• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Stylowy i funkcjonalny pokój dla chłopca - kilka praktycznych pomysłów

Pomysł na pokój dla chłopca musi być nie tylko oryginalny, ale i przemyślany. Udana aranżacja sprawi, że prywatna przestrzeń małego mężczyzny stanie się jego ulubionym pomieszczeniem w całym domu, w którym chętnie będzie spędzał czas. Wszelkie pomyłki przyniosą odwrotny skutek. Jak zatem powinna wyglądać aranżacja pokoju dla chłopca? Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów, które na pewno okażą się strzałem w dziesiątkę.
Trzeba przyznać, że aranżacja przestrzeni dla dziecka to niezwykle trudne zadanie. Pod tym względem, najbardziej wymagające są dziewczynki, ale pokój dla chłopca nie może przecież być gorszy. Problemem jest żywiołowa natura dorastających pociech. Dzieci nudzą się bardzo szybko, więc jeżeli pomieszczenie nie będzie absorbowało ich uwagi, nie będą chciały w nim przebywać. Można jednak zastosować kilka prostych trików, które sprawią, że twój synek będzie traktował swój pokój jak prywatne królestwo.

Inspirujące aranżacje mebli w...

Inspirujące aranżacje mebli w pokoju chłopca

Nowoczesne i stylowe meble do...

Nowoczesne i stylowe meble do pokoju dla chłopca

Aranżacje pokoju dla chłopca powinny przewidywać podział na strefy

Chłopięcy pokój ma służyć twojemu urwisowi nie tylko do zabawy. To także miejsce, w którym dziecko uczy się i odpoczywa. W tym kontekście, podział na trzy strefy, z których każda będzie przypisana danej funkcji, to bardzo dobry pomysł.
Pierwsza strefa powinna służyć do nauki. Niezwykle istotną kwestią jest jej lokalizacja. Powinna znajdować się tuż przy oknie. Dlaczego? To bardzo proste - takie umiejscowienie zapewni dopływ naturalnego światła, czyli najlepszego do pisania i czytania. Co powinno znaleźć się w strefie edukacyjnej? Funkcjonalne biurko, wygodne i wymuszające prawidłową postawę krzesło, lampka, regał na książki, a jeżeli twoja pociecha jest już w stosownym wieku - także komputer. To powinno wystarczyć.
Pomysł na pokój dla chłopca nie może nie uwzględniać strefy odpoczynku. Wygodne łóżko, stolik i kilka krzeseł - taki zestaw pozwoli nie tylko na zdrowy, regenerujący sen. Twój synek będzie mógł przyjmować kolegów i na pewno nie zabraknie im przestrzeni. Ta strefa powinna znaleźć się w centralnej części pokoju.
Ostatnia część przestrzeni to strefa zabaw. Dzieciaki uwielbiają bawić się na podłodze, nie zapomnij więc o dywanie. Oprócz tego przyda się też funkcjonalny system meblowy, dedykowany przechowywaniu zabawek. To z pewnością pomoże nauczyć małego mężczyznę dbałości o porządek i o swoje rzeczy.
Na taką aranżację potrzeba przestrzeni, ale w podobny sposób można urządzić także mały pokój dla chłopca. Producenci mebli dziecięcych oferują rozwiązania systemowe, które umożliwią wprowadzenie strefowego podziału pomieszczenia.

Nowoczesne meble dla chłopca w...

Nowoczesne meble dla chłopca w stylowym pokoju

Nowoczesne meble dla chłopca w...

Nowoczesne meble dla chłopca w stylowym pokoju

Nowoczesne meble do pokoju chłopca

Nowoczesne meble do pokoju chłopca

Nowoczesne meble do pokoju chłopca

Nowoczesne meble do pokoju chłopca

Na jaki kolor pomalować pokój dla chłopca?

Udana aranżacja chłopięcego pokoju musi uwzględniać odpowiedni dobór kolorystyki ścian. Zapomnij o jednolitym błękicie. Istnieją dziesiątki kombinacji, które sprawdzą się znacznie lepiej.
Kolor ścian powinien współgrać z tematyką pokoju. Właśnie kontekst tematyczny jest bardzo istotny, jeżeli dziecko ma czuć się dobrze w swojej przestrzeni. Malec lubi piłkę nożną? Postaw na odcienie zieleni. A może przepada za żeglarstwem? Idealne będą marynarskie kolory.
Pamiętaj jednak, że w pomieszczeniu nie mogą dominować wyłącznie żywe, pobudzające barwy. Należy je zrównoważyć bardziej stonowanymi odcieniami.
W pokoju chłopca, bardzo istotną rolę odgrywają dodatki. Plakaty z ulubionymi sportowcami, klubowe proporczyki, modele samochodów, samolotów lub statków - to wszystko stworzy odpowiedni klimat.
 

Meble w stylowym i funkcjonalnym...

Meble w stylowym i funkcjonalnym pokoju dla chłopca

Meble w stylowym i funkcjonalnym...

Meble w stylowym i funkcjonalnym pokoju dla chłopca

 

Pokój dla chłopca i dziewczynki, czyli jak połączyć ogień z wodą? Zadanie aranżacji przestrzeni staje się bardziej skomplikowane, gdy jeden pokój zamieszkuje chłopiec i dziewczynka. W takim przypadku, wielu rodziców stawia na szeroko pojęty uniwersalizm. To błąd. Praktyka pokazuje, że bardzo trudno jest znaleźć jedno rozwiązanie, które trafi w gust syna i córki. Zamiast tego, lepiej podzielić pokój na dwie części, z których każda będzie odpowiadała indywidualnym oczekiwaniom. Wymaga to większego nakładu pracy, będzie także droższe, ale w takiej sytuacji, to jedyne słuszne rozwiązanie. Warto też pomyśleć o funkcjonalnej przegrodzie, niekoniecznie stałej, która zapewni dzieciakom nieco prywatności.

Moderny zestaw mebli dla chłopca w...

Moderny zestaw mebli dla chłopca w stylowym pokoju

Moderny zestaw mebli dla chłopca w...

Moderny zestaw mebli dla chłopca w stylowym pokoju