×
Darmowa dostawa na meble na wymiar
Ważne do 31.07.21, obowiązuje na meble na wymiar i wybrane formy płatności.
Nie obowiązuje dla blatów, szuflad i frontów, nie obowiązuje kont hurtowych.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak wizualnie powiększyć salon?

Salon to nie tylko przestrzeń indywidualnego wypoczynku, ale również przestrzeń reprezentacyjna, w której będziemy przyjmować zaproszonych gości — delektować się herbatą, kawą oraz pysznymi wypiekami. Jeżeli Twój salon jest pomieszczeniem niewielkim i boisz się jego przytłoczenia meblami, konieczne jest zastosowanie kilku trików, dzięki którym salon będzie sprawiał wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości. Aby powiększyć salon, nie musisz przeprowadzać generalnego remontu, wystarczy, że odpowiednio zaaranżujesz wnętrze meblami i dodatkami, a salon będzie wydawał się miejscem przestronnym i sprzyjającym wypoczynkowi. Jak urządzić mały salon?

 

Skup się na konkretach

Przestrzeń w pomieszczeniu, jakim jest salon powinna być ceniona na wagę złota — w małych wnętrzach właściciele z pewnością zmagają się z odpowiednią aranżacją mebli, aby znaleźć miejsce do swobodnego poruszania się. Kluczem do szczęśliwego funkcjonowania nawet w małym pomieszczeniu jest wybór rozwiązań wysoce estetycznych, a zarazem wielofunkcyjnych. Zanim przystąpimy do mebli, należy zastanowić się nad ogólnym wyglądem salonu. Ściany powinny być wykończone w monochromatycznej kolorystyce, warto wybrać spokojne barwy, które nie będą nas rozpraszać podczas wypoczynku, a także zbytnio pobudzać. Warto zrezygnować z ostrych kontrastów, ponieważ wtedy całe pomieszczenie może stracić na pożądanej przecież przez nas spójności. W przestrzeni salonu warto wykorzystać kolorystykę pastelową, oscylującą wokół bieli, beżów, szarości, a także błękitów czy różów. Warto wiedzieć, że jasne kolory wizualne powiększają wnętrza oraz wprowadzają do nich aspekt lekkości oraz świeżości, natomiast ciemna kolorystyka znacznie bardziej pasuje do wnętrz o pokaźnej przestrzeni użytkowej, ponieważ nie ulegnie ona takiemu zmniejszeniu. Aby powiększyć przestrzeń salonu, warto wprowadzić do niej pokaźnych rozmiarów lustra, które zawiesimy naprzeciwko dzieła sztuki lub zielonych roślin, dzięki czemu zyskamy na wysokiej estetyce wnętrza. Dzięki dodatkom w postaci luster przełamiemy wizualną granicę wnętrza. O czym jeszcze należy pamiętać, aranżując wnętrze? Przede wszystkim o wyborze wizualnie lekkich mebli, które nie przytłoczą wnętrza. Staromodne regały oraz meblościanki wizualnie zabierają nam wolną przestrzeń, dlatego warto z nich zrezygnować.

Zadbaj o oświetlenie

W powiększeniu wnętrza dużą rolę odgrywa odpowiednie oświetlenie. W małym pokoju dziennym warto wybrać takie oświetlenie, które nie będzie załamywało się na drewnach, lecz będzie padało bezpośrednio na podłogę. Aby światło równomiernie rozchodziło się po pomieszczeniu, warto zainwestować w kilka lamp w różnych punktach salonu, zamiast jednej lampy. Ciekawym rozwiązaniem do nowoczesnych wnętrz są lampy podwieszane, które można ustawić w asymetryczne konstrukcja, a także lampy stojące, które świetnie będą się prezentować umieszczone przy fotelach wypoczynkowych oraz sofach — takie rozwiązanie ułatwi wieczorne czytanie książek.

Postaw na wielofunkcyjne meble

Kolejnym rozwiązaniem, które pozwoli nam powiększyć przestrzeń salonu, jest wybór wielofunkcyjnych mebli. Wybierając meble do przestrzeni niewielkiego salonu, należy wybierać modele, które albo pozwolą nam optycznie powiększyć wnętrze, albo nie będą zabierać zbyt dużej przestrzeni użytkowej ze względu na lekką oraz nowoczesną formę. Ciekawą opcją do salonu jest wybór zestawu stolików kawowych, które ze względu na różnorodne wysokości praktycznie na siebie zachodzą, dzięki czemu podczas wizyty gości stoliki można wysunąć, a podczas codziennego użytkowania schować jeden pod drugim. Kolejnym praktycznym rozwiązaniem do salonu jest sofa rozkładana z funkcją spania, dzięki której będzie można przenocować gości. Do małego salonu idealnie wpisze się nie tylko sofa, ale także narożnik, który oferuje mnóstwo miejsca do komfortowego wypoczynku — w takim przypadku można zrezygnować z foteli wypoczynkowych. Ergonomicznym rozwiązaniem do salonu będzie również pufa z otwieranym siedziskiem, pod którym znajduje się schowek na drobne przedmioty. W przestrzeni niewielkiego salonu należy maksymalnie wykorzystywać dostępną przestrzeń. Warto wybierać meble umieszczone na wysokich nóżkach, ponieważ dodadzą one wnętrzu lekkości oraz poczucia nowoczesności.

 

Estetyka skandynawska

Do niewielkiego salonu idealnie pasuje aranżacja skandynawska, która stawia na prostotę, naturalne materiały oraz umiłowanie funkcjonalności. Mały salon wykończony w stylu skandynawskich będzie prezentował się nie tylko przestronnie, ale również nadzwyczaj jasno — będzie to miejsce komfortowego wypoczynku w gronie najbliższych osób. Należy pamiętać, że do stylu skandynawskiego najlepiej pasują meble minimalistyczne, a zarazem stylowe i praktyczne. Warto zainwestować w estetykę skandynawską, ponieważ dzięki niej nie tylko zaoszczędzimy cenną przestrzeń, ale również zyskamy na przestrzeni wypoczynkowej naszych marzeń.