×
Darmowa dostawa na meble na wymiar
Ważne do 31.07.21, obowiązuje na meble na wymiar i wybrane formy płatności.
Nie obowiązuje dla blatów, szuflad i frontów, nie obowiązuje kont hurtowych.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Kącik do czytania - jak urządzić?

Czy może być coś przyjemniejszego niż chwila z książką w zaciszu domowym? Brakuje Ci właściwego miejsca, w którym mógłbyś w spokoju poczytać i zrelaksować się w innej rzeczywistości? Jeżeli tak, powinieneś zorganizować przytulny kącik do czytania w swoim domu. Dzięki niemu będziesz w stanie czerpać maksimum radości z tej czynności i miło spędzić czas we własnym domu.

Jak urządzić funkcjonalny kącik do czytania i co powinno się w nim znaleźć? Ciężko jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy z nas potrzebuje czegoś innego. Należy jednak pamiętać, że kącik do czytania powinien kojarzyć się z wygodą, przyjemnością oraz odrobiną ciszy jedynie w swoim własnym towarzystwie. Kącik do czytania jest wykorzystywany głównie podczas zimniejszych pór roku, dlatego warto, aby był ciepły, przytulny i napełniał nas pozytywną energią – zupełnie odwrotnie niż aura na zewnątrz.

 

Dlaczego warto mieć własny kącik do czytania?

Czy warto stworzyć specjalną przestrzeń jedynie do czytania? Oczywiście, że warto! Ciężko jest się skupić nawet na dobrej książce w ogólnodostępnym dla domowników miejscu. Kącik do czytania i siedzenie w nim może delikatnie dać do zrozumienia całej rodzinie, że teraz oddajesz się chwili przyjemności i nie należy Ci przeszkadzać.

Co więcej, własny kącik do czytania może być wyjątkową przestrzenią, która zawsze kojarzy się z ciepłem i odpoczynkiem. W kąciku do czytania jesteśmy w stanie skupić się jedynie na sobie i choć na chwilę zapomnieć o otaczającym nas świecie. Jeżeli przestrzeń w naszym domu bądź mieszkaniu nie pozwala nam na zaadoptowanie całego pokoju, możemy wydzielić specjalną strefę czytania w salonie. Mały kącik do czytania może być uroczym elementem Twojego mieszkania i dostarczyć wielu pozytywnych wrażeń estetycznych.

W co powinien być wyposażony funkcjonalny kącik do czytania?

Przejdźmy więc do szczegółów – w co powinien być wyposażony kącik do czytania, żeby właściwie spełniał swoje funkcje? Po pierwsze, musisz mieć na czym siedzieć - od Ciebie zależy, czy będzie to wygodny miękki fotel, czy niewielka kanapa. Po drugie, potrzebujesz miejsca na kubek z ulubioną herbatą - najlepiej sprawdzi się niewielki stolik.Z kolei po trzecie - najważniejsze jest odpowiednie oświetlenie. Ciężko jest czytać w ciemnej przestrzeni. Kącik do czytania musi być wyposażony w lampę, by przebywanie w nim nie męczyło Twojego wzroku.

Niebagatelną rolę odgrywają również właściwie dobrane dodatki. Każdy kącik do czytania warto ozdobić nastrojowymi świecami zapachowymi. Dodatkowo, nie zaszkodzi umieścić w nim kilku kolorowych, miękkich poduszek. Warto, aby kącik do czytania został utrzymany w jednolitych barwach. To z pewnością pozwoli lepiej się skupić na książce. Zbyt krzykliwe kolory i zbyt duża ilość przedmiotów może stać się rozpraszająca i kącik nie będzie właściwie spełniał swojej roli.

 

Kącik do czytania w niewielkich przestrzeniach

Wartościowy kącik do czytania możesz zorganizować nawet w niewielkich przestrzeniach. Obawiasz się, że mieszkanie w kawalerce uniemożliwi Ci stworzenie przytulnego miejsca do posiedzenia z książką? Zupełnie niepotrzebnie. Wystarczy, że w jednym z kątów umieścisz dużą pufę bądź fotel i ustawisz odpowiednio lampę - miejsce do czytania gotowe! Jedyne czym się musisz martwić to wystarczająca ilość książek na wolne jesienne bądź zimowe wieczory w Twoim domu.

 

Kącik do czytania w pokoju dziecięcym

Całkiem dobrym pomysłem jest zorganizowanie kącika do czytania w pokoju dziecięcym. Jeżeli zależy Ci na dobrej edukacji dziecka, atrakcyjny kącik do czytania z pewnością wyrobi u Twojej pociechy nawyk czytania i zaszczepi u niego miłość do książek. Zaaranżuj go wykorzystując ulubione motywy z książeczek Twojego dziecka, a możesz spodziewać się niesamowitego sukcesu i zadowolenia malucha.