• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Wysoki taras - aranżacje

Jak zaaranżować wysoki taras?

Taras jest niezbędnym elementem każdego domu. Chętnie spędzamy tam czas z rodziną lub ze znajomymi, szczególnie w ciepłym sezonie. Wtedy też temperatura wzrasta, a my możemy cieszyć się ciepłymi promieniami słońca. Jednak aranżacja tarasu może być nie lada wyzwaniem i warto dokładnie przemyśleć projekt, aby spełniał nasze oczekiwania. Pamiętajmy, że powinien być nie tylko pięknie urządzony, ale również bardzo praktyczny.

Zalety wysokiego tarasu

Jeśli planujemy stworzenie wysokiego tarasu, bądź właśnie taki mamy do dyspozycji przy własnym domu, warto zwrócić uwagę na kilka jego aspektów oraz rozwiązań. Niezależnie od tego czy jest wąski czy szeroki, zadaszony czy odkryty, drewniany czy z kamienia - z pewnością jego zaletą jest zastosowane podwyższenie. Takie rozwiązanie skutecznie izoluje od chłodu pochodzącego gruntowego, dzięki czemu z pewnością wysoki taras będzie odporny na wilgoć i niskie, bądź wysokie temperatury.

Kolejną zaletą wysokiego tarasu jest możliwość przedłużenia salonu, bez konieczności tworzenia stopni. Da to w efekcie płaską płaszczyznę i doskonały efekt wizualny gdy popatrzymy na taras z wnętrza domu. Możliwość wyjścia z salonu prosto do otwartej strefy na świeżym powietrzu jest nieoceniona! W takim przypadku warto go ładnie zaaranżować, by jego wyposażenie nawiązywało do wnętrza pokoju dziennego. Zatrze to granice między domem, a ogrodem.

W jakim stylu zaaranżować wysoki taras?

Aranżacja wysokiego tarasu powinna zawsze pasować do estetyki domu, jego elewacji i elementów wykończeniowych. Jednocześnie warto, by również idealnie współgrała z nawierzchniami zastosowanymi w ogrodzie oraz roślinnością i dekoracjami. Stworzy to w efekcie spójną oazę domową z okalającą go przestrzenią.

Podczas aranżacji warto wybrać styl, którym będziemy podążać. Najmodniejszym wyborem będzie zdecydowanie połączenie naturalnych materiałów - kamieni i drewna. Różnice w wysokości między tarasem, a ogrodem - w przypadku skarpy - możemy wykorzystać do obsadzenia roślinami. Warto pokusić się o stworzenie schodków, które będą prowadzić z tarasu bezpośrednio do ogrodu. Będzie to bardzo praktyczne rozwiązanie, jednocześnie pięknie urozmaicające przestrzeń.

Wysoki taras nad garażem lub innymi pomieszczeniem domowym?

Wysoki taras możemy również stworzyć nad pomieszczeniem domowym, które wykracza poza bryłę budynku. Taka strefa doskonale sprzyja chwilom relaksu przy książce, a także stanowi idealne miejsce na wywieszenie prania. Dodatkowo taras unowocześni dom i sprawi, że będzie wyglądał ekskluzywnie. Wejście na taras może być z każdego pomieszczenia, wszystko zależy od projektu naszego domu. Pamiętajmy jednak, że jego konstrukcja musi być doskonale przemyślana, a wykorzystane materiały niezwykle solidne i odporne na jakiekolwiek uszkodzenia i negatywne działanie czynników zewnętrznych.

 

Jak stworzyć efektowny taras?

Możliwości na aranżację wysokiego tarasu jest wiele, wszystko zależy od naszych upodobań. Jednak są pewne sprawdzone rozwiązania, które zawsze cieszą oko i zachwycają gości. Jednym z nich jest zastosowanie odpowiedniej balustrady i podłogi. Najmodniejsze są wszelkiego rodzaju przeszklone powierzchnie połączone z egzotycznym drewnem i urozmaicone wstawkami z metalu lub aluminum. Taka baza pozwoli na zastosowanie mebli ogrodowych w różnym stylu - od rattanowych, aż po skrajnie minimalistyczne i nowoczesne. Na wysokim tarasie warto ustawić donice z ciekawymi gatunkami roślin, wysypane kamyczkami, co zawsze prezentuje się bardzo schludnie i estetycznie. Fotele w formie kokonu, huśtawki, bądź wygodnej leżanki, to doskonały pomysł na zaaranżowanie przestrzeni wypoczynkowej, która umożliwi nam codzienny relaks na świeżym powietrzu. Do siedzisk wystarczy dołączyć stolik kawowy i idealne miejsce do samotnego czytania książki, popołudniowej drzemki lub wypicia pobudzającej kawy z rana gotowe! Warto pokusić się również o odpowiednie oświetlenie. Najlepiej wybierać subtelne lampy w postaci lampionów lub latarnii, które stworzą bardzo nastrojową i przytulną atmosferę.