• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Wizytówka domu, czyli jak zaaranżować przedpokój

Nieważne czy mieszkasz w domu, czy w bloku - przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzimy po przekroczeniu progu - dlatego bywa określany mianem "wizytówki" domu. Przedpokój powinien być urządzony w sposób przemyślany i schludny, a zarazem elegancki, nie zapominając o zwiększonej funkcjonalności. Przedpokój musi być pomieszczeniem, które zachęci nas do oglądnięcia dalszych części mieszkania, a zarazem pozwoli na swobodne zawieszenie płaszcza lub kurtki na wieszaku oraz ułożenia butów w szafce, aby nie zabierały cennego miejsca, a zarazem nie "zaśmiecały" dostępnej przestrzeni. Poniżej przedstawiamy Ci praktyczne porady, dzięki którym urządzisz przedpokój na niewielkim metrażu w taki sposób, aby spełniał swoje przeznaczenie, a zarazem stylowo się prezentował.

Wizytówka domu, czyli jak zaaranżować przedpokój

Wizytówka domu, czyli jak zaaranżować przedpokój

 

Mały metraż przedpokoju

Jednym z najczęstszych problemów, z którym przyjdzie nam mierzyć się podczas aranżacji wnętrza przedpokoju, będzie mała lub wąska przestrzeń, z którą możemy działać. Warto pamiętać, że nawet najbardziej niewymiarową przestrzeń przez odpowiednie meble, oświetlenie, a także dodatki można zmienić nie do poznania. Jeżeli będziemy tworzyć aranżację wnętrza wąskiego, koniecznie należy optycznie powiększyć przestrzeń za pomocą jasnych barw ścian, lekkiej formy mebli oraz lustra dużych rozmiarów. Miłym akcentem do przestrzeni przedpokoju będzie obraz lub zdjęcia rodzinne powieszone na ścianie. W przedpokoju świetnie będzie się prezentować oświetlenie punktowe lub oświetlenie bardziej dekoracyjne w postaci kinkietu lub ozdobnego żyrandolu kryształowego, który dodatkowo będzie subtelnie rozpraszać światło po wnętrzu. W małych pomieszczeniach warto postawić na ciepłe światło, które wprowadzi do nich przytulny klimat sprzyjający wypoczynkowi oraz miłej atmosferze.

Wizytówka domu, czyli jak zaaranżować przedpokój

Wizytówka domu, czyli jak zaaranżować przedpokój

Kluczowy dodatek, czyli lustro

W przestrzeni przedpokoju, niezależnie w jakiej stylistyce zostanie wykonana, koniecznie musi znajdować się lustro, które nie tylko będzie sprawowało w nim funkcję użytkową, ale również funkcję estetyczną - nada pomieszczeniu oryginalnego charakteru, a zarazem ukryje jego mankamenty, a więc małą ilość światła i niewielką powierzchnię użytkową. Lustro to element wystroju, który za pomocą swojego kształtu oraz ramy podkreśli estetykę wnętrza, oraz jego charakter, dlatego wybierając lustro, warto przede wszystkim kierować się własnym gustem. We wnętrzach nowoczesnych idealnie będą się prezentować lustra wykończone na kształt brył geometrycznych stworzone z różnorodnych materiałów, natomiast wnętrza tradycyjne lepiej będą prezentować się z lustrami w drewnianych ramach w klasycznym wybarwieniu. Jeżeli nie masz zbyt wiele miejsca w przestrzeni przedpokoju na umieszczenie lustra na ścianie, ciekawą opcją będzie wybranie szafy z drzwiami przesuwnymi, na których froncie zostanie umieszczone lustro, w którym będzie można swobodnie skontrolować swój wygląd przed wyjściem z domu.

Wizytówka domu, czyli jak zaaranżować przedpokój

Wizytówka domu, czyli jak zaaranżować przedpokój

 

Jak zaaranżować duży przedpokój?

Przedpokój o dużym metrażu również jest ciężkim wyzwaniem do urządzenia, ponieważ powinien on pasować swoim charakterem do innych pomieszczeń. Jak zaaranżować duży przedpokój, który przechodzi w korytarz do salonu lub kuchni? Jeżeli masz nieco więcej przestrzeni użytkowej, możesz bez większego problemu wstawić do pomieszczenia nieco więcej mebli, np. konsolę, na której będzie można odłożyć torbę z zakupami lub ustawić koszyczek na klucze do samochodu. Duży przedpokój można potraktować niczym garderobę - pokaźnych rozmiarów szafa z przesuwnymi drzwiami pozwoli Ci przechowywać wszystkie płaszcze i kurtki domowników wraz z wszystkimi akcesoriami codziennego użytku. W przedpokoju warto również wstawić wolnostojący wieszak, na którym będzie można szybko zawiesić odzienie wierzchnie zaproszonych gości. Oczywiście w przedpokoju nie powinno zabraknąć półek i szafek na buty, dzięki którym nie będą one leżały porozrzucane po całym pomieszczeniu.

Wizytówka domu, czyli jak zaaranżować przedpokój

Wizytówka domu, czyli jak zaaranżować przedpokój

 

Elegancko i funkcjonalnie

Wystrój przedpokoju, powinien łączyć w sobie elegancję ze zwiększoną funkcjonalnością. W dzisiejszych czasach chętnie wybieraną estetyką jest styl nowoczesny, który z pewnością zrobi spore wrażenie na zaproszonych gościach. Do przedpokoju, warto postawić na meble wysokiej jakości, które będą charakteryzowały się zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, np. wilgoci. Meble można kupić w zestawie lub pojedynczo dopasowując je do reszty wystroju.

Wizytówka domu, czyli jak zaaranżować przedpokój

Wizytówka domu, czyli jak zaaranżować przedpokój