×
Darmowa dostawa na meble na wymiar
Ważne do 31.07.21, obowiązuje na meble na wymiar i wybrane formy płatności.
Nie obowiązuje dla blatów, szuflad i frontów, nie obowiązuje kont hurtowych.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak stworzyć styl loftowy w domu?

Styl loftowy zdobywa coraz większą popularność z dnia na dzień. Jego siła tkwi w możliwości dopasowywania się do każdego rodzaju wnętrza. Z powodzeniem możemy zastosować go w kuchni, salonie, łazience, a nawet sypialni. To szansa na stworzenie nowoczesnej, a zarazem funkcjonalnej przestrzeni, która będzie zachwycać każdego dnia. Duże, nowo wybudowane domy wręcz zachęcają do urządzania ich w stylu industrialnym. O czym należy pamiętać, aby aranżację można było uznać za sukces i aby służyła nam przez długie lata?

Styl loftowy w domu powiązany jest z jego minimalistycznym charakterem. Aby prezentował się dobrze, do minimum należy ograniczyć wykorzystanie mebli oraz postawić na dodatki wysokiej jakości. Niebagatelne jest również wykorzystanie materiałów, z których meble i wspomniane dodatki zostały wykorzystane. Mile widziane jest surowe drewno, metal, szkło, a nawet beton, kiedy jesteśmy nieco odważniejsi. Jeżeli szukasz inspiracji, dowiedz się, czym charakteryzuje się styl loftowy w domu, jakich przedmiotów powinieneś użyć i na co zwrócić uwagę, aby cieszyć się jego dobrym wyglądem przez długie lata.

 

Styl loftowy w domu – po czym go poznamy?

Styl loftowy w domu poznamy przede wszystkim po minimalizmie i funkcjonalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni. Dom w stylu industrialnym to zazwyczaj duży metraż, w którym wszystko wbrew pozorom znajduje się na swoim miejscu. Wnętrze w stylu loft wygląda nieco surowo, ale nie oznacza to, że jest niewykończone. Styl industrialny pozwala nam na goły beton, ceglane ściany oraz podłogi wykonane z drewna, które zostało poddane minimalnej obróbce.

Aby to wszystko miało szansę, żeby zaprezentować się dobrze, dom w stylu loftowym wymaga dokładnego przemyślenia już na etapie projektu. Czasami elementy konstrukcyjne domu stają się idealną ozdobą wnętrza i filarem aranżacji, do której możliwe dostosowanie jest kolejnych elementów. Drewniane belki, stalowe zbrojenie i nieotynkowane ściany to dopiero początek pomysłów, które możemy wykorzystać. Zastanów się, co mogłoby wpisać się w Twoje gusta i uwzględnij industrialny charakter swojego domu już na etapie budowy.

 

Styl loftowy w domu – kolorystyka i wykorzystanie materiałów

Styl industrialny w domu zmusza nas do operowania maksymalnie trzema kolorami o stonowanym odcieniu. Białe ściany, meble wykonane z ciemnego drewna i czarne dodatki można nazwać klasyką stylu industrialnego. Równie dobrze widziane są kolory metaliczne oraz wszelkie naturalne kolory cegieł, betonu oraz metalu. Nadmierne kolorowanie przestrzeni znacząco kłóci się z ideą stylu industrialnego. Dom w stylu loft to przede wszystkim surowość i prostota.

Jakie materiały możemy wykorzystać w aranżacji przestrzeni w stylu loft? Pole do popisu jest naprawdę duże. W naszym wnętrzu nie może zabraknąć drewna, metalu oraz szkła. Śmiało możemy stwierdzić, że w stylu loftowym wszelkie chwyty są dozwolone i wiele zależy od naszej wyobraźni. W dobrym guście jest nadawanie drugiego życia pewnym przedmiotom bądź sięganie po meble będące reprezentantami poprzedniej epoki.

 

Styl loftowy w domu – meble

Styl loftowy w domu nie potrzebuje zbyt dużej ilości mebli. Ich wykorzystanie możemy ograniczyć do funkcjonalnego minimum, dlatego warto postawić na przedmioty bardzo dobrej jakości. Hitem wszelkich stylizacji industrialnych są stoły i stoliki na metalowych nogach, które podtrzymują drewniane blaty. Równie często sięgamy po metalowe regały oraz szafki wykonane z ciemnego, solidnego drewna. Sypialnie w stylu industrialnym również bardzo często korzystają z rozwiązań, jakimi są łóżka z palet.

 

Styl loftowy w domu – dodatki

Styl industrialny bazuje na wyszukanych, designerskich dodatkach. Mile widziane są tutaj skórzane dywaniki i narzuty oraz poduszki o nietypowych fakturach. Styl loftowy w domu nie może się również obejść bez designerskiego oświetlenia, które zwykle jako pierwsze sygnalizuje nam z jakim rodzajem wnętrza mamy do czynienia. Lampy wykonane z drucików i metalu, oświetlenie przemysłowe i gołe żarówki, to coś co może prezentować się naprawdę dobrze. Pomyśl o nowoczesnym wyposażeniu swojego mieszkania i postaw na styl industrialny!