• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Łóżka kontynentalne - gwarancja spokojnego snu

Bezsenne noce...

Chciałbyś się w końcu porządnie wyspać? Tak, że rano wstaniesz wraz z pierwszym pianiem koguta, będziesz rześki, pełen energii i zapału do całego dnia pracy? A może masz tak codziennie. Nie? Problem może tkwić w wyborze niewłaściwego łóżka.

A istnieje jedno takie łóżko, które gwarantuje wyspanie się, komfort i wygodę. Niemożliwe? Łóżko kontynentalne przychodzi z pomocą! Na pierwszy rzut oka niby nic nadzwyczajnego. Ale łóżko kontynentalne to tapicerowane łóżko na nóżkach, składające się z materaca sprężynowego, które mieści się na drewnianej skrzyni wypełnionej bonellowymi sprężynami (tak zwanymi boxspring).

 

Czym jest łóżko kontynentalne?

Mianem tym określa się łóżko, które jest optycznie zintegrowane z materacem. Wyróżnia się elegancją, a w związku z tym, że korzystają z niego hotele i pensjonaty - stosowana jest też nazwa zastępcza, łóżko hotelowe. Łóżko kontynentalne jest uniwersalne, można znaleźć zarówno pojedyncze jak i podwójne łóżko, które stanowi tak naprawdę połączenie dwóch łóżek pojedynczych mających wspólne wezgłowie (jak w hotelach). Wezgłowie jest bardzo istotnym elementem łóżka kontynentalnego. Aby było wygodniejsze, warto wybrać tapicerowany typ łóżka. Zazwyczaj mierzy ono jeden metr wysokości.

W łóżku kontynentalnym standardowo używany jest materac kieszeniowy, ale można zdecydować się na inny. Kieszeniowy jest jednak materacem cechującym się wysoką jakością, sprężystością i trwałością. Zapewnia należyty komfort i doskonałą cyrkulację powietrza, przez co efektywnie odprowadza wilgoć.

W czym łóżko kontynentalne jest lepsze od zwykłego?

Łóżka kontynentalne, to jedne z najwygodniejszych łóżek na świecie. Uchodzą za luksusowe dopełnienie idealnie eleganckich wnętrz mieszkań prywatnych i hoteli. Gotowy zestaw, który składa się z super wygodnego materaca oraz wytrzymałej, obitej tapicerką ramy zapewnia Ci wygodę o jakiej nie śniłeś i możliwość wyspania się za wszystkie czasy. Warto mieć takie łóżko w domu, prawda?

Przede wszystkim łóżko kontynentalne jest dużo wyższe od zwykłego, dzięki czemu znacznie łatwiej się z niego wstaje. Jest masywne i stabilne. Łóżko kontynentalne nie posiada stelaża, zastępuje go drewniana skrzynia wypełniona sprężynowym materacem. Jest połączeniem aż trzech warstw różnych materacy, przez co jest tak niewiarygodnie wygodne i lepsze niż inne łóżka tapicerowane. A całość dopełnia solidna podstawa oraz zagłówek, pokryte tapicerką. Konstrukcja łóżka kontynentalnego wspiera się na czterech krótkich, ale masywnych nóżkach.

 

Wyjątkowe zalety łóżka kontynentalnego 

Przede wszystkim używanie łóżka kontynentalnego zapewnia wygodny sen. A wygodny sen, to lepszy odpoczynek dla organizmu, ukojenie skołatanych nerwów, to spokojna noc i więcej energii, i pozytywnego nastawienia na następny dzień. Dzięki wysokości łóżka, nie tylko łatwiej się z niego wstaje nie obciążając przy tym kręgosłupa, ale również śpiący nie są tak narażeni na kontakt z roztoczami i kurzem z dywanu i podłóg, jak przy zwykłym łóżku. Sprawia to, że podczas snu na łóżku kontynentalnym oddech jest spokojniejszy i lżejszy.

Łóżko kontynentalne jest dużym i wygodnym łóżkiem, idealnie sprawdzi się dla osób, które lubią mieć w łóżku dużo miejsca. Na dodatek łóżko kontynentalne prezentuje się wspaniale i dodaje każdej sypialni odpowiedniego szyku. Mebel ten sprawdza się pozytywnie zarówno w kwestiach zdrowotnych, wygody, co i walorów estetycznych.

Czy łóżko kontynentalne ma jakieś wady?

Pomimo wszystkich tych niewątpliwych zalet wymienionych w powyższym tekście, łóżko kontynentalne posiada też kilka wad. Zaleca się analizę ich przed rozważeniem zakupu takiego łóżka. Jedną z wad łóżka kontynentalnego jest jego dość wysoka cena. Inne łóżka tapicerowane są zdecydowanie tańsze. No, ale tak wysoka jakość musi mieć swoją cenę.

Łóżka kontynentalne produkowane są w dosyć dużych rozmiarach, a przecież nie wszędzie zmieści się tak masywny mebel. Nie każdy dysponuje odpowiednio dużą powierzchnią w sypialni. Problematyczna może okazać się również wysokość tego łóżka. Nie każdy bowiem przepada za spaniem tak wysoko, niektórzy wolą spać nisko.

Gdzie szukać takich łóżek?

Duży wybór najlepszych łóżek kontynentalnych znajdziecie Państwo na stronach naszego sklepu internetowego www.meble.pl. Dbamy o satysfakcję naszych klientów, dlatego przygotowaliśmy wyselekcjonowaną ofertę samych najwyższej jakości łóżek, które odpowiadają potrzebom i wymaganiom naszych klientów.

To poważny zakup, więc w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości chętnie służymy pomocą wspartą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Zależy nam, aby Państwa wybór był możliwie jak najlepszy, a zakup cieszył Państwa ciekawym designem i wygodą przez długie lata. Łóżka kontynentalne, które mamy w swojej ofercie, to najwyższej jakości luksusowe łóżka zapewniające wygodny i spokojny sen. Zachęcamy do zapoznania się z naszą propozycją i życzymy udanych zakupów.