• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Żółty pokój dla dziecka

Urządzanie pokoju dziecięcego to jedno z wyzwań, jakie stoją przed młodymi rodzicami. Wiele osób staje wówczas przed dylematem, jak powinno wyglądać to pomieszczenie? Niekiedy więcej rozterek niż sam dobór wyposażenia, sprawia decyzja o dominującym w pokoju dziecka kolorze. Mowa tu o barwie ścian i dodatków.

Choć zdecydowana większość rodziców postawi na pokoje w kolorach różowym bądź błękitnym, wielu odejdzie od tej reguły. Co powiecie na żółty pokój dla dziecka? Jeśli to właśnie na tę barwę chcecie postawić przy aranżacji kącika dla najmłodszych, podpowiemy, jak dobrze wykorzystać jej możliwości. Razem urządzimy żółty pokój dziecięcy.

meble dla dzieci w żółtym pokoju

meble dla dzieci w żółtym pokoju

meble dla dzieci w żółtym pokoju

meble dla dzieci w żółtym pokoju

 

Żółty w koloroterapii

Przy aranżacji pomieszczeń coraz chętniej odnosimy się do psychologii koloru. Okazuje się, że kolor żółty, kojarzący się najmłodszym głównie ze słońcem, nastraja życzliwie. Barwa ta ma wzmacniać system nerwowy, pobudzać intelekt i sprzyjać koncentracji. Same zalety! Zwłaszcza, jeśli żółty pokój dla dziecka będzie miejscem do nauki.

Specjaliści wskazują, że cytrynowy i kremowy, będące odcieniami żółtego, dodają energii. Tej dzieciom i tak nie brakuje. Okazuje się też, że nadmiar żółtego może być dla oka męczący. Dlatego warto przełamać go innym kolorem. Jakim? Jeśli chodzi o urządzanie wnętrz, to świetnie prezentuje się szaro - żółty pokój dziecięcy.

Wnętrze żółtego pokoju...

Wnętrze żółtego pokoju dziecięcego z meblami

Wnętrze żółtego pokoju...

Wnętrze żółtego pokoju dziecięcego z meblami

 

Żółty pokój dla dziecka - możliwości

Żółty niejedno ma imię, a konkretniej: znamy wiele odcieni tego koloru. Od intensywnych, jaskrawych po bardziej stonowane, wręcz pastelowe. Daje to wiele możliwości, jeśli chodzi o aranżację pomieszczeń. Obecnie chętnie sięga się po dodatki o soczystej, żółtej barwie. Może to być np. pufa w kształcie zwierzaka.

Żółte akcenty ożywią przestrzeń i sprawią, że pomieszczenie wyda się większe. Ściana w kolorze żółtym spotęguje wrażenie przestronności. Pomalowanie przeciwległych ścian na ten sam odcień, wywoła efekt odwrotny od zamierzonego. Dobrze jest barwę żółtą wykorzystać w części zarezerwowanej do nauki lub zabawy.

Strefa do nauki i zabawy w pokoju dziecięcym

Wspomnieliśmy już, że kolor żółty pobudza możliwości intelektualne oraz dobrze wpływa na zdolność koncentracji - o ile nie jest stosowany w nadmiarze. Barwa ta świetnie sprawdza się w strefie do nauki. Wiedzą o tym producenci mebli, czego przejawem jest pojawienie się na rynku żółtych foteli obrotowych oraz biurek.

Pobudzanie kreatywności najmłodszych może odbywać się na różne sposoby. Jednym z nich jest odpowiednia aranżacja przestrzeni, w której dziecko spędza czas, bawiąc się. Mając na uwadze pobudzające właściwości odcieni żółtego, warto pamiętać, by koloru tego unikać w części przeznaczonej na odpoczynek i sen.

Żółte meble dla dzieci w jasnym...

Żółte meble dla dzieci w jasnym dziecięcym pokoju

Żółte meble dla dzieci w jasnym...

Żółte meble dla dzieci w jasnym dziecięcym pokoju

 

Szaro - żółty pokój dla dziecka

Urządzając pokój dziecięcy, należy pamiętać o zasadzie umiaru. Łatwo przesadzić z ilością kolorów. Liczba zabawek i innych elementów w tej części domu i tak bywa przytłaczająca. Dlatego przy aranżacji pokoju dla dziecka, należy sięgnąć po 2-3 kolory. Dziewczynki kochają róż. Dla chłopca strzałem w dziesiątkę okaże się żółty pokój.

Jednobarwne aranżacje w praktyce rzadko zdają egzamin. Dla dziecka dobry będzie pokój szaro - żółty. Będzie uniwersalnie, a zarazem oryginalnie. Szarość złagodzi nieco dynamiczne oddziaływanie żółtego. Żółta strefa do nauki dobrze będzie komponować się z szarą przestrzenią przeznaczoną do wypoczynku dziecka.

Szary i żółty - takie zestawienie ma sens

Szaro - żółty pokój dla dziecka, zwłaszcza dla chłopca, to przejaw dobrego gustu. Jeśli chcesz, by Twoja pociecha dobrze czuła się w zarezerwowanej dla niej przestrzeni, urządź jej pokój w tej właśnie tonacji. Szarości są uniwersalne, dzięki czemu nawet mimo upływu czasu, będą się dobrze sprawdzać. I na pewno się nie znudzą.

Neutralność szarego dobrze przełamać mocnym akcentem kolorystycznym. Takim akcentem może być żółty. Sprawdź, jakie możliwości daje zastosowanie tej barwy w pokoju dziecka. Mebli i dodatków w odcieniach żółtego szukaj w sklepie Meble.pl. Z nami urządzisz funkcjonalny i estetyczny szaro - żółty pokój dla dziecka.

Zestaw mebli dla dzieci w żółtym...

Zestaw mebli dla dzieci w żółtym pokoju

Zestaw mebli dla dzieci w żółtym...

Zestaw mebli dla dzieci w żółtym pokoju