• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Skórzane meble wypoczynkowe – dlaczego warto je mieć?

Skórzane meble wypoczynkowe, które ma w swojej ofercie m.in. marka Etap Sofa, od lat uznaje się za synonim luksusu i dobrego gustu. Choć są droższe od tych obitych tkaniną czy skórą ekologiczną, ich popularność nie maleje.  Nie będzie przesadą, jeśli stwierdzimy, że jest to niezwykle prestiżowy, a jednocześnie bardzo praktyczny materiał obiciowy. Dlaczego warto wydać więcej i kupić meble skórzane zamiast tych z tapicerką z ekoskóry lub tkaniny?

Łatwe w pielęgnacji

Z naturalnej skóry w łatwy sposób można usunąć większość zabrudzeń. Plama nie wniknie w nią tak, jakby miało to miejsce z obiciem z tkaniny. Konserwacja i pielęgnacja takich mebli nie powinna sprawić nam większego kłopotu. Pamiętajmy o tym, że jeśli będziemy odpowiednio dbać o nasz skórzany wypoczynek, znacznie wydłużymy czas jego eksploatowania i utrzymamy go w dobrej kondycji. Podstawą pielęgnacji mebli skórzanych jest regularne delikatne odkurzanie. Najlepiej robić to na sucho miękką ściereczką przyciągającą kurz. Do czyszczenia i pielęgnacji o wiele bezpieczniej jest używać sprawdzonych środków rekomendowanych przez producenta mebli przeznaczonych do danego rodzaju skóry. Czyszczenie i konserwację najlepiej wykonywać co ok. 3 miesiące. Co ważne, pierwszy zabieg konserwujący należy wykonać zaraz po zakupie mebla.

Wytrzymałe

Właściwie pielęgnowane meble ze skóry będą zużywać się znacznie wolniej, nawet przy wyjątkowo intensywnym użytkowaniu. Skóra naturalna jest materiałem o wiele bardziej wytrzymałym niż jej tańszy odpowiednik - skóra ekologiczna. Ekoskóra to materiał słabej jakości, który ma tendencję do pękania oraz kruszenia się. Dobrze zakonserwowane skórzane meble wypoczynkowe posłużą nam przez wiele lat.

eleganckie skórzane meble...

eleganckie skórzane meble wypoczynkowe w salonie

eleganckie skórzane meble...

eleganckie skórzane meble wypoczynkowe w salonie

 

Skóra "oddycha" i jest idealna dla alergików

Skóra naturalna w przeciwieństwie do sztucznej “oddycha” i przepuszcza powietrze oraz parę wodną. Dzięki temu nawet w wyjątkowo upalne dni nie musimy obawiać się, że w kontakcie z nią poczujemy dyskomfort z powodu jej nagrzania. Nie osiągnie ona bowiem temperatury wyższej niż 25 stopni Celsjusza. Adaptuje się do temperatury otoczenia. Absorbuje też wilgoć. Tym samym można ją uznać za regulator wilgotności we wnętrzu. Skóra naturalna nie absorbuje za to dymu papierosowego oraz nie pochłania kurzu. Dzięki temu jest nie tylko łatwa w utrzymaniu w czystości,, ale bez obaw mogą z niej korzystać także alergicy.

eleganckie skórzane meble w...

eleganckie skórzane meble w salonie

eleganckie skórzane meble w...

eleganckie skórzane meble w salonie

 

Meble skórzane są eleganckie...

Mebel obity skórą naturalną sprawi, że nasz salon będzie się prezentował wyjątkowo stylowo. Nie ma bardziej eleganckich mebli wypoczynkowych od tych, które posiadają skórzaną tapicerkę. Jeśli więc chcemy, by wygląd pokoju gościnnego świadczył o naszym dobrym guście, wybierzmy właśnie taki zestaw mebli. Subtelna elegancja, którą wprowadzą do naszego salonu pozostanie w nim już na zawsze. Nie osiągniemy tego wstawiając do pokoju sofę obitą ekoskórą.

… i jedyne w swoim rodzaju

Każdy mebel posiadający skórzaną tapicerkę jest unikatowy. Dlaczego? To proste, na jej powierzchni znajdują się drobne ślady charakterystyczne dla naturalnych materiałów. Uwydatnią one indywidualny charakter sofy, narożnika czy fotela. Są one też niejako dowodem na to, że skóra jest oryginalna i naturalna, co świadczy o wysokiej jakości wykorzystanego materiału obiciowego. Co za tym idzie, na całym świecie nie znajdziemy drugiego w stu procentach identycznego wypoczynku obitego skórą.

Luksusowe skórzane meble...

Luksusowe skórzane meble wypoczynkowe w domowym salonie

Luksusowe skórzane meble...

Luksusowe skórzane meble wypoczynkowe w domowym salonie

 

Jak widać meble skórzane maja bardzo wiele zalet. Są łatwe w czyszczeniu i konserwacji, i wytrzymałe. Skóra naturalna “oddycha”, przepuszcza powietrze oraz parę wodną, absorbuje też wilgoć. Nie pochłania natomiast kurzu i dymu papierosowego, a więc jest idealna dla alergików. Skórzane meble wypoczynkowe są eleganckie i jedyne w swoim rodzaju. Dlatego naprawdę warto dopłacić i zdecydować się na skórzany wypoczynek.