• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Wielofunkcyjna kawalerka czyli biuro i dom w jednym

Kawalerka to niewielkich rozmiarów wielofunkcyjne pomieszczenie z wydzielonymi pomieszczeniami sanitarnymi. Na jednej przestrzeni kawalerki znajduje się kuchni, jadalnia, salon oraz sypialnia, dlatego gdy chcemy wprowadzić do niej jeszcze biuro, można zacząć się zastanawiać, czy nie wymagamy zbyt wiele od tego wnętrz? Wykorzystując wielofunkcyjne meble o wysokiej estetyce, nawet w kawalerce będzie można stworzyć przestrzeń biurową sprzyjającą koncentracji i efektywnej pracy. Praca najlepiej idzie nam we wnętrzach, które dobrze znamy i w których komfortowo się czujemy, dlatego łatwiej jest nam stawić czoła codziennym obowiązkom. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem okazałby się prywatny gabinet, jednakże nie każdy może sobie na niego pozwolić, ponieważ w mieszkaniu brakuje wolnego miejsca — najczęściej kącik do pracy wydzielamy w przestrzeni salonu lub sypialni. Jak zorganizować biuro za pomocą mebli biurowych w kawalerce?

Ergonomiczne meble do kawalerki...

Ergonomiczne meble do kawalerki pełniącej funkcję biura i domu

wielofunkcyjne meble do kawalerki...

wielofunkcyjne meble do kawalerki pełniące rolę biura i domu

Jak urządzić miejsce pracy w salonie?

Salon będzie idealnym miejscem na stworzenie domowego biura, szczególnie jeżeli w ciągu dnia przebywamy w nim sami i możemy pozwolić sobie na ciszę oraz spokój. Projektując przestrzeń biurową w salonie, warto zdecydować się na podkreślenie obszaru roboczego lub odwrotnie — sprawienie, aby był jak najmniej widoczny. Ciekawym sposobem związanym z wyróżnieniem kącika biurowego będzie wprowadzenie odmiennych kolorów na ścianach, warto postawić na stonowane barwy, które nie będą nas niepotrzebne rozpraszały, a zarazem będą się perfekcyjnie komponować z całym pomieszczeniem.

meble wielofunkcyjne do kawalerki...

meble wielofunkcyjne do kawalerki pełniące funkcję biura i mieszkania

meble wielofunkcyjne do kawalerki...

meble wielofunkcyjne do kawalerki pełniące funkcję biura i mieszkania

 

Jakie meble biurowe wybrać do salonu?

Salon jest sercem każdego domu, dlatego podczas aranżacji w nim biura, warto postawić nie tylko na wysoką estetykę, ale również funkcjonalność i wygodę codziennego użytkowania. W wielofunkcyjnej przestrzeni kawalerki najlepszym rozwiązaniem do przechowywania dokumentów będzie wysoki regał wykończony w minimalistycznym i industrialnym dekorze. Tego typu otwarta konstrukcja wykonana z metalu malowanego proszkowo na kolor czarny zestawiona ze szkłem lub elementami drewnianymi nie tylko pomoże nam uporządkować wnętrze, ale także zapewnić nam komfort pracy. Co więcej, na regale będzie można również wyeksponować dekoracyjne dodatki dopełniające estetykę pomieszczenia, np. zielone rośliny doniczkowe, ulubione książki czy pamiątki z podróży. Oczywiście tworząc biuro w kawalerce, nie można zapomnieć o praktycznym biurku, które powinniśmy łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb. Świetnym rozwiązaniem są biurka ze wbudowanymi półkami i szafkami, w których można przechowywać drobne akcesoria biurowe. Aby praca była przyjemna i komfortowa swoistym "must have" okaże się fotel biurowy, dzięki któremu nawet wielogodzinne siedzenie przy biurku nie będzie związane z odczuciem dyskomfortu.

nowoczesne meble do wielofunkcyjnej...

nowoczesne meble do wielofunkcyjnej kawalerki

Meble do wielofunkcyjnej kawalerki...

Meble do wielofunkcyjnej kawalerki służące jako biuro i dom

Zadbaj o naturalne oświetlenie

Niezależnie od tego, w jakiej części pomieszczenia postawisz zaaranżować biuro, koniecznie musisz odnaleźć dla niego dość jasny kąt, w którym będzie dostęp do naturalnego oświetlenia. Naturalne światło wpłynie na poprawę koncentracji i ogólnego samopoczucia, a także na rozwój kreatywności. Co więcej, światło dzienne jest znacznie zdrowsze dla naszych oczu od światła sztucznego, dlatego warto ustawić biurko w pobliżu okna.

Praktyczne meble do wielofunkcyjnej...

Praktyczne meble do wielofunkcyjnej kawalerki łączącej biuro i dom

Mebel wielofunkcyjny...

Mebel wielofunkcyjny umożliwiający pracę oraz relaksowanie w jednej przestrzeni

Nie zapomnij o dodatkach!

Domowe biuro możemy aranżować w stylistyce, która najbardziej podkreśla nasz charakter i zainteresowania — warto postawić na rozwiązania, które sprawią, że będziemy lubić przebywać we wspomnianym miejscu. Ciekawym dodatkiem do biura może okazać się zegar, dzięki któremu będziemy na bieżąco widzieć czas pozostały nam do końca pracy, jak również gazetnik, w którym w ciekawy sposób umieścimy dokumenty czy potrzebne nam pod ręką książki. 

Meble wielofunkcyjne...

Meble wielofunkcyjne umożliwiające pracę i relaks w jednym pomieszczeniu

meble do małych przestrzeni...

meble do małych przestrzeni zapewniające komfort pracy i wypoczynku