• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Salon w stylu eko - czym jest?

Salon w stylu eko szturmem zdobywa serca młodych ludzi za granicą. Osoby, które po raz pierwszy aranżują swoje domy bardzo chętnie korzystają z tego rozwiązania i szukają inspiracji, aby udało im się zgrabnie połączyć nowoczesne wnętrza i organiczne dodatki. Salon w stylu eko pomaga również w szerzeniu odpowiedzialności za środowisko i przestrzeń, która nas otacza. Bardzo ważnym jest, że tego typu trendy zauważane są przez współczesne wzornictwo i pozwalają czerpać wartościową inspirację na urządzanie przestrzeni w domu.

Czy Polacy są gotowi na salon w stylu eko? Trudno jednoznacznie stwierdzić, jednakże coraz częściej interesują się tym zagadnieniem. Zaczyna nam zależeć, żeby nasze wnętrza były nie tylko przyjazne dla oka, ale również dla środowiska. Sięgamy po naturalne wykończenia i po stonowane barwy, które przypominają o idei eko wnętrz i życiu w zgodzie z naturą.

meble drewniane w eko stylizowanym...

meble drewniane w eko stylizowanym salonie

meble drewniane w eko stylizowanym...

meble drewniane w eko stylizowanym salonie

 

Salon w stylu eko i jego idea

Skąd wziął się pomysł aranżacji w stylu eko? Dlaczego ludzie zaczęli się interesować takimi rozwiązaniami? Niebagatelny wpływ miały na to media i środowiska aktywistów ekologicznych. Dzięki nim, wykształcił się w społeczeństwie odruch myślenia o ekologii we wszystkich aspektach życia. Jednym z tych płaszczyzn są wnętrza. Salony w stylu eko nie są jedynie pustą modą, która przeminie z czasem. To idea o solidnym fundamencie, opartym na przekonaniach oraz wizji świata w przyszłości.

Salon w stylu eko jest mocno uwarunkowany ekologicznie. Korzystanie z tego typu aranżacji to duża odpowiedzialność za środowisko połączona z ciekawymi rozwiązaniami na współczesne urządzanie przestrzeni. Przede wszystkim wszelkie aranżacje opierają się na naturalnych surowcach, które nie obciążają ekosystemów. Co więcej, dużą rolę odgrywają w nim przedmioty po recyklingu bądź niosące ze sobą historię. Niczym więc dziwnym nie jest, że pewne przedmioty umieszczone w takim salonie przeżywają swoje drugie życie i budują nową historię salonu, w którym się znalazły.

Naturalne meble drewniane w eko...

Naturalne meble drewniane w eko salonie

meble salonowe wykonane z...

meble salonowe wykonane z naturalnych surowców w salonie w stylu eko

Jak wygląda salon w stylu eco za granicą?

Pionierami w zakresie ekologicznego wzornictwa są narody skandynawskie. Sam styl skandynawski wiele czerpie z ekologii i naturalnych rozwiązań. Styl skandynawski stawia na jasne przestrzenie, które efektywnie łączą się z surowym drewnem oraz naturalną zielenią. Styl skandynawski często przypomina również o połączeniu czterech żywiołów, które są nieodłącznym elementem naszego życia.

Salon w stylu eko nie został jeszcze zbyt mocno spopularyzowany w krajach Europy środkowo-wschodniej. Oprócz Skandynawii to trend, który często zauważalny jest w Niemczech oraz Francji. Wysoko rozwinięte kraje europejskie od dawna propagują życie w zgodzie z ekologią, dlatego salony w eko stylu już od kilkunastu lat cieszą się dużym uznaniem oraz zainteresowaniem ich obywateli. Takie salony wykorzystują jak najmniejszą ilość mebli, stawiają na przedmioty używane oraz ograniczają użycie surowców sztucznych do minimum.

Meble z naturalnych materiałów w...

Meble z naturalnych materiałów w salonie w stylu eko

naturalne materiały w aranżacji...

naturalne materiały w aranżacji salonu eko

Czy salon w stylu eko jest drogi?

Salon w stylu eko może okazać się niezwykle tanią oraz efektowną aranżacją. Jeżeli chcemy prawdziwie ekologicznej przestrzeni, bez obaw możemy pozwolić sobie na umieszczenie w niej przedmiotów używanych oraz nie do końca przetworzonych. Łącząc ze sobą te elementy jesteśmy w stanie uzyskać imponujący efekt, który przez długi czas będzie cieszył się funkcjonalnością oraz aktualnością.

Salon w stylu eko jest nie tylko niedrogi, ale również efektywny i nieco luksusowy. Osoby decydujące się na to rozwiązanie wykazują się dobrym poczuciem stylu oraz wyrafinowanym gustem. Proste połączenia naturalnych rzeczy dają ciekawe i przyjemne dla oka aranżacje, obok których po prostu nie można przejść obojętnie.

Pomysły na salon w stylu eko

Pomysły na salon w stylu eko nie kończą się. Tutaj liczy się przede wszystkim kreatywność i umiejętność wykorzystania rzeczy, które znajdują się najbliżej nas. Nadawanie drugiego życia meblom i dodatkom z pewnością zda oczekiwany rezultat i pozytywnie wpłynie na naszą planetę. Salon w stylu eko powinien być prosty i utrzymany w minimalistycznej wizji.

Naturalne drewniane meble w eko...

Naturalne drewniane meble w eko salonie

Naturalne drewniane meble w eko...

Naturalne drewniane meble w eko salonie