• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Wąska sypialnia – podejmij wyzwanie aranżacyjne

Mała wąska sypialnia może skutecznie ograniczać wszelkie pomysły na aranżację takiego wnętrza. W wąskich przestrzeniach należy szczególnie uważać, żeby nie uczynić ich ciemnymi oraz niefunkcjonalnymi. Wąskie pomieszczenie, w którym zostanie umieszczona zbyt duża ilość mebli może powodować problemy przede wszystkim komunikacyjne. Aranżacja jej jest wymagająca, ale udana może sprawić wiele satysfakcji. Dlatego należy znać zasady, które pozwolą na optymalne wykorzystanie przestrzeni, która została przeznaczona na wypoczynek.

 

Czy wąska sypialnia w bloku uniemożliwia nowoczesną aranżację?

Wąska sypialnia w bloku z żadnym stopniu nie ogranicza nowoczesnych sposobów aranżacyjnych. Współczesna moda oparta jest o minimalizm oraz najprostsze rozwiązania. Prostota i ograniczenie mebli do minimum to coś, czego wąska sypialnia potrzebuje najbardziej, dlatego złym jest przekonanie, że bardzo wąska sypialnia nie może stać się nowoczesna i uniemożliwia wprowadzenie modernistycznych rozwiązań oraz adaptację.

Długa wąska sypialnia aranżacje może opierać o nietuzinkowe łóżko, będące w centrum zainteresowania. Łóżko oprócz wyróżniającego się designu powinno spełniać dodatkowe funkcje użyteczne. Wyposażenie go w schowki, kufry oraz skrzynie dostarczy dodatkowego miejsca na przechowywanie, które w małych mieszkaniach w blokach okazuje się być na wagę złota.

Czy mała wąska sypialnia nie jest przeszkodą w ustaleniu indywidualnego stylu?

Bardzo wąska sypialnia nie jest jednoznaczna z rezygnacją z wymarzonego, indywidualnego stylu. Wąska sypialnia aranżacje o niepowtarzalnej charakterystyce może znaleźć wszędzie. Należy jedynie puścić wodze fantazji i wyobrazić sobie wszystko w nieco mniejszym rozmiarze. Najistotniejszą bowiem tutaj rolę odgrywa zestawienie oraz gra kolorów.

Wąska sypialnia i jej urządzanie powinien łączyć przede wszystkim zdrowy rozsądek oraz chęć spełniania marzeń. W aranżacjach nie ma rzeczy niemożliwych, jedynie są rzeczy, które będą wymagały zastosowania szczególnych środków. Być może istnieje szansa na wstawienie wymarzonego mebla, ale na przykład będziesz musiał się liczyć ze zmianą jego koloru.

 

Wąska sypialnia – aranżacja, które optycznie poszerzą przestrzeń

Wąska sypialnia niesie za sobą aranżacje, które dążą do optycznego powiększenia przestrzeni. A co najskuteczniej ją poszerzy? Jasne, pastelowe kolory. Urządzając wąską sypialnię należy postawić na jasne ściany, jasne meble, które ewentualnie zostaną przełamane ciemnymi dodatkami o zdecydowanym kolorze. W wąskich pomieszczeniach kluczem do sukcesu są zawsze jasne ściany pozbawione obrazów oraz ciemnych akcentów.

Co więcej, wąska sypialnia powinna być wyposażona w możliwie dużą liczbę luster. Zastosowanie lustra, które na przykład wypełniłoby całą powierzchnię drzwi od szafy optycznie zwiększyłoby przestrzeń i uczyniłoby pomieszczenie nieco mniej przygnębiającym oraz utrudniającym wartościowy wypoczynek. Nie należy się obawiać ich zbyt dużej ilości, wręcz zalecane jest umieszczanie dużego lustra, na co najmniej dwóch ścianach.

 

Twoja wąska sypialnia – jak urządzić intymne miejsce wypoczynku?

Trafiła Ci się wąska sypialnia – jak ją urządzić, by nie straciła na wartości, ale jednocześnie przyniosła Ci wiele satysfakcji? Przede wszystkim należy zapomnieć o nadmiernej ilości mebli. W twojej sypialni najważniejszą rolę odgrywa łóżko i do niego należy ograniczyć wybór wszelkich mebli. Jeżeli jednak miejsce pozwoli na stworzenie przesuwnej szafy z ogromnym lustrem nie wahaj się ani chwili. To najlepsza rzecz jaką można sobie wyobrazić w wąskiej przestrzeni, która pozwoli na jej optyczne powiększenie oraz doda sporo powierzchni użytkowej.

Wąska sypialnia jest dużym wyzwaniem, ale nie niemożliwym. Przemyśl dobrze jej urządzenie, a na pewno będziesz cieszył się ciekawą przestrzenią, pozwalającą na pełnowartościowy odpoczynek oraz regenerację.