• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Łóżko do sypialni - zadbaj o swój komfort

Wybór odpowiedniego łóżka do sypialni nie jest tak łatwy, jakby się mogło wydawać. Śmiało można stwierdzić, że łóżko do sypialni jest najważniejszym meblem w naszym domu i od niego zależy, czy będziemy dobrze się czuli każdego dnia. Urządzając swoją sypialnię musimy mieć na względzie, aby łóżko nie tylko dobrze wyglądało, ale przede wszystkim odpowiadało wszelkim potrzebom naszego organizmu.

Łóżko do sypialni to kwestia indywidualna. Niektórzy z nas mogą potrzebować wielkiego miękkiego łoża, inni zaś lepiej wysypiają się na pojedynczych łóżkach, wyposażonych w twardy materac. Zapoznaj się z zasadami oraz typologią odpowiednich łóżek do sypialni.

wygodne łóżko do sypialni...

wygodne łóżko do sypialni zapewniające komfort snu

komfortowe łóżko sypialniane z...

komfortowe łóżko sypialniane z wysokiej jakości materiałów

Dlaczego łóżko do sypialni jest tak ważne?

Łóżko do sypialni jest najważniejszym meblem w naszym mieszkaniu, ponieważ używamy go po prostu najczęściej. Człowiek spędza w łóżku przeciętnie 6-7 godzin w ciągu całej doby. Wyspanie się w komfortowych warunkach jest kluczem do dobrego samopoczucia. Posiadanie niewygodnego łóżka na dłuższą metę może źle wpływać na nasz nastrój, a czasami nawet powodować choroby.

Co więcej, łóżko jest swojego rodzaju sercem każdej sypialni. Większość aranżacji dostosowywana jest do konkretnego łóżka i dąży, aby prezentowało się w niej dobrze, a przede wszystkim właściwie spełniało swoją funkcję. Dobrze dobrane łóżko do sypialni może cieszyć przez długie lata. Poznasz je dopiero kiedy przyjdzie do Ciebie konieczność wymiany i poczujesz, że nie masz ochoty rozstawać się ze swoim meblem, który odpowiednio służył Ci przez wiele lat.

eleganckie drewniane łóżko w...

eleganckie drewniane łóżko w przestronnej sypialni

eleganckie drewniane łóżko w...

eleganckie drewniane łóżko w przestronnej sypialni

 

Łóżko do sypialni 140x200 czy łóżko do sypialni 160x200? Kiedy para wyśpi się lepiej?

Łóżko do sypialni 140x200, łóżko do sypialni 160x200, a może jeszcze łóżko do sypialni 180x200? To odwieczny problem młodych par, które dopiero po raz pierwszy wyposażają swoją sypialnię. Każde z nich w założeniu jest dwuosobowe, ale nigdy nie wiadomo czy z ukochaną osobą wygodniej się śpi w łóżku bardzo szerokim, czy jednak w nieco mniejszym.

Wiele rozterek wynika po prostu z ograniczenia przestrzeni. Posiadacze małych sypialni w blokach częściej decydują się na mniejsze łóżka, mając na względzie nie tylko komfort samego snu, ale również funkcjonalność całej sypialni. Właściciele dużych, przestronnych pomieszczeń zwykle decydują się na łóżka o największym z możliwych wymiarów. Takie łóżko skutecznie wypełnia przestrzeń i czyni pokój przytulniejszym. Istnieje czasami jednak problem z doborem narzuty. Standardowe, łatwo dostępne narzuty na łóżko do sypialni najlepiej dopasowują się do wymiaru 160x200 i dają duże pole do popisu w zakresie doboru wzoru oraz koloru.

klasyczne drewniane łóżko do...

klasyczne drewniane łóżko do sypialni o wysokiej jakości

klasyczne drewniane łóżko do...

klasyczne drewniane łóżko do sypialni o wysokiej jakości

 

Łóżko z pojemnikiem na pościel błogosławieństwem dla niewielkich mieszkań

Łóżko z pojemnikiem na pościel to idealna propozycja dla małych przestrzeni. Przechowywanie w małym mieszkaniu jest prawdziwą sztuką, a dodatkowy pojemnik w łóżku idealnym rozwiązaniem. Pojemniki w łóżkach dwuosobowych są w stanie pomieścić nie tylko pościel, ale wiele innych rzeczy, które nie zmieściły się do szaf bądź zalegają po kątach.

Warto zadbać o jak największy pojemnik na pościel. Wyobraź sobie miejsce, w którym możesz trzymać wszelkie zmiany pościeli oraz rzeczy dodatkowe - na przykład dla gości. Kupując łóżko z pojemnikiem od razu zauważysz powiększenie przestrzeni w szafach, które do tej pory zarezerwowane były na rzeczy do spania. Co więcej, pojemnik skutecznie ograniczy bałagan w sypialni, dzięki czemu nie będziesz musiał poświęcać zbyt wiele czasu na sprzątanie.

Wygodne i eleganckie łóżko do...

Wygodne i eleganckie łóżko do sypialni

stylowe i komfortowe łóżko do...

stylowe i komfortowe łóżko do sypialni

Nowoczesne łóżka do sypialni podstawą stylowych aranżacji

Nowoczesne łóżka do sypialni są sposobem na ciekawe aranżacje przestrzeni. Ostatnimi czasy największym krzykiem mody okazują się łóżka kontynentalne, które do tej pory kojarzyły się nam jedynie z wizytą w hotelu. Łóżko kontynentalne jest nieco wyższe od tradycyjnych łóżek i od razu połączone z materacem. Co więcej, potrafi zaprezentować się niezwykle luksusowo. Nie martw się jednak, że luksus połączony jest z wysoką ceną. Dzisiejsze sklepy internetowe oferują łóżka kontynentalne wysokiej jakości w cenach, które mogą Cię zainteresować.

nowoczesne łóżko oferujące...

nowoczesne łóżko oferujące wysoki komfort snu

nowoczesne łóżko oferujące...

nowoczesne łóżko oferujące wysoki komfort snu