• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Meble dziecięce dla dziewczynki - pomysły na aranżacje

Meble do pokoju dziecięcego nie są tak łatwą sprawą, jakby się mogło wydawać. Pokój, w szczególności dziewczynki, powinien być przestrzenią niezwykle uniwersalną, w której wszystko znajduje się na swoim miejscu. Co więcej, dziecięce pokoje muszą spełniać potrzeby naszych podopiecznych na każdym etapie rozwoju, więc już na samym początku planowania musimy przewidzieć, co będzie odpowiednie za kilka lat w przód, ponieważ czas dziecięcy jest niezwykle dynamicznym okresem. Meble dziecięce dla dziewczynki to duże pole do popisu dla rodziców. Wielu z nich decyduje się na stworzenie pokoju małej księżniczki, a współcześni producenci doskonale rozumieją tego rodzaju potrzeby rodziców i dostarczają im szereg różnorodnych rozwiązań. Które z nich najlepiej sprawdzą się w pokoju młodej damy?

Meble dziecięce dla dziewczynki powinny być przede wszystkim funkcjonalne, a do tego powinny pomóc w stworzeniu przytulnej atmosfery. Rodzice od lat sięgają po produkty w pastelowych kolorach, które pomagają w budowaniu bajkowego klimatu. Wybór jest zwykle trafiony, ponieważ meble w tych kolorach łatwo adaptują się do zmian i zawsze pozostają w guście dziewczynek. Co więcej, meble dziecięce dla dziewczynki często nawiązują do ich ulubionych postaci z bajek. Pokój małej księżniczki może być zatem miejscem inspiracji i może rozwijać jej wyobraźnię każdego dnia. Dowiedz się na co należy zwrócić uwagę i jakie rozwiązania przyniosą najwięcej korzyści w pokoju Twojej córki.

 

Meble dziecięce dla dziewczynki – co obowiązkowo musi znaleźć się w pokoju Twojej córki?

Pokój dziewczynki, tak samo jak i pokój chłopca, musi być wyposażony w elementy niezbędne do codziennego życia i rozwoju. Bez względu na to, jaką ilością przestrzeni dysponujesz, powinieneś zapewnić dziecku miejsce do wypoczynku, zabawy oraz nauki, czyli mówiąc prościej, umieścić w pokoju łóżko, dywan oraz biurko. Co więcej, warto zawczasu pomyśleć o obszernej szafie dla dziewczynki, ponieważ wraz z wiekiem będą wzrastały jej oczekiwania względem miejsca do przechowywania.

Kluczowym elementem każdego dziecięcego pokoju jest wygodne łóżko. Zmiana dziecięcego łóżeczka ze szczebelkami na normalne łóżko jest dużym wydarzeniem w życiu malucha, dlatego zadbaj o przyjazny mebel, z którego Twoja córka będzie po prostu zadowolona. Oferty dzisiejszych producentów umożliwiają zakup łóżka w różnym stylu – od klasycznego, po nietuzinkowe kształty. Zadbaj o wygodny materac, ponieważ dzięki niemu Twoja pociecha poczuje się w swoim łóżku bezpiecznie.

Bardzo ważne jest również biurko i krzesło do biurka. Musi być dopasowane do wzrostu dziecka i zachęcać go do zasiadania przy nim. Dobrze przygotowane miejsce do nauki wzbudzi u Twojej córki chęć poznawania świata poprzez naukę. Warto, aby na biurku znalazło się miejsce na najpotrzebniejsze przybory papiernicze oraz komputer. Prawidłowa pozycja przed komputerem ochroni Twoje dziecko przed późniejszymi problemami z postawą i wyrobi u niego dobre nawyki na przyszłość.

 

W jakiej kolorystyce powinny zostać utrzymane meble dziecięce dla dziewczynki?

Kolorystyka pokoju dziewczęcego od zawsze jest tematem spornym. Z niewiadomych przyczyn utarło się, że pokój dziewczynki bez różowych elementów nie jest pokojem, który właściwie spełnia swoją funkcję. Wybór jedynie różowych elementów można traktować jako pójście na łatwiznę. Ilość różowych mebli oraz dodatków zdecydowanie przeważa pośród wszystkich propozycji przeznaczonych dla dziewczynek, dlatego, jeżeli zależy Ci na ładnym pokoju, który będzie cieszył Twoją córkę przez lata, postaw na nieco bardziej wyszukane połączenia kolorów.

W pokoju dziecięcym zawsze dobrze sprawdzają się jasne pastelowe barwy. Dobrym rozwiązaniem są białe mebelki w prostym stylu uzupełnione kolorowymi, ale jasnymi dodatkami. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ich nadmierną ilością. Połączenie więcej niż trzech kolorów zawsze kończy się zbyt dużym misz-maszem, który po pierwsze nie będzie dobrze wyglądał, a po drugie będzie stale rozpraszał Twoją pociechę. Aktualnie w cenie są stonowane barwy i zdecydowanie odchodzi się od natłoku niepowiązanych ze sobą kolorów. Modne meble do pokoju dziewczynki są więc jasne, stonowane oraz charakteryzują się niezwykłą prostotą.

 

Bezpieczeństwo w pokoju dziewczynki

Bezpieczeństwo w pokoju dziecka jest rzeczą najważniejszą, dlatego warto rozejrzeć się za solidnymi meblami dostosowanymi do potrzeb malucha. Przede wszystkim w pokoju najmłodszych nie powinno stosować się szklanych witryn oraz stołów. To potencjalne zagrożenie podczas żywiołowej zabawy najmłodszych. Co więcej, warto zadbać, aby możliwie wszelkie elementy zostały umieszczone przy ścianach i nie powodowały problemów przy przemieszczaniu się.

 

Gdzie znajdę ładne i niedrogie meble dziecięce dla dziewczynki?

W internecie! Sklepy internetowe to znacznie lepsze miejsce na zakupy niż sklepy stacjonarne, gdyż ich oferty są znacznie bardziej obszerne oraz charakteryzują się konkurencyjnymi cenami. Co więcej, większość z nich daje możliwość porównania produktów od wielu sprawdzonych producentów w jednym miejscu. Z tego powodu, jesteśmy przekonani, że nowe meble dziecięce dla dziewczynki czekają na Ciebie właśnie tam!