x
WYBRANE MEBLE -20%
Użyj kodu: STYLOWE-ZAKUPY
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

6 sprytnych sztuczek, które odmienią Twój dom

Nieważne, czy właśnie się przeprowadziłeś, czy też szukasz sposobu na szybkie przestylizowanie swojego domu. Jest kilka sprytnych sztuczek stosowanych przez designerów, za pomocą których odmienisz swój dom przy niewielkim nakładzie finansowym. Czasem wystarczy dodać lustro, przemalować ściany, postawić lampę czy roślinę, by tchnąć w dom nowe życie. 

Pomaluj mały salon na jaśniejszy kolor, aby wydawał się większy

Nie od dziś wiadomo, że dzięki pomalowaniu ścian na jasny kolor można sprawić, że wnętrze będzie wydawało się większe i przestronniejsze. Wykorzystaj ten prosty trik przy aranżacji swojego małego salonu czy niewielkiej kuchni. 

Użyj lustra, aby doświetlić pomieszczenie

Jeśli chcesz jeszcze bardziej optycznie powiększyć swój pokój, na ścianie znajdującej się naprzeciwko okna umieść jedno lub więcej luster. Światło dzienne odbijające się w lustrze dodatkowo rozświetli małe pomieszczenie.

 

Wymieszaj stare z nowym, drogie z tanim

Nie ma nic złego w umieszczeniu pieczołowicie przechowywanej rodzinnej pamiątki obok nowoczesnej kanapy. Każdy dekorator wnętrz Ci powie, że najważniejszym aspektem w dekoracji domu jest pokazanie, jaki naprawdę jesteś. Twoje mieszkanie powinno odzwierciedlać Twoją osobowość. Reprodukcja obrazu Salvadora Dalego obok dzieła Moneta? A dlaczego nie? Mieszaj też tkaniny, wzory, tekstury i kolory mebli. 

Kosze wiklinowe

Kosze wiklinowe lub rattanowe stanowią ekonomiczny, a jednocześnie elegancki sposób na szybkie odmienienie każdego pomieszczenia. Możesz je wykorzystywać do przechowywania książek, czasopism, zabawek, ręczników, koców i wielu innych rzeczy. Postaw kilka małych koszy wiklinowych na blacie kuchennym i umieść w nich owoce i warzywa.

 

Umieść w pokojach kilka wybranych przez Ciebie roślin. Są one tanim sposobem na ozdobienie miejsca, w którym będą się znajdować. Nie tylko zachwycą Cię swoim wyglądem, ale też oczyszczą powietrze i pochłoną zanieczyszczenia. Aby kwiaty były prawdziwą ozdobą pomieszczenia, należy umieścić je w miłych dla oka doniczkach. Na szczęście nie jesteś skazany na te niezbyt dekoracyjne, plastikowe. Mnogość wzorów i kolorów potrafi przyprawić o zawrót głowy.   Pomaluj lub obklej swoje meble

Zielonym do góry

To błyskawiczny sposób na odmienienie i ożywienie każdego wnętrza. Wystarczy odrobina kolorowej farby lub okleiny, by stare, nudne meble nabrały nowego życia.

 

Nadaj kolor swoim meblom i ścianom

Pomalowanie albo obklejenie mebli to błyskawiczny sposób na odmienienie i ożywienie każdego wnętrza. Wystarczy odrobina kolorowej farby lub okleiny, by stare, nudne meble zyskały nowy, świeży wygląd. Ściany także mają ogromny potencjał - tu warto zastosować wracające do łask fototapety oraz modne w ostatnim czasie wydruki na płótnie.

Zobacz także: Jak czuć się dobrze we własnym domu?