• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Regał metalowy jako sposób na bezpieczne przechowywanie

Przechowywanie różnych przedmiotów zwykle jest dość problematyczne w każdym domu i mieszkaniu, szczególnie gdy nie dysponujemy dużą ilością wolnej przestrzeni. W takich przypadkach doskonale sprawdzą się regały metalowe, które będą nie tylko sposobem na bezpieczne przechowywanie przedmiotów, ale również ciekawym rozwiązaniem na eksponowanie domowych dekoracji. Ponadto meble wykonane z metalu mają wiele innych zalet, które warto poznać.

Regał metalowy jako sposób na bezpieczne przechowywanie

Regał metalowy jako sposób na bezpieczne przechowywanie

 

Czym charakteryzuje się regał metalowy?

Regał metalowy charakteryzuje się przede wszystkim solidnym wykonaniem i trwałością. Jest niezwykle praktycznym elementem wyposażenia, gdyż można na nim postawić zarówno lekkie, jak i ciężkie przedmioty. Do tych o większej masie z pewnością należą kwiaty doniczkowe i bogate kolekcje książek. Drewniane półki mogłyby się nieestetycznie uginać pod naporem cięższych rzeczy, a w przypadku regałów szklanych takie rozwiązanie kompletnie nie wchodzi w grę, gdyż szło jest bardzo delikatne i wytrzymuje niewielkie obciążenie. Z tego względu regał metalowy jest doskonałym dodatkiem do wyposażenia domowego. Jego praktyczność pozwala na zastosowanie w większości pomieszczeń, a stylowy design idealnie urozmaici każdą przestrzeń. Jednak najlepiej takie modele sprawdzą się w przypadku salonów wykończonych w nowoczesnym, minimalistycznym lub industrialnym stylu, a także we wnętrzach loftowych, które aktualnie są niezwykle modne i stylowe. Warto pamiętać, że regał metalowy najlepiej zaprezentuje swój design, kiedy nie obładujemy go tonami książek i wieloma ozdobami, gdyż niezwykle ważny jest tutaj rozsądek i umiar. Szczególnie, gdy mamy do czynienia z niewielką przestrzenią, którą łatwo przytłoczyć i stworzyć w niej nieestetyczny chaos.

Regał metalowy jako sposób na bezpieczne przechowywanie

Regał metalowy jako sposób na bezpieczne przechowywanie

 

Gdzie najlepiej sprawdzi się regał metalowy?

Regały metalowe występują w wielu rozmiarach, dzięki czemu możemy z łatwością dostosować je do wielkości naszego pomieszczenia, zarówno jeśli chodzi o ich wysokość, jak i szerokość. Niezwykle atrakcyjnym modelem jest regał Auke, wykonany z czarnego metalu, podobnie jak June i Splurge. To bardzo klasyczne meble o minimalistycznym designie, które doskonale uzupełnią każde wnętrze. Czarny kolor pięknie kontrastuje z białymi ścianami i jest niezwykle łatwy w aranżacji, a w efekcie króluje we wnętrzu swoją stylistyką. Ciekawym rozwiązaniem są również regały metalowe ścienne, które zawieszone na ścianie już same w sobie będą wspaniałą dekoracją wnętrza. Model Teun ma niezwykle interesujący i niebanalny projekt, który z pewnością przypadnie do gustu osobom ceniącym sobie nietuzinkowe wyposażenie wnętrza. Do kompletu warto dobrać regał na kółkach, który jest niezwykle praktyczny, gdyż zapewnia mobilność w każdej chwili. Regały metalowe najlepiej odnajdą się w nowoczesnych i odważnych wnętrzach. Niskie modele idealnie sprawdzą się jako meble pod telewizor, szczególnie gdy przyjrzymy się bliżej konsoli Walt lub Julita. Główną rolą odgrywa w nich minimalizm i prostota, które są niezwykle pożądane w modernistycznych aranżacjach. Możemy również dodatkowo urozmaicić przestrzeń stosując kolorowe regały metalowe, które nie tylko ożywią i rozweselą wnętrze, ale także nadadzą mu lekkości. Jest to rodzaj mebli stojących lub wiszących o znacznie lżejszej bryle niż klasyczne komody czy regały do przechowywania.

Regał metalowy jako sposób na bezpieczne przechowywanie

Regał metalowy jako sposób na bezpieczne przechowywanie

 

Metalowe regały - aranżacje

Regały metalowe tworzą spójną i harmonijną aranżację w surowej, industrialnej przestrzeni. Doskonale podkreślają chłodny charakter wnętrza i wspaniale kontrastują np. z betonowymi ścianami w szarym kolorze. Wersje w białym odcieniu znakomicie uzupełnią pomieszczenia urządzone w stylu skandynawskim. Warto poukładać na nim dekoracje utrzymane w tej samej stylistyce. Możemy na półkach zachować zarówno ład i porządek, jak i również wprowadzić artystyczny nieład, przełamując delikatność panującą we wnętrzu. Regały metalowe, podobnie jak i inne otwarte meble do przechowywania, są niezwykle wygodne, gdyż z łatwością możemy sięgnąć po poustawiane na nim przedmioty. Nie tracimy również czasu na szukanie interesującej nas rzeczy, gdyż wszystko pozostanie na wierzchu. Dzięki temu regały metalowe sprawdzą się zarówno w salonie jako ekspozycja dekoracji, jak i w pokoju dziecięcym jako idealne miejsce do przechowywania zabawek czy też w gabinecie w celu uporządkowania przestrzeni.

Regał metalowy jako sposób na bezpieczne przechowywanie

Regał metalowy jako sposób na bezpieczne przechowywanie