• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak wybrać toaletkę?

Każda kobieta chciałaby mieć w swojej sypialni toaletkę. Kiedyś była ona obowiązkowym elementem pokoju każdej damy, później została nieco zapomniana. Teraz znów ten niezwykle kobiecy mebel wrócił do łask. Nic dziwnego, tworzy ona bardzo osobisty kącik, gdzie kobieta może być wyłącznie sama, z dala od codziennych spraw, skupiona na sobie i swojej wygodzie.

Do wyboru, do koloru

Na rynku pojawiło się mnóstwo ciekawych projektów toaletek. Można znaleźć wymyślne, pełne barwnych detali, w stylu rokoko. Modne są również toaletki w stylu prowansalskim, zwykle z bielonego drewna. Niektórzy wybierają klasyczne meble, proste i drewniane. Sklepy proponują coraz częściej ultranowoczesne wersje toaletek, lakierowane proste, wręcz ascetyczne. Takie mebelki charakteryzują się minimalną ilością detali, są zatem dalekie od pierwotnego rokoko.

Dlaczego kochamy toaletki?

Niektórzy mężczyźni może nie rozumieją, dlaczego kobiety tak kochają toaletki. Oni jednak nie wiedzą, jak to jest, kiedy w czasie malowania kreski ktoś znienacka zapuka do drzwi łazienki, albo kiedy trzeba biegać do pokoju w poszukiwaniu ukochanych perfum. Dzięki toaletce kobieta może mieć wszystkie swoje drobiazgi w jednym miejscu zarezerwowanym tylko dla siebie.

 

Toaletka idealna

Bardzo ważne są tu zatem wszelkie dodatki, pudełeczka, pojemniki… Sam blat może na to wszystko być za mały, dlatego toaletka powinna mieć chociaż kilka szuflad i schowków. Warto pomyśleć o pomysłowych i przede wszystkim ładnie wyglądających pojemnikach na biżuterię i kosmetyki. Oczywiście można kupić gotowe, jednak w sieci pojawia się mnóstwo pomysłów na wykonanie stylowych pudełek do przechowywania naszych skarbów. Niektóry z nich, jak choćby kosmetyki nie lubią światła słonecznego. Natomiast flakoniki z perfumami często same są piękną ozdobą, która nie potrzebuje poprawiania.

Siedzisko

Ważną rzeczą jest również siedzisko. Może to być krzesło lub taboret. To pierwsze z pewnością jest wygodniejsze. W sklepach są dostępne krzesła we wszelkich stylach i kolorach. Niezłym pomysłem wydają się jednak taborety. Nie zajmują dużo przestrzeni, bo można je po prostu wsunąć pod toaletkę. Producenci oferują coraz bardziej oryginalne pomysły na ten mały mebelek, które na pewno są dalekie od zwykłego taboretu kuchennego.

Własna przestrzeń

Toaletka powinna tworzyć przestrzeń dostępną tylko i wyłącznie dla kobiety, właścicielki. Jej wygląd oraz zagospodarowanie, wszelki dodatki i ozdoby pokazują damską osobowość. Bukiet świeżych, pachnących kwiatów podkreśli subtelny, romantyczny charakter tego niewielkiego mebelka.