×
Dzień Miesiąc darmowej dostawy na meble
Ważne do 30.06.2021, obowiązuje na wybrane produkty i wybrane formy płatności.
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Aranżacja przedpokoju w bloku - o czym nie możesz zapomnieć

Pierwsze wrażenie pozostanie z nami już na zawsze. Dlatego idąc do nowego miejsca, wyrabiamy sobie zdanie o domownikach już w przedpokoju. Z tego właśnie powodu powinniśmy przykładać wiele uwagi do tego, jak wygląda aranżacja przedpokoju w bloku. Zadanie jest podwójnie trudne, ponieważ musimy dołożyć wszelkich starań, aby estetyka nie wzięła góry nad funkcjonalnością i zdrowym wykorzystaniem niewielkiej przestrzeni.

Przedpokoje w bloku zazwyczaj nie należą do największych, do tego są niezbyt ustawne oraz nie wpada do nich naturalne światło. Brzmi beznadziejnie, prawda? Ale to tylko pozory. Współczesne aranżacje radzą sobie doskonale z tym zagadnieniem i nie raz udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie zrobić z nieciekawego przedpokoju w bloku prawdziwą perełkę. Na co należy zwrócić uwagę, aby aranżacja przedpokoju w bloku zachwycała od pierwszego wejrzenia i o jakich elementach należy pamiętać, aby uczynić go przestrzenią nie tylko ładną, ale również i funkcjonalną? Wszelkie odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym tekście. Zapoznaj się z zasadami i spraw, że Twoja aranżacja przedpokoju w bloku będzie nie do przebicia.

 

Czym powinna charakteryzować się aranżacja przedpokoju w bloku

Zanim przejdziemy do charakterystyki aranżacji, najpierw ustalmy co w przestrzeni przedpokoju musi się znaleźć, aby okazał się on funkcjonalny oraz przyjazny domownikom oraz ich gościom. Podstawowym elementem wyposażenia przedpokoju jest szafa – duża, ładna, funkcjonalna, która pomieści okrycia wierzchnie domowników. W szafie powinny znaleźć się wieszaki, na których nasi goście będą mogli zostawić swoje kurtki i płaszcze. Funkcjonalny przedpokój nie może się również obejść bez szafki na buty oraz lustra. Opcjonalnym jest wyposażenie go również w wygodne siedzisko, które okaże się niezwykle pomocne przy zakładaniu butów. Teraz skupmy się na tym, czym powinna charakteryzować się aranżacja przedpokoju w bloku uwzględniająca te wszystkie elementy.

Aranżacja przedpokoju w bloku powinna być przede wszystkim wysoce praktyczna. To najważniejszy ciąg komunikacyjny, więc nie można zagracić go zbyt dużymi meblami i niepotrzebnymi elementami. Co więcej, w przedpokoju nie ma okien, więc warto postawić na jasne ściany oraz możliwie jasne meble dopełnione dodatkami w zdecydowanym kolorze. Przedpokój jest pomieszczeniem, od którego w dużej mierze zależy, czy nasze mieszkanie przypadnie do gustu odwiedzającym, czy też nie.

Jak wygląda idealny przedpokój – aranżacje w bloku

Idealny przedpokój w bloku spełnia wszelkie potrzeby domowników. Każdy z nich znajdzie w nim miejsce na swoją kurtkę, buty, a do tego od progu czuje się dobrze – jak w domu. Aranżacje powinny być dokładnie przedyskutowane przez wszystkich zainteresowanych, a do tego odpowiadać na aktualne trendy.

Idealny przedpokój to taki, w którym dodatkowo możesz umieścić systemy umożliwiające przechowywanie. Rozwiązaniem starym jak świat są pawlacze albo dodatkowa szafa w zabudowie. Małe mieszkania w bloku to stały problem z miejscem na przechowywanie. Taka szafa mogłaby stać się mini spiżarnią, bądź pomieścić rzeczy takie jak odkurzacz, deska do prasowania, czy mop.

 

Mały przedpokój – aranżacje powiększające optycznie przestrzeń

Jak optycznie powiększyć przestrzeń w małym przedpokoju za pomocą odpowiednio dobranej aranżacji? Przede wszystkim postawić na jasne kolory i minimalizm. Ważną rolę w optycznym powiększaniu miejsca odegra duże lustro, które powinno zostać umieszczone w centrum pomieszczenia. Dodatkowo dobrym rozwiązaniem są jasne meble na wysoki połysk i ograniczenie zdobień do minimum.

 

Aranżacja przedpokoju w bloku – zdjęcia, z których możesz czerpać inspiracje

Zdjęcia, które umieściliśmy na naszej stronie mogą okazać się skarbnicą inspiracji dla Ciebie. Sprawdź czy któreś z nich wpada w Twoje gusta i wprowadź tego rodzaju zmiany do swojego przedpokoju. Mały przedpokój w bloku nie musi być nudny, wystarczy połączyć pomysł i meble wysokiej jakości, które z pewnością znajdziesz w internecie!