• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Meble rattanowe – czy nadają się do salonu?

Rattan to drewno palmy „Calamus Rotan”, która rośnie m.in. w Indonezji i Ekwadorze. Meble wykonane z tego surowca tworzą wyjątkowy, miły klimat i dają poczucie przytulności oraz ciepła. Z uwagi na to, że przeważnie używane są na zewnątrz w sezonie letnim, umieszczenie ich w salonie może sprawić, że zasiadając w zimny i deszczowy wieczór w rattanowym fotelu bujanym, po zamknięciu oczu możesz poczuć się przez chwilę, jakbyś znów był na wakacjach. 

Obecnie producenci rozszerzyli swoje oferty o naprawdę eleganckie modele, nadające się do gustownie urządzonego salonu. Meble te na pewno znajdą uznanie u osób lubiących styl ekologiczny oraz wśród miłośników egzotyki. Rattan to przeciwieństwo masywnego drewna czy skóry. Dzięki meblom z niego wykonanym salon będzie wyglądał jasno, przestronnie i świeżo. Można powiedzieć też, że wprowadzają one odrobinę egzotyki do naszych mieszkań. Są wygodne, nie ważą dużo, więc łatwo przesuwać je z miejsca na miejsce. 

Warto zwrócić uwagę też na inne właściwości rattanu. Pomimo wspomnianej lekkości, jest on bardzo trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Fotele, kanapy, krzesła, komody czy stoliki wykonane z rattanu nie wymagają specjalnego traktowania. Niektórzy użytkownicy skarżą się jednak na problemy z ich czyszczeniem. Chodzi tu dokładnie o kurz osadzający się w ich zakamarkach, który dość trudno usunąć.

Za wadę tych mebli można uznać cenę. Są one niestety dość drogie, więc nie każdy się na nie zdecyduje. Jeśli cena jest dla Ciebie do przyjęcia, a do tej pory nie miałeś okazji ich wypróbować, warto na początku kupić jeden wybrany przedmiot wykonany z rattanu. Gdy będziesz z niego zadowolony, bez problemu dokupisz inne meble czy dodatki. W przypadku nietrafionego zakupu, w najgorszym razie po prostu się go pozbędziesz lub będziesz z niego korzystać jedynie okazjonalnie. Kanapy czy fotele z rattanu są bardzo wygodne, choć niektórym osobom może nie odpowiadać fakt, że podczas korzystania z nich skrzypią i trzeszczą. Lepiej sprawdzą się w przestronnych i jasnych pomieszczeniach.

Elegancki rattanowy zestaw mebli w...

Elegancki rattanowy zestaw mebli w nowoczesnym salonie

Elegancki rattanowy zestaw mebli w...

Elegancki rattanowy zestaw mebli w nowoczesnym salonie

 

Meble rattanowe, skomponowane z odpowiednio dobranymi dodatkami, prezentują się świetnie. Warto rozważyć ich zakup przy planowaniu wystroju salonu. Możesz też poprzestać jedynie na kilku rattanowych akcentach, przykładem tego będzie np. wykonany z tego surowca fotel bujany czy stolik kawowy. Dostępne są również rattanowe dodatki, takie jak np. skrzynie, kosze na drobiazgi czy organizery naścienne a nawet lampy.