• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Łóżeczko dla niemowlaka - jak wybrać?

Łóżeczko dla niemowlaka to jeden z najważniejszych zakupów dla wszystkich, którzy oczekują przybycia na świat potomstwa. Jak wybrać łóżeczko dla niemowlaka, by było wygodne dla rodziców, pozwoliło maluchowi czuć się w nim dobrze i służyło mu do momentu przeniesienia się do normalnego łóżka? Należy zapoznać się z pewnymi nieśmiertelnymi zasadami, które z pewnością nieco ułatwią wybór niedoświadczonym rodzicom.

Ostatnim hitem sezonu stało się białe łóżeczko dla niemowlaka. Dlaczego? Czy kolor ma znaczenie w wychowaniu dzieci i wpływa na rozwój malucha? Być może, ale białe łóżeczko przede wszystkim łatwo adaptuje się do każdego rodzaju przestrzeni. Dodatkowo, biały kolor będzie przyjazny dla malucha i spowoduje, że będzie mógł poczuć się w nim bezpiecznie. Jeżeli jesteś lub zamierzasz być rodzicem w niedalekiej przyszłości, koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Łóżeczko dla niemowlaka - jak wybrać?

Łóżeczko dla niemowlaka - jak wybrać?

 

Jaką rolę odgrywa łóżeczko dla niemowlaka w jego życiu?

Łóżeczko dla niemowlaka jest miejscem, w którym nowo narodzone dziecko spędza znaczną część swojego wczesnego życia. Mimo, iż maluch nie jest w stanie zakomunikować, co sądzi o swoim otoczeniu, możesz mieć pewność, że to czuje. Łóżeczko jest dla niego pewną strefą bezpieczeństwa, w której rozwija się. Łóżeczko jest również ważne na dalszych etapach rozwoju. Dziecko zaczyna pokazywać, czy jest dla niego wygodne i od niego zależy jak wiele czasu pozostanie rodzicom na nieprzerywany sen.

Łóżeczko dla niemowlaka powinno rosnąć razem z bobasem. Z biegiem czasu, kiedy maluch nauczy się już stawać, powinieneś mieć szansę obniżenia go. To zapewni dziecku bezpieczeństwo nie tylko podczas snu, ale również kiedy się obudzi i dość nieporadnie będzie próbował wydostać się na wolność. Łóżeczko dla niemowlaka odgrywa również ważną rolę w życiu rodziców. Zostawianie pociechy na noc, bądź - co ważniejsze - na drzemkę w ciągu dnia powinno im zapewniać komfort psychiczny, że ich dziecko jest tam bezpieczne i nie jest w stanie zrobić sobie krzywdy.

Łóżeczko dla niemowlaka - jak wybrać?

Łóżeczko dla niemowlaka - jak wybrać?

Jakie łóżeczko dla niemowlaka możemy wstawić do własnej sypialni?

Wielu rodziców, szczególnie w początkowym okresie życia bobasa, decyduje się na umieszczenie łóżeczka we własnej sypialni. Jakie łóżeczko dla niemowlaka pasuje tam najlepiej? Najlepiej jest postawić na niewielki, lekki mebel, który będziemy mogli z łatwością przesuwać i dostosowywać do naszych aktualnych potrzeb.

Sypialnia z łóżeczkiem dla niemowlaka może być bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem. Dostawienie łóżeczka do Waszego łóżka pozwoli właściwie zaopiekować się dzieckiem, niekiedy bez konieczności wstawania. Co więcej, również dziecko czuje się bezpieczniej z poczuciem, że rodzice są blisko. Wybierz łóżeczko, które kolorystycznie dopasuje się do salonu, a dodatkowo pozwoli na przechowanie rzeczy należących do Twojej pociechy.

Łóżeczko dla niemowlaka - jak wybrać?

Łóżeczko dla niemowlaka - jak wybrać?

Standardowe łóżeczka dla niemowlaka

Standardowe łóżeczka dla niemowlaka elastycznie dostosowują się do aktualnych potrzeb dziecka, co zapewnia jego bezpieczny sen. Łóżeczko wyposażone jest w wygodny, ale nie za miękki materac. Najważniejszą rolę odgrywają jednak szczebelki. Dlaczego są one takie ważne? Ty możesz mieć pewność, że maluch nie spadnie ani nie wyjdzie sam z łóżeczka, a dziecku da możliwość na obserwowanie świata.

Standardowe łóżeczko dla niemowlaka utrzymane jest w jasnych barwach i łatwo adaptuje się do przestrzeni dziecięcego, pastelowego pokoiku. Co więcej - dobrze jest, kiedy łóżeczko daje możliwość zamontowania baldachimu. Jest on potrzebny szczególnie na samym początku życia malucha, gdy dziecko dużo śpi podczas jasnego dnia.

Łóżeczko dla niemowlaka - jak wybrać?

Łóżeczko dla niemowlaka - jak wybrać?

 

Czy okrągłe łóżeczko dla niemowlaka jest dobrym rozwiązaniem

Okrągłe łóżeczko dla niemowlaka jest rozwiązaniem, po które rodzice sięgają coraz częściej. Okrągłe łóżeczka odznaczają się wyjątkowym designem oraz nietuzinkowością. Co więcej, jeżeli masz odpowiednią ilość miejsca na wstawienie go, nie powinieneś się długo zastanawiać. Okrągłe łóżeczko jest funkcjonalne i dobrze prezentuje się w nowoczesnych wnętrzach.

Łóżeczko dla niemowlaka - jak wybrać?

Łóżeczko dla niemowlaka - jak wybrać?