• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Okrągłe lustra — sposoby aranżacji

Lustra optycznie powiększają wnętrza, ogólnie rozjaśniają aranżacja, a także są ponadczasową dekoracją, obok której nikt nie przejdzie obojętnie. Lustra oprócz aspektu wysokiej estetyki służą ocenie oraz skontrolowaniu własnego wyglądu przed wyjściem z domu, a także do przeprowadzenia codziennej pielęgnacji skóry twarzy i wykonania makijażu. Okrągłe lustro do aranżacji przestrzeni mieszkania jest modnym rozwiązaniem — to nie sezonowy trend, lecz świetny sposób na urozmaicenie stylizacji wnętrza oraz przełamanie nudnych schematów. Lustra oprócz funkcji praktycznej odnajdą się jako elegancka ozdoba ściany — okrągłe modele uznawane są za jeden z największych hitów wnętrzarskich ostatnich czasów!

 

Jaki model lustra wybrać?

Najmodniejszą propozycją okrągłego lustra z pewnością są modele zawieszone na łańcuszku lub pasku. Stylistyka okrągłych luster jest dość minimalistyczna, dlatego zazwyczaj prezentują się one niepowtarzalnie we wnętrzach utrzymanych w estetyce skandynawskiej, nowoczesnej, industrialnej oraz retro. W takim przypadku łańcuszek, na którym umieszczone jest lustro, nie tylko zapewnia stabilność konstrukcji, ale również jest unikalną dekoracją, która jest odstępstwem od normy. Jeżeli jednak chcesz, aby okrągłe lustro idealnie sprawdziło się w przypadku przestrzeni stylizowanej na estetykę glamour, możesz wybrać okrągłe lustro w bogato zdobionej ramie, które wprowadzi do wnętrza ponadczasowy charakter.

 

Lustro w przedpokoju

Okrągłe lustro idealnie sprawdzi się w przestrzeni przedpokoju zestawione z prostą, a zarazem niezwykle praktyczną konsolą. Niewielki i wąski zarazem stolik zestawiony z okrągłą konstrukcją będzie tworzyć wyjątkowy duet. Na konsoli można poukładać nie tylko elementy dekoracyjne dopełniające stylizację przestrzeni, ale również koszyczek z kluczami do domu lub do samochodu. Jeżeli Twój przedpokój jest miejscem dość ciemnym, warto ustawić lustro w ten sposób, aby odbijało światło, które wpada do pomieszczenia z innych wnętrz. W taki sposób lustro pozwoli wizualnie rozjaśnić oraz powiększyć niewielki przedpokój.

 

Okrągłe lustro łazienkowe

O ile inne pomieszczenia obejdą się bez lustra, to jednak w łazience lustro to must have — jest to niezbędny element wyposażenia wnętrza, dzięki któremu będzie można swobodnie wykonywać zabiegi pielęgnacyjne twarzy i włosów. Lustro w kształcie koła będzie niezwykle intrygująco prezentowało się w nowoczesnych oraz industrialnych łazienkach, w których jesteśmy wręcz przyzwyczajeni do luster w kształcie prostokątnym lub kwadratowym. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w lustro pokryte nieparującą powłoką.

 

Ładne i praktyczne lustro

W dzisiejszych czasach nie możemy wyobrazić sobie domu bez luster, ponieważ to w nich możemy sprawdzić swój wygląd, a także optycznie rozświetlają wnętrze oraz są jego niepowtarzalną dekoracją. W tej ostatniej roli idealnie odnajdzie się okrągłe lustro, które często dostępne jest w designerskich ramach lub w bardziej minimalistycznym stylu — bez ram. Okrągłe lustro będzie nowoczesnym elementem uzupełniającym wypoczynkową przestrzeń salonu. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym do salonu będzie zawieszenie na ścianie luster różnej wielkości — warto również zawiesić je naprzeciwko zielonych roślin lub dzieła sztuki, w taki sposób zostanie zwiększona estetyka wnętrza. Okrągłe lustro na łańcuszku lub pasku wprowadzi do wnętrza akcent elegancji — przyciągnie uwagę, nada wnętrzu ponadczasowy styl, a zarazem wpłynie na jego użyteczność.