• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Łóżko piętrowe - funkcjonalny prezent dla najmłodszych

Pora na zmianę

Twój rozkoszny malec wyrósł już z łóżeczka. Jest już na tyle duży, że powinien nocować w normalnym łóżku. Jego starszy brat ma już swój własny pokój i noce spędza dzielnie we własnym łóżku. Nie macie więcej pokoi, dlatego dzieci będą musiały dzielić jeden wspólnie. Niestety, nie jest on wystarczająco duży, by zmieściły się w nim dwa łóżka, a łóżko starszego nie jest wystarczające do korzystania przez dwójkę dzieci.

Nie martw się. Większość rodziców ma tego typu problemy. Ale jest na nie cudowne rozwiązanie. Piętrowe łóżko to doskonały sposób, by dzieci spały każde w swoim posłaniu, a pokój nie był zagracony. Dzięki takiemu rozwiązaniu maksymalnie wykorzystasz metraż pokoju dla dzieci, a dla nich będzie to niesamowita frajda - bo który z maluchów nie marzy o łóżku piętrowym dziecięcym?

Korzyści z wyboru łóżka piętrowego dla małych dzieci

Łóżko piętrowe dziecięce pozwala nie tylko zaoszczędzić dużo przestrzeni, ale także zapewnia komfortowy sen oraz stanowi niczym nieograniczoną inspirację do nowych zabaw. Łóżka piętrowe są uwielbiane przez najmłodszych, bardzo chętnie śpią na górze, a nawet kłócą się o to, które danego dnia będzie spało na górnym łóżku.

Najnowsze łóżka piętrowe wyposażone są w barierkę ochronną, która zabezpiecza dziecko przed zsunięciem się z łóżka. To największa obawa rodziców przed zakupem łóżka piętrowego. Boją się, że dziecko śpiące na górze spadnie z łóżka. Na szczęście barierki ochronne eliminują zagrożenie.

Łóżko piętrowe - funkcjonalny prezent dla najmłodszych

Łóżko piętrowe - funkcjonalny prezent dla najmłodszych

 

Kolory i kształty...

Łóżko piętrowe dla dzieci produkowane jest z różnych materiałów i występuje w różnych kształtach. Znaleźć można łóżka piętrowe metalowe, łóżka piętrowe niskie, łóżka piętrowe drewniane, białe, niebieskie, szare i różowe. Wszystkie kolory, tworzywa i dekoracje, by pasowały do wnętrza pokoju dziecięcego w Twoim mieszkaniu, a także by podobały się Twoim dzieciom.

Istnieją także łóżka przygotowane specjalnie dla najmniejszych brzdąców. Łóżka piętrowe dla małych dzieci różnią się od innych tego typu łóżek dodatkowymi dekoracjami, które dostosowują łóżko do potrzeb i marzeń malucha. Łóżko piętrowe może wyglądać jak domek, przez co dzieci jeszcze chętniej będą z niego korzystać. A nocleg w takim łóżku potraktują jak zabawę, dzięki czemu łatwiej będzie Ci je namówić na sen.

Łóżko piętrowe - funkcjonalny prezent dla najmłodszych

Łóżko piętrowe - funkcjonalny prezent dla najmłodszych

 

Nie tylko dla dwójki

Łóżko piętrowe to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla dwójki maluchów. Jeśli pokój dziecka ma ograniczony metraż, łóżko piętrowe idealnie wpasuje się w potrzeby rodziców, którzy chcą maksymalnie wykorzystać powierzchnię niewielkiego pokoju dla dziecka. Bo piętrowe łóżko to nie tylko dwa łóżka, jedno nad drugim.

Takie łóżko doskonale spełnia też swoje funkcje w jednoosobowym pokoju. W takim przypadku łóżko pozostaje na górze, a dół wykorzystuje się jako miejsce na komodę, biurko, czy nawet pudła z zabawkami. Oszczędza to zdecydowanie przestrzeń pokoju i pozostawia więcej miejsca do zabawy dla dzieci.

Obawy towarzyszące zakupowi łóżka piętrowego dla dzieci

Poza atutami łóżka piętrowego, wielu rodziców ma parę wątpliwości. Największą obawą jest ta o bezpieczeństwo użytkowników takiego łóżka. Przede wszystkim górna część musi być zabezpieczona barierką ochronną, która uchroni przed wypadnięciem dziecka.

Korzystanie z łóżka piętrowego wymaga od dzieci wzmożonej ostrożności. Oprócz uważnego schodzenia i wchodzenia na górne łóżko, dzieci muszą uważać także, by nie uderzyć głową o sufit (podczas korzystania z łóżka górnego), ani o górne łóżko (podczas korzystania z łóżka dolnego).

Łóżko piętrowe - funkcjonalny prezent dla najmłodszych

Łóżko piętrowe - funkcjonalny prezent dla najmłodszych

Twoja decyzja

Decyzja o zakupie łóżka piętrowego dla dzieci nie jest łatwa. Takie rozwiązanie ma wiele zalet i przynosi wiele korzyści, ale nie zapewnia też maksimum bezpieczeństwa. Dlatego zanim zdecydujesz się na taki zakup rozważ poważnie wszelkie za i przeciw. To ogromna oszczędność miejsca i wielka frajda dla maluchów.

Z drugiej strony jednak obawa przed niebezpieczeństwem korzystania z takiego łóżka nie jest wcale bezpodstawna. Warto więc poczekać aż maluchy będą na tyle samodzielne i ostrożne, że bezpiecznie będą potrafiły korzystać z łóżka piętrowego. Gdy zdecydujesz się na taki zakup, koniecznie poinstruuj dzieci jak bezpiecznie korzystać z łóżka.

Łóżka piętrowe na stronach sklepu

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów i mając świadomość problematyczności z ich niewielkim metrażem, przygotowaliśmy specjalną ofertę łóżek piętrowych dla dzieci, które pozwolą zaoszczędzić maksymalnie miejsce w pokoju dziecięcym. Specjalizujemy się w produktach wysokiej jakości.

W naszej ofercie na www.meble.pl prezentujemy jedynie sprawdzone i bezpieczne meble, które zapewnią naszym klientom komfort, wygodę, a także nadadzą wnętrzu, w którym zostaną wykorzystane, wyjątkowy charakter. Rozejrzyj się po naszym sklepie, sprawdź, czy któreś łóżko piętrowe będzie odpowiednie dla Ciebie i dokonaj zakupu. A jeśli nic nie znajdziesz, daj nam znać, czego potrzebujesz, może uda się coś wspólnie wymyślić.

Łóżko piętrowe - funkcjonalny prezent dla najmłodszych

Łóżko piętrowe - funkcjonalny prezent dla najmłodszych