×
Darmowa dostawa na meble na wymiar
Ważne do 31.07.21, obowiązuje na meble na wymiar i wybrane formy płatności.
Nie obowiązuje dla blatów, szuflad i frontów, nie obowiązuje kont hurtowych.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Czy komoda na nóżkach przyda się w każdym domu?

Czy jesteś sobie w stanie wyobrazić mieszkanie bez komody? Z pewnością nie, ponieważ to niezbędny mebel, który daje wiele przestrzeni na przechowywanie, a dodatkowo potrafi zdobić nasze pomieszczenia. Komody zazwyczaj kojarzą nam się z prostokątnymi bryłami o jasno sprecyzowanym kształcie. Czy nie brzmi to odrobinę topornie? Zdecydowanie tak, dlatego powstała idealna alternatywa, która nada lekkości pomieszczeniu, którym się znajduje. Tą alternatywą jest komoda na nóżkach. Zastanawiałeś się kiedyś nad jej zakupem?

Komoda na nóżkach to mebel o dwóch obliczach. Z jednej strony silnie nawiązuje do lat 60-tych, z drugiej zaś idealnie wpasowuje się w nowoczesny styl. Możemy uznać, że to dowód na to, iż komoda na nóżkach idealnie dopełni każdy rodzaj przestrzeni i może bez większego wysiłku zachwycać swoją obecnością. Czasami to idealny pomysł, kiedy nie chcemy kolejnego topornego mebla o nieciekawej bryle. Jeżeli jesteś na etapie poszukiwania ciekawego mebla, który mógłbyś umieścić w swojej przestrzeni, sprawdź zalety oraz warianty, w których występuje komoda na nóżkach, być może będzie to inspiracja szyta na Twoją miarę.

Czym charakteryzuje się komoda na wysokich nogach?

Komoda, bez względu na to jak wygląda i z jakich elementów się składa nigdy nie powinna stracić na aktualności. Komody wręcz od wieków są jednymi z najbardziej popularnych mebli, dlatego ich wygląd stale ewoluuje i dopasowuje się do oczekiwań użytkowników. Komoda na wysokich nogach powstała z myślą o poszukiwaczach nietuzinkowych aranżacji, którzy od swoich przestrzeni oczekują czegoś więcej.

Każda komoda na wysokich nogach od razu sprawia wrażenie eleganckiego mebla z kategorii premium. Co więcej, to szansa na wysmuklenie kształtu mebla, przez co idealnie nadaje się do niewielkich mieszkań w bloku oraz jednopokojowych kawalerek. Komoda na nóżkach jest też szansą na połączenie różnych materiałów. Najczęściej spotykamy się z nogami metalowymi – Czy są one szansą na odświeżenie oblicza naszego salonu?

 

Komoda na metalowych nogach do nowoczesnego salonu

Komoda na metalowych nogach z pewnością nieco odbiega od rozwiązań, które można nazwać klasyką. Połączenie drewna oraz metalu uznawane jest za designerskie, dlatego tak dobrze wygląda w salonach o nowoczesnym charakterze. Komoda na metalowych nogach staje się wtedy nie tylko funkcjonalnym meblem, który daje dużo miejsca na schowanie potrzebnych rzeczy, ale również staje się nietuzinkową ozdobą pokoju dziennego.

Dlaczego komoda na metalowych nogach jest rozwiązaniem na miarę XXI wieku? Ponieważ nieco wychodzi poza utarty schemat. Dzisiejsze aranżacje, które możemy nazywać nowoczesnymi odbiegają od przyjętych standardów i zachwycają bezkompromisowym przełamaniem z nudą. Komoda na nóżkach potrafi przykuć wiele uwagi oraz wyznaczyć nowy trend w Twoim domu. Co więcej, metal od zawsze uznawany jest za coś niecodziennego w salonie. Drewniana komoda na metalowych nogach dopełniona srebrnymi dodatkami to z pewnością połączenie, które przez długi czas będzie zaskakiwało swoją odrębnością.

A może komoda na nóżkach i nowoczesny powrót do stylu lat 60-tych?

Starszemu pokoleniu komoda na nóżkach z pewnością kojarzy się z latami 60-tymi. Być może w przeszłości tego typu rozwiązania były pospolite, ale możesz wierzyć nam na słowo, że nawiązanie do stylu przeszłości może uczynić Twój dom ponadprzeciętnie nowoczesnym.

Komoda na nóżkach wykonana z ciemnego drewna w idealny sposób przełamie salonową nudę. Dzięki niej salon może stać się stylowy i łączyć w sobie elementy klasyki oraz nowoczesności. Projekty panów Chierowskiego oraz Hałasa coraz częściej i odważniej wracają do łask dzisiejszych producentów, dlatego bez wahania możemy stwierdzić, że komoda na nóżkach jest nowoczesnym powrotem do salonu rodem z lat 60-tych.

Czy wysoka komoda na nóżkach sprawdzi się w pokoju dziecięcym?

Wysoka komoda na nóżkach to również idealne rozwiązanie do pokoju najmłodszych. Rodzice bardzo często borykają się z problemem niedostatecznej ilości miejsca na przechowywanie w pokojach ich pociech. Wysoka komoda zapewnia sporą ilość szuflad oraz szafki rozmiarów, które są w stanie pomieścić niemal wszystko co maluchowi do życia jest potrzebne. Co więcej, nieco wyższa komoda to idealne zabezpieczenie rzeczy, które w rękach malucha nie powinny się znaleźć.

Wysoka komoda na nóżkach to również ciekawy pomysł do pokoju nastolatka, w szczególności, jeżeli nogi wykonane zostały z metalu. Pokoje nastolatków coraz częściej czerpią ze stylu industrialnego, a połączenie drewna i metalu idealnie wpasowuje się w jego ideę. Komoda na nóżkach może więc być modnym meblem, który sprawi wiele radości Twojemu dziecku.

Wąska komoda na nóżkach sprawdzi się nawet w łazience

Na koniec należy jeszcze wspomnieć, iż wąska komoda na nóżkach to rozwiązanie, które z powodzeniem sprawdzi się również w łazience. Komoda na nóżkach biała uczyni przestrzeń łazienkową przytulną, szczególnie w towarzystwie estetycznych ozdób. Pomyśl o niej, gdy staniesz przed wyborem nowych mebli do łazienki.