• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Ława szklana a nowoczesne aranżacje w salonie

Szkło nie od dziś kojarzone jest z nowoczesnymi (a przy tym również niedrogimi) aranżacjami na miarę XXI wieku. Szklane meble dobrze prezentują się w kuchni czy ogrodzie, jednak szczególnie interesująco – w salonach. Ława szklana do salonu może stać się podstawą modernistycznej aranżacji oraz sposobem na przełamanie nudy w Twoim domu. Oprócz tego, że taki mebel nada lekkości Twojemu wnętrzu, to jeszcze dostosuje się do potrzeb całej rodziny. Sprawdź, jak szklana ława dopasowuje się do nowoczesnego wystroju oraz w jaki sposób wyznacza kierunek współczesnego wyposażenia salonów!

Ława szklana często błędnie określana jest jako mebel delikatny, który w łatwy sposób może ulec zniszczeniu. Nic bardziej mylnego! Szkło, które zostało wykorzystane do stworzenia blatu, jest niezwykle odporne na zniszczenia oraz zarysowania. To specjalna technologia hartowania szkła połączona z jego odpowiednią grubością. Spokojnie możesz więc sobie pozwolić na szklaną ławę do salonu – nawet jeżeli w Twoim domu mieszkają żywiołowe maluchy. Sprawdź, czym należy się kierować przy ich wyborze do domu i na co należy zwrócić szczególną uwagę, by taki zakup okazał się sukcesem.

szklana ława dodającą elegancji...

szklana ława dodającą elegancji nowoczesnemu salonowi

szklana ława dodającą elegancji...

szklana ława dodającą elegancji nowoczesnemu salonowi

nowoczesny salon z szklaną ławą

nowoczesny salon z szklaną ławą

nowoczesny salon z szklaną ławą

nowoczesny salon z szklaną ławą

Ława szklana do salonu, czyli przełamanie aranżacyjnej nudy

Dlaczego ława szklana to ciekawy element aranżacyjny? Zdecydowanie przyczyni się ona bowiem do odświeżenia wnętrza oraz nada mu niebywałej lekkości. Bardzo dużym zainteresowaniem i ciekawym wzornictwem cieszą się ławy do salonu w stylu glamour. To zazwyczaj połączenie eleganckich chromowanych nóżek oraz blatu ze szkła. Ława szklana wykonana w tym stylu jest nie lada ozdobą, która prezentuje się zawsze elegancko i stanowi punkt zaczepienia wzroku w salonie.

Ława szklana do salonu efektownie połączy się również z kanapą w niemal każdym stylu. Nieważne, czy posiadasz dużą miękką kanapę w wyróżniającym się kolorze, czy niewielki stonowany mebel w neutralnej barwie – szklana ława elastycznie dopasuje się do każdego z nich i stworzy komplet nie tylko estetycznie się prezentujący, ale również wygodny. Ława szklana do salonu również pozwala na dopasowanie stylowych dodatków. Ciekawe bieżniki i podkładki w różnych kształtach to coś, na co możesz sobie spokojnie pozwolić. Na szklanym blacie również dobrze zaprezentuje się oryginalny wazon i świeże kwiaty.

nowoczesny salon z szklaną ławą...

nowoczesny salon z szklaną ławą jako centralnym elementem wnętrza

nowoczesny salon z szklaną ławą...

nowoczesny salon z szklaną ławą jako centralnym elementem wnętrza

 

Ława szklana z pufami – wyznacznik dobrego stylu i nietuzinkowych rozwiązań

Ława szklana z pufami to idealny komplet na popołudniową kawę w dobrym stylu. Do ław ze szklanym blatem najlepiej pasują pufy w kształcie worków. Takie połączenie nie dość, że wygląda niezwykle estetycznie, to jeszcze jest sposobem na stworzenie eleganckiej aranżacji bez konieczności wydawania dużej ilości pieniędzy. 

Eleganckie pufy ze skóry to elementy, do których również świetnie pasuje ława szklana. Takie rozwiązanie stanowi wyszukane połączenie do wnętrz utrzymanych w eleganckim stylu. Wiele ofert składa się z gotowych rozwiązań, które umożliwiają zakup całego kompletu. Dostawiane pufy to szybki, prosty i tani sposób na organizację większej ilości miejsc przy niewielkim stole. Zastanów się nad tym, jeżeli cenisz sobie popołudniowe spotkania przy kawie w gronie rodziny bądź znajomych.

szklana ława w nowoczesnym salonie

szklana ława w nowoczesnym salonie

szklana ława w nowoczesnym salonie

szklana ława w nowoczesnym salonie

 

Czy ława szklana rozkładana może wyglądać estetycznie?

Wiele osób rezygnuje z zakupu ławy ze szklanym blatem w obawie przed brakiem możliwości rozkładania jej. Niepotrzebnie – tego typu meble stały się niezwykle popularne i producenci dostosowali się do tej potrzeby konsumentów. Ława szklana rozkładana, mimo łączonego blatu, wygląda estetycznie oraz nie powoduje najmniejszych problemów z właściwym dopasowaniem poszczególnych elementów. Co więcej, to całkiem popularny mebel, który często występuje w połączeniu z drewnem i metalem.

Ława szklana może zostać wyposażona w dodatkową półkę, na której będziemy mogli trzymać piloty od telewizora bądź gazety. Podczas zakupu takiego mebla warto zwrócić na to uwagę, ponieważ w każdym salonie takie miejsce jest niemal niezbędne. 

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą sklepu Meble.pl, przy której wybór szklanej ławy nie będzie stanowił żadnego problemu. Wykonane w różnych stylach, dopasują się do wielu aranżacji. Po co więc zwlekać? Lepiej już dziś stwórz zachwycającą aranżację przy wykorzystaniu ławy ze szklanym blatem!

elegancka szklana ława w...

elegancka szklana ława w nowocześnie urządzonym salonie

elegancka szklana ława w...

elegancka szklana ława w nowocześnie urządzonym salonie