• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Salon w kolorach beżu

Kolor beżowy, należący do barw pastelowych, będzie wyglądał dobrze w prawie każdym wnętrzu. Można go z powodzeniem zestawiać z wieloma innymi barwami, które na jego tle będą wydawać się głębsze i jaśniejsze. Barwa ta nie rozprasza, może nawet działać relaksująco. Możesz wybrać zarówno bardziej soczyste,ciepłe odcienie, wpadające nieco w brzoskwiniowy, jak i tonacje chłodniejsze. Jasny beż powiększy optycznie wnętrze, dlatego też jest szczególnie mile widziany w małych pomieszczeniach.

Z jakimi barwami łączyć kolor beżowy?

Beż jest na tyle uniwersalną barwą, że doskonale będzie współgrał prawie z każdym kolorem. Dobrze zaprezentuje się również w pojedynkę. Warto połączyć go z brązem oraz zielenią. W ten sposób uzyskamy salon w bardzo modnych od kilku sezonów barwach ziemi. W tak zaaranżowanym wnętrzu na pewno odpoczniemy i zrelaksujemy się, a i nasz wzrok się bardzo nie zmęczy. Jeśli chcemy wnętrze bardziej ożywić, dobierzmy do beżu kilka dodatków w kolorze soczystej pomarańczy. Mogą to być - jak widać na fotografii poniżej - np. zasłony i obraz wiszący na jednej ze ścian. Inny pomysł do dobranie do beżowych ścian i mebli dodatków w kolorze fioletowym. W tym wypadku to również są zasłony.

Beżowe meble? Tak, ale nie wszystkie

 

A może podobają nam się beżowe meble? Kanapa w ciemniejszym odcieniu beżu doskonale będzie prezentować się na tle jaśniejszej lub po prostu białej ściany. Jeśli ściany pomalowaliśmy na beżowo, inne meble warto wybrać np. w kolorze białym, aby tej barwy nie było po prostu za dużo. Jak widać na załączonym zdjęciu, w beżowym kolorze jest natomiast przykuwająca wzrok lampa podłogowa. Delikatny, szklany stolik nada za to wnętrzu lekkości, nie przytłoczy nawet niewielkiego pomieszczenia.


Na tle beżowych ścian pięknie wyglądać będą wyglądać też meble czarne lub ciemnobrązowe. Jeżeli chcemy nadać beżowemu salonowi mocniejszego wyrazu, zrezygnujmy całkowicie z umeblowania w tym kolorze. Jako że najważniejszym meblem w każdym salonie jest sofa, wybierzmy taką w intensywnej barwie, np. w kolorze czerwonym. Pięknie będzie wyglądać ona w zestawieniu ze ścianami w delikatnym beżu lub ecru.

 

Jakie dodatki do beżowego salonu?

Nie można zapomnieć o tym, że kolor beżowy bywa we wnętrzach monotonny i nudny. Aby nie było go za dużo, wybierzmy raczej dodatki w innych barwach. Jakich? Świetnie sprawdzą się kolory ziemi, a więc wszelkie brązy, zielenie, także kolor pomarańczowy czy piaskowy. Dobrze będą wyglądać też błękity. Jeśli chcemy postawić na dodatki w intensywniejszym, przykuwającym uwagę kolorze, wybierzmy wspomniany już przy okazji mebli kolor czerwony lub intensywny turkusowy.

Beżowy powiększy pomieszczenie i zmieni jego proporcje

Za pomocą beżu możemy też poprawić proporcje pomieszczenia i sprawić, że będzie ono sprawiało wrażenie większego niż jest w rzeczywistości. Do takich wnętrz koniecznie wybierzmy jasne beże, które będą odbijać padające na nie światło. Co robić, jeśli pokój jest niski? Wystarczy pomalować ściany w pionowe pasy w dwóch odcieniach beżu. W ten sam sposób, tylko malując pomieszczenie w pasy poziome, możemy je optycznie poszerzyć.