• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Meble dziecięce do małego pokoju - urządź przystań dla swojego malucha

Meble dziecięce do małego pokoju.

Gdy w związku dwojga ludzi ma pojawić się dziecko, przyszły rodzic, a przede wszystkim kochane mamusie mają syndrom tzw. “budowania gniazda”. Jedne większy, inne mniejszy, ale zawsze syndrom tego typu się pojawia. Chcą, by pomieszczenie, w którym będzie przebywało maleństwo było przytulne, a jednocześnie funkcjonalne. Musi przecież odzwierciedlać uczucie, jakim będzie obdarzone maleństwo. I pojawia się pytanie: jakie meble dziecięce do małego pokoju należy wybrać?

Jeśli chodzi o meble do większego pokoju raczej nie musimy ograniczać się z wyobraźnią, a nawet obawą przed przesytem, gdyż na wszystko znajdzie się miejsce. Natomiast trzeba trochę się nagłówkować, żeby pomieścić wszystko w przypadku, gdy przestrzeni mamy mniej.

kolorowe meble dziecięce do...

kolorowe meble dziecięce do małego pokoju

kolorowe meble dziecięce do...

kolorowe meble dziecięce do małego pokoju

 

Pomysł nie zawsze dobry

Zazwyczaj pierwsze pomysły są najlepsze. Koncentrujemy się na konkretach, na potrzebnych rzeczach, najciekawszych dodatkach, które sprawią, że meble dziecięce do małego pokoju nadadzą odpowiedni charakter pomieszczeniu. Gdy już się zdecydowaliśmy i wiemy co chcemy, zaczynają pomału budzić się w nas wątpliwości: czy aby o wszystkim pomyśleliśmy i wszystko mamy.

W poradnikach, a także w telewizji i Internecie coraz częściej wypowiadają się specjaliści, architekci wnętrz, którzy wiedzą co, jak i gdzie umieścić, żeby było idealnie. Ale trzeba pamiętać, że ci specjaliści nie wiedzą ani w jakich warunkach mieszkamy, ani jaką przestrzenią dysponujemy i czy na przykład meble dziecięce, które proponują do małego pokoju będą dotyczyły naszych potrzeb.

Nie sugerujmy się zatem ich podpowiedziami zbyt mocno i ślepo nie wierzmy tym doradcom. Trzeba pamiętać, że meble muszą być w naszym uznaniu estetyczne, dobrze wykonane, a przede wszystkim bezpieczne dla malucha, ponieważ nasza pociecha będzie rosła i zakres jej ruchów oraz możliwości będzie zwiększał się z każdym dniem.

kreatywne rozmieszczenie mebli...

kreatywne rozmieszczenie mebli dziecięcych optymalizujące przestrzeń małego pokoju

kreatywne rozmieszczenie mebli...

kreatywne rozmieszczenie mebli dziecięcych optymalizujące przestrzeń małego pokoju

 

Dziecko rośnie, a pokój nie.

Nasz maluch pojawił się już na świecie, z każdym dniem coraz lepiej sobie radzi i odnajduje się w swoim pokoju. Nawet najbliższa rodzina uznała, że urządzony przez nas pokój pociechy może być inspiracją dla innych kobiet spodziewających się dziecka. A w nas pojawia się po raz kolejny pytanie - co dalej - bo nasza pociecha potrzebuje już nowych, bardziej funkcjonalnych mebli dziecięcych do małego pokoju.

O ile meble dla maluszka wybieramy według naszego gustu, o tyle w przypadku poszukiwania mebli dla większego dziecka trzeba już uwzględnić jego preferencje, a także gust. Nie jest to łatwe, ale może być przyjemne.

Ważną podpowiedzią jest też obserwacja dziecka, jego reakcja na kolory, wzory i kształty. Dziecko na pewno czasem nawet nieświadomie nam podpowie. Jeśli już zdobędziemy potrzebną wiedzę, to jesteśmy prawie u progu sukcesu. Jeszcze tylko musimy to pogodzić z naszymi możliwości i oczekiwaniami, co do mebli dziecięcych do małego pokoju i sukces gwarantowany.

Zestaw dziecięcych mebli w małym...

Zestaw dziecięcych mebli w małym pokoju

Zestaw dziecięcych mebli w małym...

Zestaw dziecięcych mebli w małym pokoju

 

Prawie dorosły, ale jeszcze dziecko.

Z czasem nasze gusta w wystroju się zmieniają. Zaczynamy dostrzegać nowsze i ciekawsze rozwiązania, które mogą poprawić nasze samopoczucie w domu. Pojawia się w głowie pomysł, że można by zmienić co nieco w pokoju naszego... już nastolatka. Och, jak ten maluszek szybko urósł. Tak się dzieje w każdym domu. Zadajemy sobie pytanie:”gdzie jest ten nasz uroczy bobasek, który pomalował mazakami swoje meble dziecięce w małym pokoju?”

Przychodzi ten moment, w którym uświadamiamy sobie, że właśnie nadszedł czas, w którym nie możemy już w pełni decydować o swoim dziecku, ani mu nic narzucać, bo to się nie uda. Zaczynamy zauważać, że mały pokoik, który był olbrzymi dla naszego maluszka, stał się zbyt ciasny dla kochanego nastolatka.

To już nie ten sam pokoik, który z takim pietyzmem przygotowywaliśmy. Gdzie każda rzecz była postawiona w taki sposób, żeby “było ładnie”. Teraz już z pokorą musimy zaakceptować wystrój pokoju wybrany przez naszą pociechę. Lecz, gdy zaufamy naszym dzieciom i pozwolimy im (oczywiście w granicach zdrowego rozsądku) wyrazić się chociażby kolorem ścian w pokoju, zyskamy ich zaufanie, i otworzymy drzwi do rozmowy oraz dyskusji.

kolorowe kompaktowe meble dla...

kolorowe kompaktowe meble dla dzieci do małego pokoju

kolorowe kompaktowe meble dla...

kolorowe kompaktowe meble dla dzieci do małego pokoju

 

Problem i po problemie

Nie sztuką jest stworzyć przestrzeń dziecka tak od przypadku. Każdy tak może. Sztuką jest znaleźć dopasowane - odzwierciedlające potrzebę i wysublimowany gust - przedmioty, które nas otaczają, a przede wszystkim meble, które mają służyć, a zarazem cieszyć oko. Ciekawy wybór mebli, zarówno dla przejętej mamy, wrażliwego malucha, a także dla mającego duże wymagania nastolatka - znajdziemy na www.meble.pl. Dobre mebli, które tu znajdziecie usatysfakcjonują nawet najbardziej wytworny gust.