• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

5 pomysłów na przechowywanie różnych dziecięcych skarbów

Dzieci lubią mieć w swoim otoczeniu różne ulubione przedmioty. Czasem są to zabawki, czasem pamiątka przywieziona z wycieczki lub naszyjnik zrobiony przez najlepszą przyjaciółkę.

Z czasem liczba zabawek i różnych skarbów rośnie i konieczne jest wprowadzenie różnych sposobów przechowywania.

Oto kilka sprawdzonych pomysłów.

1)      Zabawki do szafki

Zabawki najłatwiej przechowuje się w szufladach – nawet małe dziecko potrafi otworzyć szufladę i powrzucać do niej klocki, dlatego w pokoju dziecięcym świetnie sprawdzają się komody.

Podobnie działają pudełka, które później wsuwa się na regał. Pudełka można ustawić na środku pokoju i dzieci szybko posegregują zabawki, wrzucając je do odpowiednich pojemników – w jednym pluszaki, w drugim samochodziki, w trzecim klocki…. Później rodzic musi tylko odstawić je na odpowiednią półkę.

kolorowe półki na dziecięce...

kolorowe półki na dziecięce skarby

kolorowe półki na dziecięce...

kolorowe półki na dziecięce skarby

 

2)      Skrzynia pełna skarbów

Skrzynia to kolejny sprawdzony sposób na przechowywanie różnego rodzaju zabawek. To świetna propozycja dla chłopców, którzy mogą bawić się, że odnaleźli piracką skrzynię skarbów. Oczywiście dziewczynki również znajdą dla niej zastosowanie . W dużej skrzyni można schować cały domek dla lalek, który, gdy jest potrzebny do zabawy można ustawić na wieku skrzyni i wygodnie się bawić.

Dodatkową zaletą skrzyni jest to, że na jej wieku można wygodnie usiąść.

3)      Szkatułki i puzderka

Dziewczynki lubią robić różne naszyjniki i bransoletki z drewnianych koralików, a później wymieniać się z najlepszymi koleżankami.

Takie biżuteryjne skarby najwygodniej przechowuje się w szkatułkach lub kolorowych puzderkach.

Dzięki przegródkom można łatwo posegregować gotowe ozdoby.  Idealnie sprawdzają się również do przechowywania koralików, rzemyków i innych dekoracji niezbędnych do przygotowania np. bransoletki.

4)      Zrób to sam

W łatwy sposób można samodzielnie przygotować pojemniczki do przechowywania różnych drobiazgów.

Wystarczy wycinankami lub naklejkami ozdobić kilka słoiczków po dżemie, zamaskować gwinty wstążeczkami lub ozdobnymi sznureczkami i już są gotowe pojemniki na długopisy, kredki, pędzle, nożyczki… wszystko ma swoje miejsce.

W kolorowych słoikach dzieci mogą przechowywać również swoje kolekcje np. kamyczki, muszelki lub monety.

Młodsze dzieci mogą użyć naklejek z ulubionymi bohaterami bajek do ozdobienia np. prostokątnych pojemników po lodach, w których mogą przechowywać małe zabawki lub kredki woskowe.

W taki pojemnik można spakować kilka drobiazgów, zamknąć przykrywką i zabrać np. na wycieczkę. Jeśli dziecko będzie się nudziło, bez problemu wyjmie sobie coś do zabawy, a później łatwo jest wszystko znów spakować i zabrać w dalszą drogę.

W prostokątnych pojemnikach dobrze przechowuje się również małe kwadratowe książeczki z twardymi kartkami – książki nie przewracają się na półeczce, tylko grzecznie czekają na wieczorne czytanie.

Kilka pojemniczków warto również ułożyć  obok siebie w szufladzie, tworząc przegródki, w których można przechowywać niewielkie zabawki.

koloryczne organizery na zabawki...

koloryczne organizery na zabawki dla dzieci

koloryczne organizery na zabawki...

koloryczne organizery na zabawki dla dzieci

 

5)      Porządek u ucznia

W kategorii akcesoriów biurowych można znaleźć kilka rozwiązań, które świetnie sprawdzą się również u ucznia - są to różnego rodzaju ogranizery. Wystarczy wybrać bardziej kolorowe modele i na pewno spodobają się one również dzieciom.

Aby ułatwić uczniowi zachowanie porządku na biurku, można także zapożyczyć rozwiązanie z kuchni – wkład na sztućce doskonale sprawdzi się w szufladzie biurka. W poszczególnych przegródkach można poukładać przybory szkolne np. nożyczki, linijki, klej, zszywacz, które zawsze będą na swoim miejscu.

Na biurku można ustawić kubki  lub słoiczki do przechowywania ołówków, długopisów czy kredek.

Więcej przeczytasz w artykule: Jak utrzymać porządek na biurku?