• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Skrzynia z siedziskiem do przedpokoju - abyś spoczął po pokonaniu schodów

Skrzynia z siedziskiem do przedpokoju

W każdym domu jest wiele rzeczy, dla których nie możemy znaleźć miejsca, gdzie moglibyśmy je przechować - nieużywane poduszki, pasty i szczotki do czyszczenia butów. Jeśli dodamy do tego, że każdy metr kwadratowy z powierzchni domu lub mieszkania jest istotny, wtedy odpowiedzią na problemy są wszelkiego rodzaju skrzynie! Pasują do każdego wnętrza, tylko trzeba je odpowiednio wkomponować w przestrzeń, w której będą stały.

Zaczynając od samego wejścia do domu, wykorzystując nawet najmniejszy kawałek przestrzeni, możemy umieścić skrzynię z siedziskiem. I to nie tylko jako akcent dekoracyjny, ale przede wszystkim jako miejsce, gdzie wygodnie usiądziemy, i zdejmiemy buty lub położymy zakupy po wejściu do domu. W każdej skrzyni z siedziskiem w przedpokoju znajdzie się miejsce na „niemodne”, ale zatrzymane z sentymentu chusty czy krawaty. Na pewno zmieszczą się też torebki oraz rzadko używane łyżwy.


Tylko skrzynia, czy już mebel?

Na przestrzeni lat zmieniały się standardy, moda w wystroju wnętrz, a także spojrzenie na to, co może być meblem, wcale na niego nie wyglądając. Mamy stołki, które są kwietnikami, mamy wszelkiego rodzaju ramy okienne, które służą za ramki do zdjęć, lub nawet stare zegary, które stają się skrzynkami na klucze. Ten sam trend dotyczy wszelkiego rodzaju miejsc do przechowania.

Kiedyś w domach pościel czy ubrań nie trzymano w szafie. Trzymano je w skrzyniach, przez co skrzynia stała się bardzo pożądanym elementem wystroju każdego domostwa. Przez kilkanaście kolejnych lat drewniane skrzynie straciły na wartości na rzecz komódek, witryn i szaf na odzież. Jednakże po latach skrzynie wracają do łask tworząc element dekoracyjno - użytkowy. Skrzynie stały się ponownie bardzo popularnym meblem.

Chwila oddechu po pracy...

Zarówno przestrzeń w domu jak i ogród bywa dla wielu z nas miejscem wyciszenia, oddechu, a także towarzyskich spotkań po pracy. O ile w ogrodach i na tarasach mamy miejsce na rozstawienie potrzebnych mebli, problem pojawia się, gdy mamy balkon i to niewielkich rozmiarów. Tu z pomocą przychodzi skrzynia z siedziskiem.

Posiadanie drewnianej skrzyni z siedziskiem pozwoli nam przede wszystkim wygodnie na niej usiąść i cieszyć się chwilą oddechu na świeżym powietrzu. Skrzynie pięknie wyglądają z pikowanymi siedziskami lub ze stylizowanymi nóżkami. Posiadanie balkonowej skrzyni z siedziskiem pomoże Ci wykorzystać niewielką przestrzeń, spełniając jednocześnie funkcję do przechowywania poduszek i kocy, a także innych niezbędnych rzeczy.

 

Meble kupione lepsze niż robione

Coraz częściej zwracamy uwagę na to, co i gdzie stawiamy w domu. Nie chcemy, żeby wokół nas panował chaos. Wewnątrz domu jak i na zewnątrz, dążymy by wszystko do siebie pasowało w bliżej nam znanej harmonii. Istotne jest co umieścimy na podwórku, na tarasie, czy nawet na balkonie. Nie mniej jednak chcemy żeby koncepcja wystroju domu przenosiła się na zewnątrz, co stworzy pewną harmonijną całość.

Wiele z nas ma pomysły jak to zrobić, ba! niektórzy z nas mają nawet pomysł, czym to zrobić. Mają wyobraźnię, która pomaga im stworzyć spójną całość. Dla tych, którzy mają niezbędny park maszynowy problem znika. Potrzebują jeszcze tylko chęci, czasu, materiałów, cierpliwości i uporu. Niestety wielu z nas w tej liście nie znajdzie nic, co by posiadało.

Dla tej grupy, na szczęście istnieją sklepy, aukcje i poczta pantoflowa, donosząca, że” ktoś, coś, gdzieś”. Można wtedy zobaczyć, dotknąć, a nawet powąchać to co nas interesuje. Chyba nie ma nikogo (wśród kobiet na pewno!) kto by nie chciał od razu zobaczyć mebla, który będzie stał w salonie lub w sypialni. Czyż nie zainteresuje majsterkowicza gotowa drewniana skrzynia z siedziskiem chociażby po to, aby zobaczyć jak ją zrobić? Nawet meble ogrodowe stają się istotne przy szerszym spojrzeniu na wystrój wnętrza.

 

Lepszy niedosyt niż przesyt

Każdy ma swój gust i nie podlega to dyskusji. Jedni wolą więcej, drudzy wolą mniej. Jeden zrobi sobie skrzynię z siedziskiem do przedpokoju, ktoś inny postawi sobie stołek i kosz na potrzebne rzeczy obok. Jednak każdy chce, żeby było tak, aby jemu było wygodnie. I nie ważne czy będzie miał na balkonie skrzynię z siedziskiem, czy leżak. Ważne, żeby właśnie jemu się to podobało. Ci, którzy lubią i skrzynię, i stołek znajdą coś dla siebie w sklepie www.meble.pl.