• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Kominek w salonie - otul się ciepłem

Kominek w salonie to marzenie wielu osób. Doskonale dopełnia pokój dzienny, wspaniale wpływa na panującą atmosferę zamieniając ją w przytulną i przyjemną - w sam raz do miłego spędzania chwil z rodziną i wypoczynku. Spełnia także funkcję praktyczną, gdyż ogrzewa pomieszczenie. Wielu z nas uważa kominek za nieosiągalne przedsięwzięcie, które wiąże się z trudnościami i dużym wyzwaniem. Nic bardziej mylnego! Alternatywą dla klasycznych kominków domowych są wersje elektryczne i na biopaliwo, które idealnie sprawdzą się nawet w mieszkaniach w bloku.

 

Pomysł na kominek w salonie

Biokominki to doskonałe rozwiązania do wnętrz, w których nie można pozwolić sobie na tradycyjne palenisko. Zwykle występują w wersji ściennej, którą można powiesić jak obraz. Jednak w sklepach znajdziemy wiele modeli, które do złudzenia przypominają klasyczny kominek wolnostojący. Biokominki działają na biopaliwo, które podczas palenia przekształca się w parę wodną zawierającą niewielkie ilości dwutlenku węgla. Przy takim rozwiązaniu nie występuje konieczność podłączenia do głównego komina - wystarczy, że dane pomieszczenie ma dobrą wentylację. Zdecydowanym plusem biokominków jest brak sadzy i popiołu oraz dymu. Dodatkową zaletą jest możliwość zastosowania zapachowego paliwa, które w efekcie podczas palenia wydziela przyjemny aromat, który pozytywnie wpływa na atmosferę i umila chwile relaksu.

Innym pomysłem wartym uwagi jeśli chodzi o zastosowanie w bloku jest nowoczesny kominek w salonie, lecz nie bio, a elektryczny. Taki rodzaj charakteryzuje się bardzo efektywnym wyglądem, który przyciąga wzrok, a jednocześnie jest ekonomicznym rozwiązaniem. Można go postawić w dowolnym miejscu, gdyż nie wymaga podłączenia przewodów spalinowych i podpięcia się do wentylacji. Ponadto jest bardzo łatwy w montażu, który zajmuje dosłownie parę chwil.

 

Poznaj funkcje kominka elektrycznego

Na rynku wyróżnia się wersje elektryczne z funkcją ogrzewania i bez. Są bezobsługowe, gdyż wystarczy je podłączyć do prądu. Nowoczesne kominki z opcją grzania mają wbudowany termowentylator z grzałką, regulację mocy - temperatury, termostat, a także zabezpieczenie przeciw przegrzaniu. Dodatkowo niektóre modele są wyposażone w programator czasowy, który umożliwia ustawienie czasu działania, a po jego upłynięciu kominek samoistnie się wyłącza. Ponadto często spotykanym akcesorium w przypadku kominków elektrycznych są piloty pozwalające na zdalne sterowanie, dzięki któremu bez wstawania z wygodnego fotela można zarówno włączyć urządzenie, jak i obsłużyć wszystkie jego funkcje.

Kominki elektryczne wykorzystują nowoczesną technologię, dzięki której powstają wielowarstwowe efekty płomieni, tworzące trójwymiarowy ogień z głębią. Niektóre modele mają możliwość ustawienia koloru płomienia, jasności, a także prędkości - od spokojnie tlącego się, aż po buchający ogień. Ponadto, producenci stosują energooszczędne rozwiązania, które znacznie obniżają koszty użytkowania kominka elektrycznego poprzez wykorzystanie diod LED. Dodatkowo możliwość ustawienia temperatury pozwala na ogrzanie pomieszczenia wedle indywidualnych potrzeb.

 

Sposoby na ciekawe aranżacje kominków

Aranżacje kominków w salonie dają wiele możliwości, wśród których z pewnością każdy znajdzie rozwiązanie idealne dla siebie. Zwykle kominek znajduje się w centralnym miejscu w pokoju gościnnym i to właśnie wokół niego toczy się życie rodzinne. Jednocześnie jest doskonałym uzupełnieniem przestrzeni, w której jako dodatek stanowi nie tylko piękną i atrakcyjną dekorację, ale także pozwala stworzyć iluzję prawdziwego płomienia lub migoczącego żarzenia się. Dzięki takiej iluminacji w salonie w mgnieniu oka zyskasz wspaniały nastrój wprowadzający przytulną i intymną atmosferę.

Salon dzięki obecności kominka zdecydowanie zyska, jeśli chodzi o jego estetykę. Wnętrze od razu będzie wydawać się ekskluzywniejsze, a samo urządzenie będzie działać jak magnes. Płomienie będą przyciągać wzrok i hipnotyzować, co pozwoli na pełne odprężenie i relaks po ciężkim dniu. Kominek może zarówno stać w rogu pomieszczenia, jeśli brakuje w nim miejsca, bądź z powodzeniem może być umieszczony naprzeciwko sofy i w samym sercu salonu - decyzja należy do Ciebie, jednak każde rozwiązanie będzie z pewnością wiązać się będzie z ciekawym efektem i doskonałym pomysłem na wyjątkową dekorację.