×
Dzień Miesiąc darmowej dostawy na meble
Ważne do 30.06.2021, obowiązuje na wybrane produkty i wybrane formy płatności.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Biurko dla ucznia - wybierz odpowiednie dla swojego dziecka

Pasowanie na ucznia

Gdy Twoje dziecko kończy 6 lat, w pokoju służącym mu tylko i wyłącznie do zabawy, należy wprowadzić pewne zmiany. Łóżko i odpowiedni odpoczynek to wciąż priorytet, ale oprócz tego trzeba wyodrębnić dla dziecka kącik do nauki. Żeby kącik taki był kompletny, trzeba przede wszystkim zadbać o odpowiednie biurko dla młodego ucznia.

Początkujący uczniowie, tacy jak pierwszoklasiści spędzają przy biurku bardzo dużo czasu. Uczą się pisać, czytać, starannie odrabiają zadane prace domowe, korzystają z komputera. Większa część zabawy, przeprowadzanej dotychczas na podłodze, również przechodzi na biurko, bo od teraz, to tam szlifowane jest kolorowanie czy malowanie.

Najważniejsze w pokoju jest teraz biurko

Uważajmy jednak, aby nie przesadzić i żeby z pokoju dziecięcego nie zrobiła się nagle pracownia małego geniusza. Dziecko wciąż musi mieć w pokoju miejsce na odpoczynek i zabawę, ponieważ pokój ten jest prywatnym azylem wkraczającego powoli w dorosłość człowieka. W pokoju pierwszoklasisty nowym akcentem będzie biurko dla ucznia. Ale jak wybrać odpowiednie?

Najlepszym wyborem będzie zakup biurka z możliwością regulacji wysokości blatu. Taka funkcja pozwoli biurku rosnąć razem z uczniem. Warto również zwrócić uwagę na rozmiar blatu, bo gdy będzie większy - pomieści wszystkie potrzebne zeszyty oraz książki, z których malec korzysta.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biurka dla ucznia?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań dotyczących biurka dla ucznia. Najlepsze dla malucha jest biurko, w którym regulować można poziom blatu (zakres wysokości to 50-75 cm). Dobrze wybrać biurko pokryte folią termokurczliwą, aby było odporne na odpryski i zarysowania. Dzięki folii łatwiej sprząta się po zabawach farbami czy plasteliną. Przydatna okazuje się także korona zamontowana na szczycie blatu. Chroni ona kredki i ołówki przed spadnięciem za biurko.

Ważnym aspektem jest też dodatkowe przechowywanie, które umożliwiają szafki i półeczki wmontowane w biurko dla ucznia. Wszelkie przybory do rysowania, pisania, książki i zeszyty powinny być pod ręką, ale nie mogą zajmować całego blatu. Dlatego doskonale sprawdza się wtedy biurko dla ucznia z dwoma szafkami bocznymi i szufladą.

Wariacje z biurkiem dla ucznia

Świetnym i popularnym ostatnio rozwiązaniem stało się zestawianie biurka dla ucznia z kontenerem lub szafką RTV, na której opiera się blat biurka. Tego typu biurka posiadają poziomy regulacji wysokości blatu umożliwiające dopasowanie biurka do wielkości ucznia. Oba meble zestawić można pod każdym kątem, przez co możliwe jest osiągnięcie indywidualnego efektu.

Istnieje też biurko - regał, które łączy te dwa meble idealnie wpasowując się w metraż niewielkiego mieszkania. Biurka tego typu występują przeważnie w dwóch rozmiarach: dla dzieci i dla młodzieży. To najpopularniejsze rodzaje biurek, ale jeśli czekasz na coś, co Cię zaskoczy, to sprawdź biurko dla ucznia z nowoczesnymi funkcjonalnościami.

Elektronika a biurko dla ucznia

Dzisiejsze dzieci tak jak i młodzież mnóstwo czasu spędzają przy komputerze. A dzisiejsza nauka bardzo ściśle wiąże się z nowoczesną technologią. Dlatego powstało specjalne biurko Electro, które wyróżnia się elektryczną możliwością regulacji wysokości blatu. Dodatkowo biurko to posiada także gniazdo zasilające do podłączania lampki, laptopa, czy smartfona.

Istnieje też inne elektryczne biurko, które oprócz regulacji wysokości, posiada nadstawkę i blat pokryty termokurczliwą folią. To biurko wyróżnia się jednak uchylną częścią blatu, który ustawia się pod różnym kątem, co natomiast pozwala na zachowanie pleców prostych, czyli ergonomicznej pozycji podczas korzystania z biurka dla ucznia.

Wróćmy na ziemię

Oferta biurek dla uczniów jest, jak widać, bardzo bogata i zróżnicowana. Jednak do pokoju Twojego pierwszoklasisty spokojnie wystarczy biurko standardowe, z ręcznie regulowaną wysokością blatu. Ważne, abyś dopasował wielkość biurka dla ucznia do powierzchni pokoju. Pamiętaj, aby postawić je blisko okna, wtedy światło słoneczne w ciągu dnia będzie stanowić główne oświetlenie dla malucha.

Istotne jest także, żeby wokół biurka dla ucznia zorganizować przestrzeń wskazującą, iż jest to miejsce służące nauce. Nad biurkiem można na przykład zawiesić tablicę korkową, na której dziecko przypinać będzie plan lekcji lub najważniejsze notatki. Zamiast tego możesz też zamalować kawałek ściany tablicową farbą, na której będzie zapisywał notatki kredą.

Biurka dla ucznia - szeroki wybór

Znając potrzeby młodych uczniów, a także liczne ograniczenia mieszkaniowe, przygotowaliśmy specjalną ofertę biurem dla uczniów. Nasze produkty spełniają potrzeby i niezbędne wymagania, które takie biurko spełniać powinno. W naszym sklepie znajdziesz jedynie meble wysokiej jakości.

Rozejrzyj się w naszym sklepie, wyszukaj biurko dla ucznia o odpowiednich wymiarach i funkcjonalnościach, sprawdź, czy spodoba się Twojemu dziecko (to naprawdę ważne!) i zamów. Jeśli masz jeszcze jakieś wątpliwości, które biurko dla ucznia będzie dla Ciebie odpowiednie, skontaktuj się z nami. Udanych zakupów!