• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Domowy gabinet – jak go przytulnie urządzić?

Domowy gabinet bardzo często traktowany jest po macoszemu. 

 A przecież powinien być równie przytulny jak np. salon. W końcu spędzasz w nim dość dużo czasu, czy to ucząc się, czy pracując. Właściciele firm, freelancerzy, uczniowie i studenci, dowiedzcie się, jak w prosty sposób odmienić biuro zaaranżowane w domu.

Nadaj mu indywidualnych rysów

W biurach bardzo często znajdują się jedynie potrzebne meble i akcesoria. A wcale nie musi tak być. Umieść na ścianie ładny obraz, który może stać się natchnieniem do pracy. Na biurku lub szafce postaw ramki ze zdjęciami Twojej rodziny, możesz też kupić oryginalną figurkę (a może przywiozłeś ją ze swojej ostatniej podróży?). Ustaw na blacie lub nieopodal, na parapecie rośliny w kolorowych doniczkach. A może umieścisz na jednej ze ścian jakiś motywujący napis? Niezależnie od tego, czy Twoje domowe biuro jest duże czy małe, na pewno znajdzie się w nim miejsce na przynajmniej kilka akcentów, które nadadzą mu indywidualne rysy i coś powiedzą o Tobie.

Domowy gabinet – jak go przytulnie urządzić?

Domowy gabinet – jak go przytulnie urządzić?

Zrezygnuj z części typowo biurowych mebli i akcesoriów

Powiedz stanowcze „nie” nudzie i monotonii. Zamiast nowego biurka wstaw do swojego domowego gabinetu stół. W zależności od tego, jaki styl ma zapanować we wnętrzu możesz wybrać stół ze szklanym blatem lub klasyczny drewniany. W miejsce typowo biurowej lampki, wybierz lampę stołową, którą do tej pory miałeś w salonie. Tak urządzone biuro będzie Ci bardziej przypominało dom, a nie miejsce pracy, a co za tym idzie, będzie Ci się w nim przyjemniej pracować.

Zaproś do swojego biura książki

W każdym biurze czy gabinecie na pewno znajdzie się większy lub mniejszy regał. Służy on głównie do przechowywania segregatorów z dokumentami, korespondencji i innych – nie ma co ukrywać – nudnych rzeczy. A co powiesz na to, by w Twoim gabinecie stanęły ogromne regały od dołu aż do góry wypełnione książkami? Dla dokumentów oczywiście też znajdzie się tam miejsce. Ale na pewno milej będzie Ci się siedzieć nad nowym projektem w pomieszczeniu, które wygląda jak domowa biblioteka, a nie nudne biuro.

Domowy gabinet – jak go przytulnie urządzić?

Domowy gabinet – jak go przytulnie urządzić?