• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Jak czyścić meble drewniane?

Meble wykonane z drewna to piękna ozdoba każdego domu. Aby jednak były nią przez cały czas, musimy regularnie o nie dbać i odpowiednio czyścić. Jeśli będziemy stosować się do kilku rad, meble drewniane z pewnością posłużą nam wiele długich lat.

Na początku czystą szmatką wytrzyjmy brud i kurz z drewna. Następnie możemy przygotować specjalną mieszaninę do pielęgnacji drewnianych mebli. W wiadrze lub misce zmieszajmy w równych proporcjach gotowany olej lniany oraz terpentynę. Kubek takiej mieszanki wystarczy nam do wyczyszczenia dużego mebla, jakim jest np. stół czy ława.

Szmatką zamoczoną w przygotowanym wcześniej specyfiku delikatnie wcierajmy go w drewno. Musimy to robić dokładnie, nie możemy pominąć żadnego fragmentu czyszczonego przedmiotu. Zwiększy ona trwałość oraz połysk naszych mebli. W ten sposób zapobiegniemy też wysuszeniu i pękaniu drewna. Po pokryciu sprzętów olejem pozostawmy je do wyschnięcia.

Regularne czyszczenie oraz olejowanie drewna przedłuży jego trwałość, wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne. Meble kuchenne, z uwagi na to, ze są one stale narażone na kontakt z tłuszczem, co jakiś czas warto zabrać się za ich odtłuszczenie. Dzięki niemu meble wykonane z drewna będą prezentować się też o wiele bardziej elegancko i staną się prawdziwą ozdobą naszego domu. Jeżeli nie będziemy odpowiednio dbać o nasze meble, bardzo szybko stracą swój blask i będą wyglądać na o wiele starsze niż są w rzeczywistości.