• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Kuchnia w stylu rustykalnym - dodatki

Kuchnia w takim stylu kojarzy nam się z dzieciństwem i babcinym królestwem, którym z pewnością była. Lubimy wracać do tego, co miłe, dlatego też chętnie urządzamy kuchnie i jadalnie właśnie w stylu retro. Kiedy już pomalujemy ściany, kupimy meble, zostaje dobranie odpowiednich akcesoriów. Kilka podpowiedzi znajdziesz w dalszej części artykułu.

Drewniana taca

Ta drewniana taca wygląda tak, jakby była żywcem wzięta z babcinej kuchni. Drewno, często lekko pobielone bądź pomalowane na biało, jest bardzo charakterystyczne dla stylu rustykalnego. Prezentowana tutaj taca świetnie będzie wyglądać w towarzystwie pięknie bielonego drewnianego stołu i innych kuchennych mebli. A co rano możesz zaserwować na niej śniadanie swojej rodzinie.

 

Dzbanek na mleko

Kiedyś żadna prawdziwa wiejska gospodyni nie mogła obejść się bez krowy, która codziennie dostarczała pysznego, zdrowego mleka. Tak, to właśnie ono jest dla osób wychowanych na wsi jednym ze smaków dzieciństwa. Rozlewane bezpośrednio z bańki lub z dzbanka. Mleka prosto od krowy już nie uświadczymy, ale dzbanek przeznaczony na nie jest w zasięgu naszej ręki.

 

Filiżanka w rustykalne motywy

Nie ma to jak napić się kawy czy herbaty z pięknie zdobionej filiżanki. W kuchni w stylu rustykalnym szczególnie mile widziane są te w ludowe bądź kwiatowe motywy, np. takie jak ta na zdjęciu poniżej. Koniecznie w komplecie ze spodeczkiem.

 

Obraz z kwiatami

Obrazy z reguły wieszamy w salonach, gabinetach i przedpokojach. W kuchni robimy to dużo rzadziej. A szkoda, bo dobrany do innych elementów wystroju wnętrza stanie się jej prawdziwą ozdobą. Łąka usiana makami i chabrami, zwanymi też bławatkami to kwintesencja wsi. Taki obraz doskonale będzie zatem pasował do kuchni w stylu rustykalnym.

Zobacz także: 6 przydatnych przyborów kuchennych