x
 BLACK FRIDAY WEEK ❣❣❣
Rabaty -20%! *Promocja dotyczy wybranego asortymentu.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Łóżko małżeńskie - powinno być solidne i komfortowe

Łóżko należy do tej grupy mebli, w przypadku której nie powinno być mowy o jakichkolwiek kompromisach. Ma być przede wszystkim wygodnie, w końcu nie bez powodu mówi się, że "jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz". W tym przypadku, "pościelesz" należy odnieść do wyboru odpowiedniego mebla, całą resztę tego powiedzenia potraktujmy dosłownie. Czym należy kierować się, wybierając łóżko małżeńskie? Poniżej przedstawiamy odpowiedź na to, wcale niełatwe, pytanie.
Sypialnia to miejsce, w którym kończymy każdy dzień i zaczynamy kolejny. Od jakości snu zależy nasze dobre samopoczucie, nie tylko fizyczne. W tym kontekście można śmiało stwierdzić, że to właśnie łóżko jest najważniejszym ze wszystkich mebli sypialnianych. Dobór wariantu dla jednej osoby jest stosunkowo łatwy. Sprawa zaczyna się komplikować, gdy pod uwagę należy brać oczekiwania i potrzeby dwóch osób. Tak jest, łóżko małżeńskie musi być dobrane w taki sposób, aby zapewnić wygodę obu stronom. To niełatwe wyzwanie, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy wziąć pod uwagę kilka najistotniejszych aspektów.
 

Łóżko małżeńskie - powinno być solidne i komfortowe

Łóżko małżeńskie - powinno być solidne i komfortowe

 

Jak wybrać łóżko do sypialni - wielkość ma znaczenie Wśród mebli sypialnianych, dedykowanych dla par małżeńskich, najpopularniejsze są trzy warianty:  

●     łóżko do sypialni 140x200,

●     łóżko do sypialni 160x200,

●     łóżko do sypialni 180x200.

Pierwsze dwie opcje dedykowane są przede wszystkim... dla wyjątkowo zgodnych par. Dlaczego? Spieszymy z wyjaśnieniem.
Wspomnieliśmy już, że wygoda odpoczynku jest kluczowym aspektem, decydującym o wyborze konkretnego modelu łóżka. Mówiąc wprost - musi być wygodnie nie tylko jednej osobie. Długość rzędu 200 cm sprawi, że w zdecydowanej większości przypadków, mąż i żona będą mogli spokojnie wyprostować nogi, bez ryzyka, że stopy będą wystawać poza krawędź. Równie istotna jest jednak także szerokość.
Przewracanie się z boku na bok nie może powodować, że budzimy drugą osobę. Wariant 140 sprawdzi się zatem w przypadku par, w których obie strony charakteryzują się drobną budową ciała. Więcej swobody zapewnia kolejna opcja, czyli 160. Na takim łóżku, wygodnie wyśpi się praktycznie każdy. Wariant o szerokości 180 cm to już praktycznie "łoże królewskie", ale jeżeli przestrzeń w sypialni pozwala na to, warto wziąć go pod uwagę. Takie gabaryty dają bowiem ogromną swobodę w kwestii doboru materaca.
 

Łóżko małżeńskie - powinno być solidne i komfortowe

Łóżko małżeńskie - powinno być solidne i komfortowe

Łóżko małżeńskie musi być wyposażone w komfortowy materac

To właśnie ten element, w największej mierze, decyduje o jakości snu. Łatwo jest dobrać materac dla jednej osoby, z kolei znacznie trudniej, gdy pod uwagę trzeba brać sylwetkę i wagę dwóch osób. Nowoczesne łóżka do sypialni o szerokości 180 cm, dają ten komfort, że na ramie spokojnie zmieszczą się dwa materace. Jest to wręcz nieocenione udogodnienie, zwłaszcza gdy jedna ze stron przedstawia w tej kwestii specyficzne potrzeby, choćby ze względów medycznych.
Rozmiar łóżka a wielkość sypialni

Łóżko małżeńskie musi jednak zmieścić się do sypialni. W tym przypadku mamy jednak spory komfort - nawet gdy ten konkretny mebel zajmie większą część powierzchni pomieszczenia, nie będzie to miało negatywnego skutku dla funkcjonalności. Sypialnia to przede wszystkim miejsce relaksu, nie musimy po niej biegać. Nowoczesne systemy meblowe powinny załatwić temat zagospodarowania skromnej przestrzeni, a optymalne zagospodarowanie miejsca sprawi, że zmieszczą się także półki na dodatkowe przedmioty. W tym temacie rada jest prosta - łóżko nie powinno być kompromisem, niech będzie nim cała reszta.
W małych pokojach idealnie sprawdzą się łóżka do sypialni z pojemnikiem na pościel. Takie modele sprzyjają optymalizacji zagospodarowania pomieszczenia.
 

Łóżko małżeńskie - powinno być solidne i komfortowe

Łóżko małżeńskie - powinno być solidne i komfortowe

 

Łóżko małżeńskie drewniane? To zdecydowanie dobry pomysł!

Nie zapominajmy, że zakup łóżka to wydatek na lata. Warto zatem postawić na wytrzymałe modele. Najlepiej sprawdza się drewno. Najdroższe, ale i najbardziej godne polecenia, są modele wykonane z litego drewna. Nie bez znaczenia jest też aspekt wizualny.
Tańsza będzie rama ze sklejki lub z aluminium, ale w tym wypadku, nie można liczyć na aż tak dużą wytrzymałość.

Łóżko małżeńskie - powinno być solidne i komfortowe

Łóżko małżeńskie - powinno być solidne i komfortowe