Otwarte przestrzenie na półkach służą w dalszym ciągu jako miejsce do przechowywania dekoracji i zarazem jej ekspozycji. Z kolei szuflady będą mogły funkcjonować jako miejsce do przechowywania, którego dosłownie nie widać. Można w ich wnętrzu umieścić wszystko to, co nie jest na tyle atrakcyjne. Dla jednych może to być bielizna, dla innych piloty do sprzętu RTV, a dla jeszcze innych - np. dokumenty. Niezależnie jednak od powodu, szuflady z pewnością znajdą swoje zastosowanie w każdym domu i pomieszczeniu.

Wygląd regału z szufladami

Wiele regałów co prawda wygląda podobnie, lecz na rynku znajdują się również wersje bardzo nietuzinkowe i ciekawe. Modele o nietypowo rozłożonych półkach sprawdzą się jako uzupełnienie modernistycznego lub skandynawskiego domu. Egzemplarze wykonane z bardzo grubego drewna będą wspaniale uzupełniać salony w tradycyjnych domach urządzonych klasycznie. Modele wizualnie lekkie osadzone na cienkich nóżkach będą wspaniale sprawdzać się w niewielkich salonach, a modele o masywnej bryle - uzupełnią nawet klasyczne biblioteki czy ogromne pokoje dzienne o bardzo dużym metrażu.

 

Regał z szufladami - na jaki kolor się zdecydować?

Największą różnicę w każdym pomieszczeniu robi zdecydowanie kolor. Barwa, w której został wykończony regał jest dosłownie decydująca. Jeśli w pomieszczeniu panuje jasna nowoczesność, zdecyduj się na model o wzorze jesionu czy sosny. Będzie rozbudzał pomieszczenie i kontynuował jego stylistykę. Jeśli z kolei preferujesz rozwiązania tradycyjne, to zwróć uwagę na regały pokryte wzorem mahoniu czy czereśni. Są ciemniejsze i dają efekt klasycznej elegancji. W najbardziej nowoczesnych pomieszczeniach z pewnością najlepiej sprawdzi się czerń, np. w postaci wenge czy palisander.

 

Co przechowywać w regale?

Regał z szufladami jest niezwykle praktyczny. W szufladach można przechowywać wszystko to, co chcemy ukryć przed oczami innych ludzi. Między innymi bieliznę, sprzęty czy dokumenty osobiste. Na półkach z kolei warto ułożyć...dosłownie wszystko! Znakomicie wyglądają na nich zarówno estetycznie ułożone dekoracje w postaci figurek, ciekawych zdobyczy techniki czy roślin. Równie dobrze jednak wygląda także artystyczny nieład, czyli zamierzony efekt nieporządku, który wygląda bardzo awangardowo i z pewnością sprawdzi się w artystycznych domach.