• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Pomysły na okrągłe łóżko

Jeżeli nasza sypialnia jest dość przestronna, warto zastanowić się nad zastąpieniem tradycyjnego łóżka okrągłym. To bardzo oryginalne rozwiązanie. Jeśli umiejętnie dopasujemy je do wnętrza i nie zepsujemy efektu dodatkami, możemy otrzymać naprawdę wyjątkową sypialnię.

Jaki są zalety okrągłego łóżka? Przede wszystkim mamy do niego dostęp ze wszystkich stron. Nie możemy postawić go przy ścianie tak jak tradycyjnego. Najbardziej efektownie będzie wyglądało oczywiście postawione w centralnej części pokoju. Co więcej, takie łóżko stanowi samo w sobie dekorację wnętrza. Nie jest mu potrzebna do towarzystwa masa dodatków.

Jeśli wybieramy okrągłe łóżko, musimy pamiętać, że aranżacje całej sypialni podporządkowujemy właśnie jemu. Ze względu na swoją wielkość i kształt będzie ono elementem zdecydowanie dominującym. Powinniśmy wystrzegać się dodawania kolejnych okrągłych dodatków. Najbezpieczniej i najlepiej będzie, jeśli nie dodamy ich w ogóle. Niektórzy dodają okrągłe dywany pod łóżkiem. Jeżeli będą kolorystycznie dobrze dobrane, prawdopodobnie nie zeszpecą zanadto wnętrza. Prawdziwym horrorem natomiast, pogwałceniem estetyki i torturą dla oczu i zmysłów są okrągłe dekoracje takie jak: lustra, zegary, żyrandol, ramki na zdjęcia, stoliki nocne. W taki prosty sposób można zepsuć efekt, jaki daje nawet najpiękniejsze okrągłe łóżko. A szczytem tego byłaby narzuta w grochy…

projekt luksusowego okrągłego...

projekt luksusowego okrągłego łóżka w nowoczesnym wnętrzu

projekt luksusowego okrągłego...

projekt luksusowego okrągłego łóżka w nowoczesnym wnętrzu

 

Decydując się na okrągłe łóżko warto pomyśleć także o materacu. Wyjścia mamy dwa. Pierwszym będzie po prostu również okrągły materac odpowiednio dopasowany do rozmiaru. To będzie rozwiązanie na pewno bezpieczne. Z drugiej strony możemy pójść o krok dalej i wybrać prostokątny materac i uczynić z niego element dekoracyjny. Jeśli rama naszego łóżka jest biała, możemy na materac nałożyć czarny pokrowiec i nie zasłaniać go narzutami. W ten prosty sposób otrzymamy bardzo nowoczesny, estetyczny i harmonijny efekt.Okrągłe łóżko z jednej strony może być ograniczeniem w aranżacji reszty sypialni, z drugiej strony jednak może nam dać pole do popisu. Umiejętnie i rozsądnie dobrane dodatki powinny podkreślać urok i estetykę łóżka, a nie zakłócać czy zasłaniać. Ważne są tu też kolory. W czarno-białym wnętrzu łóżko w kolorze czerwonym będzie wyglądało bardzo ekstrawagancko i oryginalnie, zakładając oczywiście, że będzie jednocześnie jedynym elementem w tym kolorze. Uogólniając, pamiętajmy o ważnej zasadzie mówiącej, że często „mniej znaczy więcej”.