• Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Dom w stylu alpejskim – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Dom w stylu alpejskim to marzenie wielu osób. Styl Chalet cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem od lat, a Polacy szukają sposobów na zaprowadzenie go w swoich własnych domach. Czy to możliwe? Oczywiście - należy jednak wcześniej zapoznać się z jego specyfiką oraz zabrać się za poszukiwanie wyjątkowych elementów wyposażenia, które będę odznaczały się nietuzinkowym designem oraz alpejskim charakterem. Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę, by móc powiedzieć, że jesteś właścicielem prawdziwego wnętrza w stylu Chalet. Styl Chalet - czym się charakteryzuje? Nieco przypomina styl zakopiański, nieco skandynawski, wiele czerpie również ze stylu kolonialnego. Planując aranżowanie swojej przestrzeni w alpejskim stylu, warto zagłębić się w to zagadnienie, aby nasze wnętrze finalnie wyglądało tak samo jak w domku położonym wysoko w Alpach. Dowiedz się o głównych wyznacznikach stylu i zacznij budowanie wnętrza od solidnych podstaw.

 

Alpejski styl Chalet – co o nim wiesz?

Z czym przede wszystkim kojarzy się alpejski styl Chalet? Zdecydowanej większości przychodzi na myśl białe szaleństwo w jednym z alpejskich kurortów. Właśnie stamtąd wywodzi się jego idea oraz liczne słynne budowle utrzymane w stylistyce Chalet. Zamykamy oczy i widzimy ciepły, drewniany salon, blask żywego ognia w kominku, naturalne skóry oraz ograniczenie tandetnych dodatków do minimum – to cały styl Chalet, pochodzący rodem z alpejskich kurortów. Wbrew pozorom alpejski styl ewoluuje jak żaden inny na świecie. Kiedyś były to proste drewniane wnętrza, które przeznaczone były dla pasterzy górskich. Dziś to niezwykle luksusowe przestrzenie wyposażone w drogocenne drewno oraz prawdziwe skały. Co więcej, styl Chalet można zaliczyć do stylów wysoce nieekologicznych – dużo w nim naturalnych skór, prawdziwych futer oraz drewnianych elementów. Co więcej, większość ściennych ozdób stanowią trofea myśliwskie w postaci poroży oraz wypchanych zwierzaków. To wszystko jednak utrzymane jest w bardzo eleganckim stylu i może świadczyć o duży poczuciu dobrego smaku.

 

Alpejski dom – styl dla wymagających miłośników przytulnych aranżacji

Dom w stylu alpejskim to na pewno propozycja dla wymagających. Zdobycie pewnych elementów nie jest tak proste jakby się mogło wydawać, a do tego większość z nich charakteryzuje się dość wysoką ceną. Prawdziwi miłośnicy stylu Chalet korzystają jedynie ze sprawdzonych rozwiązań oraz renomowanych dostawców, którzy mogą poświadczyć wysoką jakość swoich przedmiotów. Co więc musi koniecznie znaleźć się w alpejskim domu w stylu Chalet? Po pierwsze kominek, który umieszczony jest w centrum każdego salonu oraz rustykalne meble, w stu procentach wykonane z drewna. Duży rodzinny stół, a do tego solidne ławki to idealne miejsce dla spotkań całej rodziny, a do tego sprzyja przytulnemu klimatowi, który jest niezwykle istotny w każdym alpejskim domu. Co więcej, styl Chalet naszpikowany jest szeregiem organicznych dodatków, które wyglądają niczym przyniesione z prawdziwych wiejskich chat. Co więcej, aranżując przestrzeń w stylu alpejskim nie możemy zapomnieć obecności dużej ilości naturalnych świec. Połączenie ich z uroczymi latarenkami znacznie podniesie przytulność każdej przestrzeni oraz pozwoli na zrelaksowanie się bez względu na okoliczności i warunki pogodowe na zewnątrz.

Styl alpejski – wnętrza wysokiej jakości w dobrej cenie

Czy styl alpejski może być na każdą kieszeń? Tak, jeżeli zdecydujemy się na poszukiwanie mebli oraz dodatków w sprawdzonych sklepach internetowych. Oferta sklepu Meble.pl została dostosowana do potrzeb wymagających klientów, ale również daje możliwość znalezienia wymarzonych przedmiotów w konkurencyjnych cenach. Wybierz rustykalne drewniane meble i dopełnij je oryginalnymi dodatkami z drewna, a styl Chalet da o sobie znać bez konieczności budowania willi w Alpach.