• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Pokój dla rodzeństwa - chłopca i dziewczynki

Czy pokój dla rodzeństwa różnej płci jest aranżacyjnym wyzwaniem? Zdecydowanie, a do tego z pewnością każda z naszych pociech marzy o własnym pokoju, urządzonym wedle własnych upodobań. Mając niewielkie mieszkanie i dużą rodzinę z reguły nie jesteśmy w stanie sobie na to pozwolić, a dodatkowo stoimy przed zadaniem urządzenia pokoju, który przypadnie do gustu zarówno naszemu synowi, jak i córce. Pokój dla rodzeństwa – chłopca i dziewczynki - musi być przede wszystkim miejscem funkcjonalnym, w którym każde z nich znajdzie miejsce na sen, zabawę oraz naukę. Jak pogodzić to wszystko z dziecięcym marzeniem o pokoju, który idealnie dopasuje się zarówno do dziewczęcego, jak i chłopięcego wyobrażenia o idealnym pokoju?

Pokój dla rodzeństwa różnej płci to z jednej strony prywatna przestrzeń dla każdego z nich, z drugiej zaś miejsce wspólnej zabawy. Meblując pokój musisz wziąć pod uwagę, że każde z Twoich dzieci ma własne zainteresowania, marzenia i priorytety. Wiele z nich nijak się ma do stworzenia wspólnej, jednolitej aranżacji. Sprawdź jak podzielić pokój, aby każda z Twoich pociech odnalazła w nim miejsce dla siebie.

meble dla chłopca i dziewczynki w...

meble dla chłopca i dziewczynki w pokoju rodzeństwa

meble dla chłopca i dziewczynki w...

meble dla chłopca i dziewczynki w pokoju rodzeństwa

rozdzielne strefy w pokoju dla...

rozdzielne strefy w pokoju dla chłopca i dziewczynki

rozdzielne strefy w pokoju dla...

rozdzielne strefy w pokoju dla chłopca i dziewczynki

Pokój dla rodzeństwa, chłopca i dziewczynki w neutralnym stylu

Mówiąc o neutralności, nieodłącznie mówimy również o kompromisie. Córka zakochana w różu, fiolecie, kucykach Pony i lalkach Barbie po jednej stronie, po drugiej zaś syn – miłośnik samochodów, okrętów, batmana i ciemnych kolorów. Decydując się na neutralną barwę każde z nich rezygnuje ze swojego koloru. To nie tylko sprawiedliwe rozwiązanie, ale również bardzo praktyczne. Malując pokój na neutralny, jasny, pastelowy kolor dajesz sobie szansę łatwego dopasowania poszczególnych elementów, aby zgrabnie tworzyły jednolitą całość. Zbyt wymyślne elementy mogą niekiedy powodować wiele problemów i ciężko jest je połączyć z meblami, które w przestrzeni dziecięcej są po prostu niezbędne.

Decydując się na pokój w neutralnych barwach, warto, abyś znalazł jakiś element, który połączy Twoje dzieci. Może dywan z motywem z ich ulubionej kreskówki, albo bajkowe firanki. Takie dodatki delikatnie powiedzą, że mamy do czynienia z pokojem dziecięcym, a do tego zarówno chłopczyk i dziewczynka będą się z nimi czuli komfortowo. Jeżeli pozwoli Ci na to miejsce, umieść w pokoju dziecięcym dwa łóżka, zamiast łóżka piętrowego – unikniesz sporów, które z Twoich dzieci powinno spać na górze.

pokój z miejscem do nauki i zabawy...

pokój z miejscem do nauki i zabawy dla brata i siostry

pokój z miejscem do nauki i zabawy...

pokój z miejscem do nauki i zabawy dla brata i siostry

wspólnie urządzony pokój dla...

wspólnie urządzony pokój dla brata i siostry

wspólnie urządzony pokój dla...

wspólnie urządzony pokój dla brata i siostry

Pokój dla rodzeństwa w nowoczesnym stylu

Zanim przejdziemy do opisu wyglądu pokoju dla dziewczynki i chłopca ustalmy, co właściwie oznacza styl nowoczesny. Nowoczesny styl to prostota rozwiązań oraz jasne, przestronne wnętrza. Jak uzyskać taki efekt w pokoju dziecięcym, gdzie niezbędne jest miejsce do nocowania, nauki, zabawy, przechowywania i te wszystkie pozagabarytowe zabawki? Tutaj ważną rolę odgrywają meble. Dobrym rozwiązaniem są nowoczesne szafy modułowe, które elastycznie dostosowują się do potrzeb Twoich pociech. Wystarczy, że wyposażysz pokój w duży mebel tego typu, a każde z Twoich dzieci znajdzie w nim miejsce dla siebie.

Nowoczesny pokój dla rodzeństwa – chłopca i dziewczynki jest również miejscem inspirującej zabawy. Stwórz im niebanalny kącik, w którym umieszczą swoje zabawki oraz postaw na meble, które również przyczynią się do stymulacji wyobraźni u Twoich dzieci. Ostatnim hitem okazują się również hamaki do pokoju mocowane przy suficie. Kup dwa – jeden różowy, drugi błękitny i zobacz, ile radości sprawią Twoim dzieciom na co dzień.

meble dla pokojów dziecięcych...

meble dla pokojów dziecięcych przechowywanie dla chłopca i dziewczynki

meble do pokoju dla chłopca i...

meble do pokoju dla chłopca i dziewczynki

Pokój rodzeństwa - inspiracje w postaci dziecięcych motywów

Pokój dla rodzeństwa - dziewczynki i chłopca - nie musi być nudny. Stwórz przestrzeń inspirowaną neutralnym dziecięcym motywem. Pokój w stylu dżungli, lasu, a może inspirowany ulubioną bajką Twoich dzieci? Możliwości są nieograniczone i zależą jedynie od Twojej wyobraźni. Decydując się na tego rozwiązanie miej na uwadze żeby nie przesadzić. Pamiętaj, żeby elementy uosabiające motyw były delikatne i nie bombardowały swoją obecnością na każdym kroku. Zajrzyj do internetowych sklepów meblowych, a na pewno znajdziesz tam coś dla siebie.

meble dla chłopca i dziewczynki w...

meble dla chłopca i dziewczynki w pokoju rodzeństwa

wspólne meble dla chłopca i...

wspólne meble dla chłopca i dziewczynki w pokoju