• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak zaprojektować szafę na wymiar?

Szafa gotowa czy szafa na wymiar? Jak zaprojektować szafę na wymiar. Wielu z nas zadawało sobie te pytania, podczas przemeblowania, czy remontu. Szafa to jeden z najważniejszych mebli w naszym domu, warto dokładnie zastanowić się nas swoimi potrzebami, zanim zdecydujemy się na zakup. Zobaczcie nasz krótki poradnik, który w kilku punktach pokaże Wam, na co należy zwrócić uwagę gdy chcemy zamówić szafę na wymiar.

Gdy już jesteśmy zdecydowani na szafę na wymiar, w pierwszym kroku należy wybrać dla niej odpowiednie miejsce. Przy wyborze miejsca na szafę warto zwrócić uwagę na takie szczegóły jak:

  • Rozmieszczenie kontaktów i włączników elektrycznych
  • Wszystkie  przeszkody, które mogą nam uniemożliwiać pełne otwarcie szafy
  • Należy wyeliminować nierówności na ścianach i suficie,  bo mogą one być potem przeszkodą  w otwieraniu drzwi
Jak zaprojektować szafę na wymiar?

Jak zaprojektować szafę na wymiar?

Jak zmierzyć szafę na wymiar?

Gdy chcemy sami zaprojektować szafę na wymiar, bardzo ważnym etapem jest określenie wymiarów szafy, warto stosować się do poniższych zasad, które gwarantują nam, że zamówiony mebel, będzie spełniał nasze oczekiwania. Zasada jest prosta, każdy z wymiarów sprawdzamy w 3 miejscach. I kolejno, mierząc wysokość wnęki na szafę, należy zawsze sprawdzić wymiar w 3 miejscach, po bokach z obu stron i na środku. Wymiary mogą nieznacznie się od siebie różnić, w takim wypadku bierzemy zawsze najmniejszy wymiar. Powyższa zasada dotyczy również szerokości wnęki, mierząc wnękę na szafę, należy zawsze sprawdzić wymiar przy suficie, przy podłodze oraz na środku, zawsze bierzemy najmniejszy wymiar. W przeciwnym razie, gdy weźmiemy wymiar największy, po montażu możemy mieć problem z otwarciem drzwi. 

Jak zaprojektować szafę na wymiar?

Jak zaprojektować szafę na wymiar?

Jeśli nasza szafa ma stanąć we wnęce musimy jeszcze zmierzyć przekątne. Gdy przekątne wnęki są nierówne, należy wyrównać ściany wnęki. 

Jednym z ważniejszych parametrów szafy jest jej głębokość. Jeśli chcemy optymalnie wykorzystać wnętrze szafy najlepiej, aby głębokość szafy wynosiła +/-60 cm (wymiar po odjęciu grubości płyt). Taka głębokość umożliwi nam wygodne korzystanie z półek, ponieważ wszystkie produkty będziemy mieć na wyciągnięcie ręki.

Jak zaprojektować szafę na wymiar?

Jak zaprojektować szafę na wymiar?

Szafa na wymiar z drzwiami przesuwnymi czy skrzydłowymi?

To jakie drzwi wybierzemy do naszego projektu szafy na wymiar, decyduje wielkość i ustawność pomieszczenia. We wszystkich wąskich pomieszczeniach, gdzie dostęp do szafy jest ograniczony np. przedpokój lub sypialnia należy wybrać drzwi przesuwne, które nie zabierają dodatkowej powierzchni podczas otwierania. Jeśli pomieszczenie, w którym ma stanąć szafa jest duże, możemy wtedy zdecydować się na drzwi skrzydłowe, do których możemy dobrać różnego rodzaju uchwyty, które dodadzą naszej szafie niepowtarzalnego charakteru. Dużą zaletą drzwi skrzydłowych jest dostęp do całej zawartości szafy, w przypadku drzwi przesuwnych mamy dostęp tylko do połowy zawartości szafy. 

Jak zaprojektować szafę na wymiar?

Jak zaprojektować szafę na wymiar?

Gdzie można kupić szafę na wymiar ?

Teraz masz możliwość zaprojektowania szafy na wymiar bez konieczności wychodzenia z domu. Intuicyjny konfigurator do projektowania mebli online daje ogromne możliwości w stworzeniu mebla, który idealnie odpowiada naszym potrzebom. Dostosowujemy wymiar, wnętrze szafy, wybieramy rodzaj i kolor płyty z której ma być wykonana szafa. W konfiguratorze oprócz szafy można zaprojektować wiele innych rodzajów mebli tj: regały, biurka czy komody.

Zobaczcie jakie to proste, zapraszamy do naszego konfiguratora>>>

KONFIGURATOR MEBLI ON LINE

Jak zaprojektować szafę na wymiar?

Jak zaprojektować szafę na wymiar?

Jeśli szukasz więcej informacji na temat szaf na wymiar, koniecznie zobacz tutaj.