• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Kącik do czytania - jak urządzić?

Czy może być coś przyjemniejszego niż chwila z książką w zaciszu domowym? Brakuje Ci właściwego miejsca, w którym mógłbyś w spokoju poczytać i zrelaksować się w innej rzeczywistości? Jeżeli tak, powinieneś zorganizować przytulny kącik do czytania w swoim domu. Dzięki niemu będziesz w stanie czerpać maksimum radości z tej czynności i miło spędzić czas we własnym domu.

Jak urządzić funkcjonalny kącik do czytania i co powinno się w nim znaleźć? Ciężko jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy z nas potrzebuje czegoś innego. Należy jednak pamiętać, że kącik do czytania powinien kojarzyć się z wygodą, przyjemnością oraz odrobiną ciszy jedynie w swoim własnym towarzystwie. Kącik do czytania jest wykorzystywany głównie podczas zimniejszych pór roku, dlatego warto, aby był ciepły, przytulny i napełniał nas pozytywną energią – zupełnie odwrotnie niż aura na zewnątrz.

Kącik do czytania - jak urządzić?

Kącik do czytania - jak urządzić?

 

Dlaczego warto mieć własny kącik do czytania?

Czy warto stworzyć specjalną przestrzeń jedynie do czytania? Oczywiście, że warto! Ciężko jest się skupić nawet na dobrej książce w ogólnodostępnym dla domowników miejscu. Kącik do czytania i siedzenie w nim może delikatnie dać do zrozumienia całej rodzinie, że teraz oddajesz się chwili przyjemności i nie należy Ci przeszkadzać.

Co więcej, własny kącik do czytania może być wyjątkową przestrzenią, która zawsze kojarzy się z ciepłem i odpoczynkiem. W kąciku do czytania jesteśmy w stanie skupić się jedynie na sobie i choć na chwilę zapomnieć o otaczającym nas świecie. Jeżeli przestrzeń w naszym domu bądź mieszkaniu nie pozwala nam na zaadoptowanie całego pokoju, możemy wydzielić specjalną strefę czytania w salonie. Mały kącik do czytania może być uroczym elementem Twojego mieszkania i dostarczyć wielu pozytywnych wrażeń estetycznych.

Kącik do czytania - jak urządzić?

Kącik do czytania - jak urządzić?

W co powinien być wyposażony funkcjonalny kącik do czytania?

Przejdźmy więc do szczegółów – w co powinien być wyposażony kącik do czytania, żeby właściwie spełniał swoje funkcje? Po pierwsze, musisz mieć na czym siedzieć - od Ciebie zależy, czy będzie to wygodny miękki fotel, czy niewielka kanapa. Po drugie, potrzebujesz miejsca na kubek z ulubioną herbatą - najlepiej sprawdzi się niewielki stolik.Z kolei po trzecie - najważniejsze jest odpowiednie oświetlenie. Ciężko jest czytać w ciemnej przestrzeni. Kącik do czytania musi być wyposażony w lampę, by przebywanie w nim nie męczyło Twojego wzroku.

Niebagatelną rolę odgrywają również właściwie dobrane dodatki. Każdy kącik do czytania warto ozdobić nastrojowymi świecami zapachowymi. Dodatkowo, nie zaszkodzi umieścić w nim kilku kolorowych, miękkich poduszek. Warto, aby kącik do czytania został utrzymany w jednolitych barwach. To z pewnością pozwoli lepiej się skupić na książce. Zbyt krzykliwe kolory i zbyt duża ilość przedmiotów może stać się rozpraszająca i kącik nie będzie właściwie spełniał swojej roli.

Kącik do czytania - jak urządzić?

Kącik do czytania - jak urządzić?

Kącik do czytania - jak urządzić?

Kącik do czytania - jak urządzić?

 

Kącik do czytania w niewielkich przestrzeniach

Wartościowy kącik do czytania możesz zorganizować nawet w niewielkich przestrzeniach. Obawiasz się, że mieszkanie w kawalerce uniemożliwi Ci stworzenie przytulnego miejsca do posiedzenia z książką? Zupełnie niepotrzebnie. Wystarczy, że w jednym z kątów umieścisz dużą pufę bądź fotel i ustawisz odpowiednio lampę - miejsce do czytania gotowe! Jedyne czym się musisz martwić to wystarczająca ilość książek na wolne jesienne bądź zimowe wieczory w Twoim domu.

Kącik do czytania - jak urządzić?

Kącik do czytania - jak urządzić?

 

Kącik do czytania w pokoju dziecięcym

Całkiem dobrym pomysłem jest zorganizowanie kącika do czytania w pokoju dziecięcym. Jeżeli zależy Ci na dobrej edukacji dziecka, atrakcyjny kącik do czytania z pewnością wyrobi u Twojej pociechy nawyk czytania i zaszczepi u niego miłość do książek. Zaaranżuj go wykorzystując ulubione motywy z książeczek Twojego dziecka, a możesz spodziewać się niesamowitego sukcesu i zadowolenia malucha.

Kącik do czytania - jak urządzić?

Kącik do czytania - jak urządzić?