• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Atrakcyjne elementy wyposażenia salonu

Salon to nie tylko przestrzeń wypoczynkowa, ale jednocześnie reprezentacyjna — to w niej odpoczywamy po ciężkim dniu, a także spędzamy wartościowy czas z rodziną i przyjaciółmi. Nowoczesne salony to miejsca, w których nie brak wysoce estetycznych, a zarazem funkcjonalnych mebli pozwalających utrzymać przestrzeń pełną ładu oraz porządku. Meble połączone są zazwyczaj z modernistycznym sprzętem RTV oraz ekskluzywnym, a zarazem niezwykle komfortowym zestawem wypoczynkowym, na którym można sobie nawet uciąć drzemkę. Wspomniana wcześniej reprezentacyjna funkcja salonu niejako wymaga od niego innowacyjnego wykończenia, które przyciąga wzrok ciekawie zestawionymi detalami. Projektując taką strefę, oczywiście niezwykle ważnym punktem jest konsekwencja działania, wykorzystanie podobnych rozwiązań oraz materiałów. Wysoka funkcjonalność przestrzeni salonu powinna być zestawiona przede wszystkim ze spójnym aspektem dekoracyjnym. Dodatki do salonu, warto wybrać dopiero na końcowym etapie aranżacji, aby przypadkowo nie zaśmiecić przestrzeni, tylko ją wizualnie ulepszyć. Styl salonu powinien być przede wszystkim dopasowany do gustów domowników, ponieważ to oni będą w nim na ogół przebywać. Przedstawimy Ci, jakie dodatki możesz wprowadzić do salonu, aby uzyskać intrygującą, a zarazem sprzyjającą wypoczynkowi aranżację.

Zielone rośliny w donicach

Nietuzinkowym elementem wyposażenia wnętrza salonu będą doniczki oraz wazony, które uzupełnione o zielone rośliny lub cięte kwiaty wprowadzą do niego przytulny klimat. Oczywiście nie każda doniczka pasuje do każdej rośliny — różnią się kształtem, wymiarem, teksturą oraz materiałem, z którego są wykonane. Ozdobne donice powinny pasować do stylu utrzymanego w stylistyce salonu. Co więcej, powinny one podkreślać niepowtarzalne piękno kwiatów, a nie odciągać od nich uwagę. Kwiaty w doniczce nie od dziś stanowią jeden z najpiękniejszych i uniwersalnych elementów dekoracji każdej przestrzeni — będą pasować do niemal każdego stylu aranżacji wnętrza. Ostatnimi czasy na popularności zyskują doniczki metalowe pasujące do salonów loftowych oraz drewniane, które świetnie sprawdzą się w przestrzeniach skandynawskich i nowoczesnych. Ciekawym rozwiązaniem na nieestetycznie prezentujące się doniczki jest zakupienie osłonki wykonanej z tworzywa sztucznego lub wikliny.

Stylowe ramki na zdjęcia

Ramki na zdjęcia są niezwykle popularnym motywem umieszczanym na ścianach we wnętrzach mieszkalnych, często zastępują one obrazy lub po prostu są wypełnieniem pustej przestrzeni. Wysoce estetyczne ramki można zarówno przywiesić na ścianie, jak i ustawić na stoliku lub komodzie. Przywieszenie ramki na ścianie jest świetnym sposobem na pomysłowe udekorowanie pustych przestrzeni, a zrazem zachowanie wspomnień o spędzonym czasie z ukochanymi osobami lub o odwiedzonych miejscach. Na rynku dostępne są nie tylko tradycyjne ramki, ale również elementy wykonane w dość oryginalnych kształtach, które jednak nie sprawdzą się we wnętrzach, gdzie panuje styl minimalistyczny. Równie ważnym aspektem jest materiał, z którego ramka jest wykonana — najczęściej takim materiałem jest plastik, metal lub wysokogatunkowe drewno. Galeria zdjęć rozwieszonych w salonie z pewnością będzie poprawiać humor nawet po ciężkim dniu.

Eleganckie gazetniki

Ekskluzywne gazetniki to niecodzienny element wyposażenia przestrzeni salonu — zdecydowanie dobrze sprawdzi się w przestrzeniach o tradycyjnym, nieco bardziej klasycznym wydźwięku. Gazetnik będzie ciekawym dodatkiem porządkującym przestrzeń — oczywiście sprawdzi się w tych wnętrzach, gdzie wciąż korzysta się z gazet, magazynów i książek. Wzornicza różnorodność sprawi, że gazetniki wkomponują się także we wnętrza nowoczesne — można go ustawić tuż obok kompletu wypoczynkowego lub stolika kawowego. Modny dodatek pozwoli na organizację czasopism, jednocześnie sprawi, że zawsze będą one tuż pod Państwa ręką.