• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Metamorfoza pokoju dziewczynki - kilka pomysłów

Wiele inspiracyjnych zdjęć i projektów dziewczęcych pokoi krąży wokół koloru różowego. I choć jest to dość utarta ścieżka, to wcale nie jedyna. Metamorfoza pokoju dziewczynki będzie świetnym rozwiązaniem - jako rodzic możesz stworzyć uroczą przestrzeń dla swojej córki, w której nie tylko króluje róż, ale też istnieją inne kluczowe kwestie tworzące w połączeniu istny raj dla małej księżniczki.

wizualizacja urządzania pokoju dla...

wizualizacja urządzania pokoju dla dziewczynki

wizualizacja urządzania pokoju dla...

wizualizacja urządzania pokoju dla dziewczynki

 

Cukierkowa słodycz - czy to jedyne rozwiązanie godne uwagi?

Najpopularniejszym motywem przewodnim pokoju dziewczynki jest cukierkowa słodycz. Pastelowe, delikatne kolory, urocze mebelki i szereg dodatków nawiązujących do księżniczkowego świata to najczęstsze rozwiązania. Z pewnością taki klimat pokocha każda dziewczynka. Już dziś możesz rozpocząć metamorfozę jej pokoju wprowadzając kilka istotnych zmian, które okażą się oryginalnym i atrakcyjnym pomysłem w pełni trafiającym w gusta Twojej córeczki.

Metamorfoza pokoju dziewczynki może kręcić się wokół koloru różowego, choć wcale nie musi.

Są pewne wzory, które sprawdzą się w większości przypadków. Motywy kwiatowe, kropki, paski, a także figury geometryczne - to ponadczasowe trendy i tym samym nigdy nie wyjdą z mody. Jeśli zatem zależy Ci na stylowej przestrzeni, podczas metamorfozy możesz przeobrazić pokój dziewczynki na styl skandynawski, minimalistyczny, a także romantyczny.

ekscytująca przemiana mebli w...

ekscytująca przemiana mebli w pokoju dziewczynki

ekscytująca przemiana mebli w...

ekscytująca przemiana mebli w pokoju dziewczynki

 

Pomyśl o przyszłości...

Równie uroczym kolorem jak róż może okazać się każda inna, pastelowa barwa. Doskonałą bazą są również wszelkie jasne tonacje, które stworzą neutralną przystań między dziecięcym światem marzeń i kolorów, a stylową aranżacją pokoju. Ponadto, zwróć uwagę na przyszłość - metamorfozę pokoju dla dziewczynki zwykle rozpoczyna się, gdy zaczyna dorastać i z malucha zmienia się w przedszkolaka lub rozpoczyna swoją edukację w szkole i przestaje być dzieckiem, a staje się nastolatką. W tej sytuacji wszelkie neutralne kolory dotyczące wystroju pokoju będą bardzo przyszłościową decyzją. Róż i pastele mogą zacząć drażnić w chwili gdy słodka, mała dziewczynka stanie się zbuntowaną nastolatką. Wykorzystując stonowane barwy, głównie jeśli chodzi o ściany i podłogi, możesz mieć pewność, że te zmiany zostaną z dzieckiem na dłużej.

Warto zatem podczas metamorfozy pokoju dziewczynki wybierać drewnianą posadzkę i neutralne kolory ścian z wykorzystaniem ewentualnie delikatnego wzoru na tapecie. Ponadto warto pomieszczenie wyposażyć w równie stonowane meble, w jasnym kolorze. Najlepszym wyborem będą białe komody z praktycznym biurkiem.

Nowoczesne meble do pokoju...

Nowoczesne meble do pokoju dziewczynki po metamorfozie

transformacja wystroju dziecięcego...

transformacja wystroju dziecięcego pokoju z meblami

Weź pod lupę motyw przewodni

Jako rodzic zapewne znasz swoje dziecko najlepiej i doskonale wiesz jakie są jego zainteresowania. Wykorzystaj tę wiedzę podczas metamorfozy pokoju dla dziewczynki i stwórz w jej prywatnej przestrzeni motyw przewodni, wokół którego zbudujesz pozostałe elementy wystroju. Jeśli córka lubi zwierzęta lub jest miłośniczką rysowania to nawiąż aranżacją do jej hobby. Wykorzystaj zwierzęce tkaniny lub stwórz jej kącik do malowania. Możesz w tym celu wykorzystać tablicę lub farbę, po której można pisać kredą, tak zwaną tablicówkę.

Zwróć uwagę na najważniejsze wyposażenie

Z pewnością podstawowym etapem będzie zmiana łóżka, gdy w Twoim domu z małej dziewczynki rośnie nastolatka. Ten krok dotyczy każdej metamorfozy i zwykle jest niezbędny. Meble do spania powinny cechować się przede wszystkim funkcjonalnością i praktycznością. W zależności od metrażu, możesz zarówno wstawić do pokoju wielki model, by Twoja córka czuła się w swoim królestwie jak prawdziwa księżniczka lub przy niewielkich pomieszczeniach możesz postawić na kreatywność i połączyć biurko z łóżkiem. Zwykle dotyczy to modeli piętrowych, gdzie na antresoli mieści się miejsce do spania, a na dole znajduje się przestrzeń do odrabiania lekcji.

Metamorfoza pokoju dla dziewczyny wymaga dużego skupienia się na funkcjonalności pomieszczenia. Nie zapominaj zatem o dużej ilości szafek, komód i miejsc do przechowywania. Ułatwi to córce utrzymanie należytego ładu i porządku, a jednocześnie pozwoli pomieścić wszystkie ubrania i rzeczy osobiste.

Ciekawym rozwiązaniem będą także różnego rodzaju półki ścienne, które dziecko może wykorzystać jako miejsce do ustawienia pamiątek, książek lub ramek ze zdjęciami. Jednak pozwól dziewczynce zdecydować - w końcu to jej prywatna przestrzeń, którą po zakończonej metamorfozie może pełnoprawnie zaaranżować wedle własnych potrzeb i upodobań.

Nowoczesne kolorowe meble do...

Nowoczesne kolorowe meble do sypialni dziewczynki po metamorfozie

Nowoczesne kolorowe meble do...

Nowoczesne kolorowe meble do sypialni dziewczynki po metamorfozie