• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Pomysł na wyjątkową aranżację stołu

Chcesz odświeżyć swoje wnętrze, ale nie masz możliwości, czasu lub ochoty na większy remont? Zacznij od aranżacji stołu! Piękna zastawa, obrus, kwiaty w okazałym wazonie - to wszystko przyciągnie wzrok Twoich gości i sprawi, że stół pozostanie w centrum uwagi na cały wieczór. A dodatkowo potrawy podane w pięknej ceramice zawsze będą prezentowały się smaczniej :) Oto kilka pomysłów na niebanalną aranżację:    Egzotyka - wspomnienia z podróży

Palmowe liście, motyw bambusa, żywe kolory, morski turkus... to wszystko przywodzi na myśl wspomnienia z wakacji. A gdyby tak urlopową sielankę przenieść do Twojego salonu? Pomogą Ci w tym barwne talerze, mocny akcent kolorystyczny w postaci niewielkich świeczników, może nawet lekko etniczne wzory. Na tego typu zastawie pięknie będą się prezentować sałatki owocowe i warzywne, egzotyczne potrawy (może przygotujesz dla gości coś tajskiego?), jest to też doskonałe tło do wieczornych drinków z przyjaciółmi. Nie zważaj więc na pogodę - taka aranżacja będzie cudowną odmianą dla polskiej szarówki, a gdy zaświeci słońce możesz ją z powodzeniem przenieść na balkon lub taras! 

Zobacz produkty w aranżacjach: 
Aranżacja stołu w stylu marokańskim -> klik
S
tół niczym rajski ogród -> klik

 

Wabi sabi, etno i natura 

Naturalność, delikatność, ale też lekka egzotyka - pozostajemy więc w klimatach wakacyjnych, choć tym razem z motywem dalekowschodnim lub nawet afrykańskim. Wabi sabi to hit ostatnich sezonów - proste formy, choć lekko niedoskonałe, z nierównymi wzorami lub w niesymetrycznych kształtach. Powrót do natury, ale w kontrolowany, piękny i nowoczesny sposób. Można ten styl skomponować z nawiązaniami do etnicznych wzorów, afrykańskich, kubańskich czy azjatyckich. Dużo tu motywów drewnianych, naturalnych materiałów. To styl, który długo nie wyjdzie z mody. 

Zobacz produkty w aranżacjach:

Natura na stole -> klik

 

Rustykalna oprawa

Staropolskie, tradycyjne potrawy w otoczeniu lekko rustykalnej zastawy zawsze będą wyglądać apetycznie. Drewniany stół, wzorzyste talerze, karafka wina. Można się nawet pokusić o podanie w ten sposób świątecznych przysmaków - na Wielkanoc czy Boże Narodzenie. Choć tak naprawdę, to również potrawy kuchni włoskiej czy francuskiej będą świetnie grały z lekko rustykalną zastawą - poczujemy się jak w paryskim bistro czy rzymskiej pizzerii. 

Zobacz produkty w aranżacjach:

Rustykalna aranżacja stołu -> klik

 

Minimalistyczna zastawa, szaleństwo smaku

Czasem "mniej" znaczy "więcej" - czyli można postawić na prostotę, by uwydatnić to, co znajduje się na talerzu. Nowoczesna zastawa, nawiązująca lekko do tradycji japońskiej, to klucz do sukcesu. Koła, kwadraty, prostokąty w jednolitych barwach będą stanowiły tło dla składników potrawy. Można też ponownie oddać ukłon naturze i zestawić geometryczne kształty z drewnem czy bambusem, a także pokusić się o mocniejszy akcent w postaci kolorowej miski. Ważne, by nie przesadzić z nagromadzeniem różnych barw na stole. 

Zobacz produkty w aranżacjach:

Minimalizm i równowaga na stole - klik

 

Kamień i kamionka wchodzą na salony 

Kamienne elementy od dawna towarzyszą nam w jadalnianych aranżacjach. Blaty w kuchni, podstawki pod gorące pojemniki... teraz czas na więcej. Marmurowe blaty stołów to hit w ostatnich sezonach, teraz do tego dodajemy tace, podstawki, świeczniki czy wyroby kamionkowe - ceramikę w nowoczesnych kształtach i pastelowych kolorach, nowoczesne wzornictwo. Wszystko to, ustawione na stole i połączone np. z drewnem i przezroczystym szkłem, daje wrażenie niewymuszonej elegancji i luksusu. 

Zobacz produkty w aranżacjach:

Kamień i kamionka -> klik