• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Antresola - czy ten pomysł się sprawdza?

Antresola - kiedy jest dobrym pomysłem?

Każdy z nas szuka sposobów na to, aby w jakiś sposób urozmaicić wnętrza swojego domu, albo też sprawić, by były bardziej funkcjonalne. Jedną z często wykorzystywanych metod osiągnięcia tych celów jest antresola. Stworzenie takiej konstrukcji w wybranym pomieszczeniu z pewnością gwarantuje ciekawy efekt wizualny. Oprócz tego, pozwala ona zyskać dodatkową przestrzeń, którą można zaaranżować na różne sposoby. Jeśli zatem dysponujemy odpowiednio dużym wnętrzem, warto rozważyć to rozwiązanie.

O antresoli mogą myśleć przede wszystkim osoby, które posiadają w swoim domu lub mieszkaniu wysokie pomieszczenia. Wysokość takiego półpiętra nie powinna być mniejsza niż 1,4 metra, aby mogło być ono faktycznie funkcjonalne. W tym przypadku jednak, musimy sobie zdawać sprawę z tego, że będzie to przestrzeń wyłącznie do spania. Im wyższa antresola oraz im większa jej powierzchnia, tym większe mamy możliwości. Zanim zatem zdecydujemy się na jej budowę, musimy się zastanowić nad przeznaczeniem takiego miejsca.

Antresola - czy ten pomysł się sprawdza?

Antresola - czy ten pomysł się sprawdza?

 

Antresola dla dzieci

Fantastycznym pomysłem okazują się być antresole dla dzieci. Przestrzeń tego typu możemy stworzyć z myślą właśnie o najmłodszych członkach rodziny. Kącik zabaw w takim miejscu to wręcz idealne rozwiązanie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Maluchy otrzymują swoją własną, odizolowaną od reszty salonu przestrzeń do zabawy, natomiast rodzice mogą mieć cały czas na nie oko, upewniając się, że wszystko jest w porządku. Oczywiście w takim przypadku musimy także zadbać o stabilne schody na antresolę, aby dzieci były całkowicie bezpieczne.
Salon z antresolą w domu
Jeśli chodzi o domy, to najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest salon z antresolą. Nowoczesne pomieszczenia tego typu są z reguły duże, bardzo przestronne i otwarte. Idealnie nadają się zatem do tego, aby urozmaicić je o taką konstrukcję, która zwiększa również ich powierzchnię użytkową.
W takich przypadkach, antresola może pełnić bardzo różnorodne funkcje. Wiele osób aranżuje je na przykład na swego rodzaju gabinet. Stawiamy tam zatem biurko, krzesło i komputer, a także wszelkie potrzebne nam dokumenty. Jesteśmy w pewnym sensie odizolowani od reszty domu, ale gdy tego potrzebujemy możemy także cały czas uczestniczyć w tym, co dzieje się na dole.

Antresola - czy ten pomysł się sprawdza?

Antresola - czy ten pomysł się sprawdza?

Antresole w salonach mogą być również idealnym miejscem na zorganizowanie sobie nawet małego kącika do czytania oraz biblioteczki. Regały z książkami, dobra lampa, wygodny fotel i oczywiście mały stolik na kubek z kawą, to wszystko czego potrzebujemy, aby móc się zrelaksować w takiej przestrzeni.

Antresola - czy ten pomysł się sprawdza?

Antresola - czy ten pomysł się sprawdza?

 

Antresola w bloku

Antresola to także rozwiązanie, które sprawdza się w wielu mieszkaniach. Podobnie jak w przypadku domów, pomieszczenie musi być jednak odpowiednio wysokie. Oczywiście, trzeba podkreślić, że antresola w bloku spełnia przede wszystkim funkcję praktyczną, zdecydowanie zwiększając przestrzeń użytkową mieszkania i pozwalając na oddzielenie pewnych sfer naszego codziennego życia. Z tego powodu, kawalerka z antresolą to często poszukiwana opcja. W jaki sposób można zatem wykorzystać taką konstrukcję w mieszkaniu?
Najczęściej stosowane rozwiązanie to oczywiście łóżko na antresoli, która znajduje się na przykład nad kuchnią czy salonem. Nie ma wątpliwości, że taka sypialnia na antresoli jest bardzo funkcjonalna. Nawet, gdy wystarcza na niej miejsca tylko i wyłącznie na dwuosobowe łóżko, zyskujemy jednak zupełnie oddzielną przestrzeń do odpoczynku nocą.

Antresola - czy ten pomysł się sprawdza?

Antresola - czy ten pomysł się sprawdza?

 

Antresola w pokoju może stać się także kącikiem do nauki dla dziecka, lub tak jak już wspomniano, miejscem do zabawy dla najmłodszych. Oczywiście, jest to też idealna przestrzeń na zorganizowanie sobie własnego miejsca do uprawiania hobby, do pracy, czy nawet do błogiego odpoczynku.
Bardzo istotne w przypadku antresoli w małych mieszkaniach jest to, iż przestrzeń pod nimi wciąż może zostać doskonale wykorzystana. Możemy tam zatem wstawić kanapę, regały z książkami, czy nawet szafę. Najważniejsze jest to, że główne pomieszczenie nadal pozostaje w pełni funkcjonalne.