x
WYBRANE MEBLE -20%
Użyj kodu: STYLOWE-ZAKUPY
  • Moje konto
  • Ulubione
  • Koszyk
  • Menu

Akcesoria niezbędne na zimowe wieczory

Długie, zimowe wieczory mają swój nieodparty urok. Szczególnie, gdy za oknem prószy śnieg, a w domu można cieszyć się relaksem w rodzinnym gronie. To czas, gdy chętnie spotykamy się z przyjaciółmi, aby oddać się wielogodzinnym rozmowom przy gorącej herbacie lub grzanym winie. Chętnie wyciągamy wtedy gry planszowe i razem z dziećmi poświęcamy całą uwagę na prowadzonych rozgrywkach. Zimowe wieczory to także idealny czas na nadrabianie lektury ulubionych powieści lub obejrzenia wciąż odkładanych filmów.

Wygodnie i przytulnie

Jak przetrwać zimowe wieczory? Jak sprawić, aby stały się one synonimem przyjemności i relaksu?

Warto rozpocząć od wygodnej sofy lub fotela, w których można się zanurzyć i komfortowo rozsiąść. Wybór funkcjonalnych mebli wypoczynkowych to inwestycja całoroczna, jednak trzeba przyznać, że najwięcej godzin spędzamy na nich zimą, gdy mróz i mrok ogranicza ilość czasu spędzanego na świeżym powietrzu.

Niezwykle reprezentacyjnym i luksusowym meblem, na którym można bardzo wygodnie odpoczywać, oglądać film lub czytać książkę jest szezlong. W klasycznych wnętrzach idealnie wkomponują się stylizowane modele, zaś w nowoczesnych salonach zjawiskowo wyglądają designerskie w formie, skórzane szezlongi.

Klimat przytulności i sielankowego relaksu wprowadzają do wnętrza miękkie, pluszowe tkaniny. Dlatego poduszki i koce to nieodzowny element na zimowe wieczory. Bardzo dużą popularnością cieszą się koce z mikrofibry, którymi z przyjemnością otulamy się podczas czytania książki lub oglądania filmu.

 

Ciepło zamknięte w filiżance

Kolejny niezbędny rozgrzewający akcent idealny na chłodne wieczory, to dzbanek z herbatą. Aby nie stracić temperatury gorącego napoju, warto ustawić dzbanek na podgrzewaczu. Filiżanka lub ulubiony kubek pozwalają ogrzać dłonie i jednocześnie cieszyć się aromatycznym naparem. Najbardziej popularnymi dodatkami do herbaty są cytryna i miód oraz imbir, goździki i pomarańcze, które zapewniają niesamowity smak i cudowny zapach.

Książki – pochłaniacze czasu

Prawdziwy mol książkowy, czyta mnóstwo książek o każdej porze roku, jednak długie wieczory to najprzyjemniejszy czas, gdy można bezkarnie oddać się tej pasji. Osoby, które zwykle mają mniej czasu na czytanie, zimą zawinięci w pluszowe koce, popijając aromatyczną herbatę, nadrabiają zaległości i z przyjemnością oddają się lekturze.

Gry planszowe

Kolejny świetny sposób na spędzenie wieczoru, tym razem w większym gronie, to rodzinne rozgrywki w popularne planszówki. Szachy, warcaby, scrabble oraz gry planszowe zachęcają do wspólnych rozmów, scala rodzinę, budzą ducha rywalizacji i wywołują mnóstwo pozytywnych emocji.

 

Przytulne źródło ciepła

Mówi się, że proste rozwiązania są najlepsze. Takim patentem jest termofor czyli pojemnik napełniony gorącą wodą. Współczesne termofory mają bardzo miłe pokrowce, w wielu kolorach, czasami w zabawnych wzorach. Lubią je dorośli, a także dzieci, szczególnie podczas zasypiania, gdy ciepło bijące od termoforu ułatwia maluchom zapadanie w drzemkę.

Migoczące światełka

Kolejny przytulny akcent, idealny na wieczorne przesiadywanie w salonie lub sypialni, to lampiony i latarenki, które migoczą ciepłym płomieniem świec. Latarenki wprowadzają subtelny, romantyczny klimat, a dzięki pięknym kształtom same w sobie stają się śliczną dekoracją.

Szklane lampiony, które chronią płomień świecy przed przypadkowym zdmuchnięciem są nie tylko bezpieczne, ale także piękne i niezwykle urokliwe. Więcej na ten temat piszemy w artykule "Świece w szklanych lampionach - piękna i bezpieczna dekoracja".