• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Narożnik skórzany - czy jest dobrym rozwiązaniem?

Narożnik skórzany - dlaczego warto go mieć?

Urządzając nasz dom albo mieszkanie, bardzo dużo uwagi przykuwamy do odpowiedniej aranżacji salonu. Nie da się ukryć, że to właśnie w tym pomieszczeniu, spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. Dlatego chcemy, aby jego wnętrze sprzyjało błogiemu odpoczynkowi. Ale salon pełni także rolę reprezentacyjną, gdyż to właśnie w nim zwykle przyjmujemy naszych gości. Warto zatem postarać się, aby był urządzony modnie, a osoby w nim przebywający czuły się komfortowo. Bardzo praktycznym i przy tym modnym rozwiązaniem są narożniki skórzane. Prezentują się one niezwykle atrakcyjnie, a do tego są po prostu funkcjonalne niemal w każdego typu wnętrzu.

Nie bez powodu narożniki skórzane są tak częstym wyborem osób urządzających wnętrza swojego domu. Taki mebel doskonale sprawdzi się bowiem zarówno w małych przestrzeniach, w których liczy się każdy centymetr kwadratowy, jak i w dużych, przestronnych salonach. Wystarczy tylko znaleźć jego odpowiedni rozmiar oraz design. Narożnik skórzany perfekcyjnie wydziela strefę relaksu w otwartych pomieszczeniach, pozwalając nam na stworzenie w nich swojego kącika do odpoczynku.
Funkcjonalność tego typu mebli polega jednak również na tym, iż w wielu przypadkach spełniają one podwójną funkcję. Z jednej strony są one wygodnym siedziskiem, a z drugiej narożniki skórzane rozkładane, mogą stać się także komfortowym łóżkiem dla naszych gości. A taka opcja sprawdza się zarówno w sytuacji, gdy dysponujemy małym, jak i większym metrażem.

 

Narożniki skórzane - skóra naturalna czy ekologiczna?

Jak wiadomo, materiał z którego jest wykonany narożnik ma bardzo duże znaczenie. W sklepach znajdziemy szeroki wybór zarówno mebli wykonanych ze skóry naturalnej, jak i ekologicznej. Na co zatem powinniśmy postawić?
Skóra naturalna wydaje się być bardziej praktycznym wyborem, ze względu na jej trwałość. Wykonane z niej narożniki skórzane są niezwykle wytrzymałe, nie niszczą się zbyt szybko i doskonale się dzięki temu prezentują przez długi czas. Ich dużym mankamentem jest jednak wysoka cena oraz konieczność odpowiedniej konserwacji takiego materiału.
Narożniki ze skóry ekologicznej są natomiast znacznie tańszą opcją, jednak musimy mieć świadomość tego, iż stosunkowo szybko mogą ulegać niszczeniu. Wszelkiego typu pęknięcia, czy po prostu przetarcia skóry na siedziskach, to tak naprawdę reguła. Dlatego warto się zastanowić, czy wydawanie pieniędzy na taki mebel będzie dobrą inwestycją.
Co ciekawe, w sprzedaży znaleźć można także narożniki skórzane wykonane z dwóch rodzajów skóry. W takich meblach, miejsca na których siedzimy oraz opieramy ręce są najczęściej pokryte skórą naturalną. Natomiast pozostała ich część jest wykonana ze skóry ekologicznej. Warto zatem rozważyć również taką opcję.
 

 

Narożniki skórzane z funkcją spania

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy narożnik skórzany z funkcją spania to na pewno dobre rozwiązanie. Obawiają się one, iż po rozłożeniu, łóżko nie będzie komfortowe i nie pozwoli naszym gościom na spokojny sen. Oczywiście, narożniki różnych producentów mają nieco inne parametry, jednak w większości przypadków, są to bardzo wygodne meble, które gwarantują dobry wypoczynek również nocą. Jeśli chcemy się upewnić, że narożnik skórzany również po rozłożeniu spełni nasze wymagania, możemy to bez problemu sprawdzić w każdym salonie meblowym.

 

Narożniki skórzane - nowoczesne rozwiązanie w różnych stylach
Kolejną, niezwykle istotną cechą jaką wyróżniają się narożniki skórzane, jest ogromny ich wybór. Producenci mebli dbają o to, aby ich klienci mogli bez większych problemów znaleźć produkty dopasowane do swoich potrzeb. Dzięki temu, możemy przebierać w narożnikach wykonanych w różnych stylach oraz w różnej kolorystyce. Znajdziemy zatem wśród nich meble o minimalistycznym designie i stonowanych kolorach, które świetnie dopełnią aranżację wnętrz w nowoczesnym stylu. Ale jeśli nasz salon ma nieco bardziej klasyczny wygląd, również dobierzemy do niego idealny narożnik skórzany, który sprawi, że wnętrze będzie bardziej przytulne.