

- Dziecko podczas snu jest niespokojne, często zmienia pozycję, głośno oddycha, rozkopuje się, zrzuca koc i kołdrę. O ile do takich rzeczy można się przyzwyczaić, o tyle sen z powiek spędza myśl, że dziecko podczas snu może spaść z łóżka. Możemy próbować obłożyć dziecko poduszkami, ale nasz maluch jest sprytniejszy niż nam się wydaje i po kilku chwilach poduszki są odepchnięte, rozkopane i nasze starania idą na marne. Każdą metodę ujarzmienia dziecka podczas snu możemy spisać na straty. Na szczęście z pomocą przychodzi nam łóżko z barierką dla dziecka. Rodzaje łóżek
- Nie tylko drewno
- Dwa na jeden
Dziecko podczas snu jest niespokojne, często zmienia pozycję, głośno oddycha, rozkopuje się, zrzuca koc i kołdrę. O ile do takich rzeczy można się przyzwyczaić, o tyle sen z powiek spędza myśl, że dziecko podczas snu może spaść z łóżka. Możemy próbować obłożyć dziecko poduszkami, ale nasz maluch jest sprytniejszy niż nam się wydaje i po kilku chwilach poduszki są odepchnięte, rozkopane i nasze starania idą na marne. Każdą metodę ujarzmienia dziecka podczas snu możemy spisać na straty. Na szczęście z pomocą przychodzi nam łóżko z barierką dla dziecka. Rodzaje łóżek
Każdy pokój dziecięcy, oprócz strefy sypialnej, musi posiadać miejsce wyznaczone na zabawę. Tam, gdzie są zabawki, tam jest też coraz mniej miejsca na przechowywanie. Dlatego trzeba odpowiednio zagospodarować pozostałą przestrzeń, żeby móc pod koniec dnia wszystko uporządkować.
Szukając rozwiązania, które pogodzi dwie funkcje pokoju, warto zdecydować się na łóżko dziecięce z barierką i szufladami. Będzie to odpowiedź na uspokojenie rodzicielskiej troski o bezpieczny sen dziecka, a także środek do utrzymania porządku w pokoju. W szufladach można przechowywać nie tylko zabawki, ale również pościel lub artykuły szkolne. Wszystko będzie miało swoje miejsce i dodatkowo będzie zabezpieczone przed kurzem.
Jeśli nie zależy nam na szufladach, możemy zdecydować się na łóżko drewniane tylko z barierką. Dziecko będzie zabezpieczone podczas snu, a pod łóżkiem będzie przestrzeń, w której możemy ulokować kartony lub pojemniki na kółkach z zabawkami. Wszystko w razie potrzeby swobodnie będzie można wyciągnąć.


Nie tylko drewno
Moda na drewno przechodzi swój szczytowy moment. Zawsze było “na czasie”, ale już od kilku lat obserwujemy zdecydowanie wzmożone zainteresowanie nim jako materiałem na meble. Tak samo jest w przypadku łóżek drewnianych z barierką. Możemy mieć łóżko, jakie tylko sobie wymarzymy i o jakim zamarzy nasza pociecha.
Dostępne są białe łóżka w kształcie domków, z barierkami, z wyciętymi gwiazdkami lub innymi kształtami. Znajdziemy również przypominające samochody, statki lub inne pojazdy. Jeśli chodzi o kolor, dostępna jest cała paleta barw, co ułatwi dobranie go do aranżacji całego pokoju.
Oprócz popularnego drewna do produkcji łóżek stosowane są elementy metalowe. Konstrukcja wtedy sprawia wrażenie delikatniejszej. Zdobienia i łuki umieszczone w łóżkach wpływają na subtelniejszy odbiór metalowej ramy. Wymusza wręcz umieszczenie takiego łóżka w pokoju dziewczynki. Chociaż coraz częściej producenci dbają również o klientów płci męskiej i starają się mieć asortyment dopasowany właśnie dla nich. Łóżka wtedy są proste, mają ostrzejszy kształt i ciemniejsze kolory.




Dwa na jeden
W zależności od tego jak duży pokój ma dziecko i ile osób ma na naszym łóżku spać, mamy do wyboru łóżko pojedyncze z barierką lub łóżko pojedyncze z wysuwaną spod łóżka częścią do spania. Powstaje nam wtedy łóżko podwójne. Rozwiązanie takie jest bardzo praktyczne w przypadku, gdy pod dachem mamy ulubieńca rówieśników i często ktoś u niego nocuje.
W przypadku, gdy w pokoju mieszka dwoje dzieci, a miejsce jest ograniczone wtedy trzeba zainwestować w łóżko piętrowe. Łóżka piętrowe również znajdziemy w wersji drewnianej albo w formie metalowej konstrukcji. Wszystkie opcje są dobrym rozwiązaniem, ale muszą być dopasowane do wieku dziecka. Szeroką gamę łóżek znaleźć można na www.meble.pl, gdzie wybór łóżek zadowoli każdego rodzica - i dziecko też.
W kwestii higieny, łóżka z barierką dla dziecka nie zastąpi materac leżący na podłodze ani salonowa rozkładana kanapa. Obydwa rozwiązania są niekomfortowe, niezdrowe dla prawidłowego snu oraz młodego kręgosłupa, układu krążenia. Dodatkowo w obydwu niezalecanych rozwiązaniach brak odpowiedniej cyrkulacji powietrza, która może spowodować namnażanie się grzybów w materacu, co może mieć destrukcyjny wpływ na zdrowie naszego dziecka. A przecież na jego jakości zależy nam najbardziej. Lepiej raz zainwestować w dobre łóżko, żeby móc później spokojnie spać i nie martwić się o sen naszej pociechy.


Zobacz również

Materac z wkładem kokosowym – czy warto go kupić?

Żółty pokój dla dziecka

Jak zaprojektować szafę na wymiar?

Metamorfoza pokoju młodzieżowego w kilku prostych krokach

Jakie uchwyty wybrać do mebli w pokoju dziecięcym?

Sofa rozkładana z materacem futon

Worek sako – jaki wybrać?
